^

Vákuové masážne stroje

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu prístroja na vákuovú valcovú masáž. Stojí za to zaujímať sa o model zariadenia používaného v salóne alebo klinike vopred, pretože rôzne zariadenia môžu mať odlišnú konfiguráciu a funkcie. Ak si chcete kúpiť zariadenie pre osobné použitie, musíte venovať pozornosť prenosným zariadeniam, ktoré majú ľahkú váhu a veľkosť, ale zároveň spĺňajú všetky podmienky potrebné na kvalitnú masáž.

Začneme naše preskúmanie s týmito zariadeniami, a potom pokračovať na zariadenie používané v salónoch a klinikách.

Vákuové masážne zariadenie NOVA NV-600 

Jeden z najúčinnejších modelov na ukrajinskom trhu.

Je to praktické prenosné zariadenie s rozmermi 28x35 cm a hmotnosťou nad 4 kg s manometrom a regulátorom podtlaku. Prístrojová súprava obsahuje 21 dýz a silikónových trubíc, ktorými sú dýzy spojené s kompresorom zariadenia.

Trysky sú rozdelené do 3 skupín:

 • 12 sklenených malých pohárov určených na masáž tváre, krku a tela,
 • 6 veľkých plastových nádobiek na prácu s prsiami, zadočkami, chrbtom, boky, nohami,
 • 3 anticelulitídne špičky s valčekmi tela.

Prístroj môže pracovať ako vákuové zariadenie a vykonávať vákuovú valčekovú masáž. Pracuje v niekoľkých programoch: 2 pre tvár a telo, program pre zlepšenie tónu prsníka a zlepšenie jeho tvaru, liečebný program.

Zariadenie je multifunkčné. Vykonáva nasledujúce akcie:

 • vykonáva vákuovo valcovú anticelulitídnu masáž tela a jednotlivých problémových oblastí,
 • vykonáva zdvíhanie tváre, krku a tela tak, aby sa jeho kontúry stali príťažlivejšími,
 • zlepšuje tvar prsníka a zadku kvôli dodatočnej funkcii vystavenia vibrácií veľkými bankami,
 • prispieva k rýchlemu poklesu telesnej hmotnosti s obezitou a plnosťou, ale koža zostáva tonizovaná a elastická,
 • poskytuje lymfodrenáž, pomáha znižovať opuchy, čistí telo škodlivých látok, zlepšuje metabolické procesy, \ t
 • zvyšuje tón a pružnosť svalov a pokožky, vďaka čomu je človek mladší,
 • účinne bojuje proti vráskam na tvári a opuchom pod očami, vytvára krásnu oválnu tvár,
 • stimuluje produkciu a vylučovanie hormónov hypofýzy, ktoré pomáhajú udržiavať zdravý tón tela a majú antimikrobiálne vlastnosti.

Zariadenie vákuovej valčekovej masáže B 306 

Ľahko použiteľné prenosné zariadenie, ktoré váži iba 6 kg a cena je dvakrát nižšia ako cena NOVA NV-600. Takéto zariadenie môže byť použité ako v kozmetických salónoch, tak aj doma.

Ako je opísané vyššie, B 306 je vybavený manometrom, gombíkom na nastavenie výkonu a tlačidlami na nastavenie doby expozície. Prístroj má 2 vymeniteľné filtre a odlučovač oleja, ktorý poskytuje dvojitý filtračný systém, ktorý je veľmi dôležitý, ak je zariadenie prevádzkované na nahom tele pomocou masážnych olejov.

Sada prístrojov obsahuje 3 rukoväte rôznych veľkostí. Najväčší je určený na masáž tela, priemer je masírovaný pre končatiny a najmenší je tvár a krk. Prídavné zariadenie na odlupovanie a kanylu na čistenie tváre vákuom je možné dodatočne zakúpiť so zariadením.

Zariadenie umožňuje vákuovú valcovú masáž tváre a tela, a ak je to potrebné, aj čistenie a odlupovanie kože.

V domácom prostredí je možné vykonávať aj vákuovú valčekovú masáž na zariadení V 02 českej spoločnosti Alvi-Praha. Toto prenosné zariadenie s hmotnosťou asi 8 kg a výkonom 60 W môže vykonávať vákuovú valcovú masáž tváre, hrudníka a tela, ako aj vibračný efekt v problémových oblastiach.

Prístroj má špeciálne dýzy pre prácu v prsnej žľaze (3 sady párových trysiek), 3 páry sklenených dýz pre telo a 3 páry pre hrudník, tvár a krk, 3 valcové trysky rôznych veľkostí. Má tlakomer, nastavenie intenzity expozície a môže pracovať na 6 programoch určených pre rôzne časti tela.

Čo je možné urobiť s týmto rozdelením:

 • starať sa o prsné žľazy (zariadenie umožňuje vykonávať prsia a korekciu, obnovuje jeho elasticitu),
 • vykonávať komplexnú starostlivosť o tvár (boj proti opuchom a tmavým kruhom okolo očí, odstránenie druhej brady, liečbu akné),
 • poskytnúť úplnú starostlivosť o telo (zvýšenie pružnosti a pružnosti pokožky),
 • liečba problémových oblastí a nadváhy (boj proti celulitíde, utiahnutie kože v oblasti brucha a zadku, úbytok hmotnosti),
 • všeobecné liečebné postupy zamerané na zlepšenie metabolizmu, odstránenie toxínov, obnovenie lymfatického toku, zlepšenie krvného obehu, stimuláciu imunitného systému.

Zariadenie vákuovej a valčekovej masáže Zoštíhlenie D-528 

Je ťažké volať prenosné zariadenie, pretože jeho hmotnosť je asi 36 kg, jeho výška je 1,2 m, jeho šírka a dĺžka sú asi 45 cm, ale toto je už komplexné zariadenie s vysokým nastaviteľným výkonom (maximálne 800 W), ktoré okrem vákuovej a vákuovej valcovej masáže vykonáva chromo-a termoterapeutický účinok. Toto je salónová verzia prístroja na vákuovú valcovú masáž.

Chromoterapeutický účinok zahŕňa 6 programov svetelnej terapie odvodňovacej lipolytickej povahy a termoterapeutický účinok znamená rovnaký počet programov tepelného spracovania. Predpokladá sa, že svetelná a tepelná terapia (zahrievanie tkaniva infračervenými lúčmi) zvyšuje účinok vákuovej valčekovej masáže.

Sada prístrojov obsahuje 3 dýzy - rukoväte rôznych veľkostí, ktoré sú vybavené prídavnými funkciami: ožarovanie a kúrenie. Obidve tieto funkcie možno podľa potreby zapnúť a vypnúť. Prístroj je tiež vybavený manometrom a umožňuje plynulé nastavenie tlaku, čím sa postupne zvyšuje intenzita masáže, ktorá zabraňuje poškodeniu malých kapilár pri masáži vo vákuovom valci (režim chudnutia).

Zariadenie poskytuje možnosť pracovať v 2 režimoch: kontinuálnom a pulznom. Parametre impulzného efektu sa nastavujú manuálne, takže postup je pre klienta pohodlný.

Pozitívnym znakom zariadenia je prítomnosť veľmi tichého kompresora, ktorý nedráždi ucho.

Zariadenie Slimming D-528 sa používa v nasledujúcich prípadoch: s celulitídou, na boj proti lokálnemu ukladaniu tukov, v porušovaní krvného obehu a lymfatickej drenáži, opuchu, so zníženým svalovým tónom a znížením elasticity kože, unavených nôh a tiež na zlepšenie metabolizmu v tkanivách tela,

Zariadenie na vákuové valcové masážne zariadenie IB-M8 sa tiež nevzťahuje na počet prenosných zariadení. Jeho „výška“ je 1,44 m a jeho hmotnosť je 32 kg. Zariadenie IB-M8 má rovnako ako predchádzajúce zariadenie komplexný vplyv na problémové oblasti, pretože kombinuje vákuovú a valčekovú (LPG) masáž, kavitáciu, vystavenie rádiovým vlnám (RF zdvíhanie tela) a ohrev tkanív infračerveným žiarením.

Posledných 8 generačných zariadení na boj proti celulitíde má 12 programov, v ktorých sú účinky opísané vyššie kombinované, ale diferencované z hľadiska času expozície a intenzity. Voľba programu závisí od štádia celulitídy a požadovaného výsledku, t. Môže to byť zdvíhanie kože, boj proti lokálnym ložiskám celulitídy, celkové tvarovanie tela, úbytok hmotnosti atď.

Sila IB-M8 je zreteľne nižšia ako Sliming D-528 (250 W namiesto 800), ale je to dosť dostatočné na účinnú masáž. Povedzme, že populárny prenosný telefón NOVA NV-600, ktorý je možné zakúpiť pre domáce použitie, má kapacitu iba 50 W, čo neznižuje jeho vlastnosti, ale ovplyvňuje len trvanie postupov.

Zariadenie sa môže použiť na obezitu a rôzne štádiá celulitídy, neoplazmy kože, ako sú jazvy a strie, pričom sa znižuje turgor a opuch kože.

trusted-source[1]

Vákuové masážne prístroje SHAPE V8-C1

Jedno účinnejšie zariadenie určené na použitie v podmienkach kozmetickej kancelárie. Veľké rozmery zariadenia (výška nad 1 meter a hmotnosť 58 kg), ako aj pomerne vysoké náklady (jeden z najdrahších zariadení) pravdepodobne nespĺňajú požiadavky jednoduchého kupujúceho. Ale pre kliniky a salóny, ktoré poskytujú drahé, vysoko profesionálne služby, takéto zariadenie bude darom z nebes, pretože využíva inovatívne patentované technológie populárnych amerických a izraelských spoločností (techniky ALUMA a VELASHAPE).

Vysoká účinnosť zariadenia je spôsobená metódami, ktoré sa v ňom používajú:

 • vákuová valcová masáž,
 • energie bipolárnej rádiovej vlny
 • vykurovacie tkanivá pomocou diódového lasera s nízkou intenzitou,
 • ultrazvuková kavitácia.

K vytvoreniu záhybu dochádza v dôsledku pôsobenia vákua a ultrazvuková kavitácia poskytuje pulzujúci záchvat záhybu bez negatívneho vplyvu na vnútorné orgány. Povrchové zahrievanie kože sa vykonáva vystavením infračerveným lúčom a rádiové vlnové žiarenie zahrieva hlbšie tkanivá. Takýto multifaktoriálny efekt opakovane zvyšuje účinky jednoduchej masáže a výsledky sú už viditeľné po prvých zákrokoch. Táto technika je považovaná za najúčinnejšiu zo všetkých.

Zariadenie je vybavené 4 manipulátormi, z ktorých každý kombinuje určité efekty. Prvý manipulátor poskytuje komplexný efekt vákuovej a ultrazvukovej kavitácie, druhý - kombinácia RF-efektu, vákuovo-valcová masáž a infračerveného žiarenia, tretí je identický s druhým, ale vylučuje mechanický vplyv valčekov, štvrtý - komplex RF zdvíhania a vákuovej masáže.

Použitie 1 manipulátora je znázornené na veľkých plochách tela a umožňuje lipolytický a drenážny účinok, zvyšuje krvný obeh a odtok lymfy. Manipula 2 podporuje odbúravanie tukových buniek, rozširuje krvné cievy v problémovej oblasti a zlepšuje krvný obeh v nej, pomáha napínať pokožku brucha, stehien, zadku. Rukoväť 3, ktorá má menší pracovný povrch v porovnaní s druhým a prvým, sa používa hlavne na spracovanie malých plôch, ako aj zón dolných a horných končatín.

Manipula 4 má 3 malé dýzy rôznych veľkostí, ktoré okrem opísaných účinkov prispievajú k tvorbe kolagénu a jeho zhutneniu. Zlepšiť vzhľad a štruktúru pokožky, poskytnúť liftingový efekt. Trysky sa používajú pre výstrih a tvár, krk a jemnú oblasť v blízkosti očí.

Pomocou prístroja je možné vykonávať aj kozmetické procedúry, umožňujúce vytvoriť krásnu postavu a zlepšiť stav pokožky, ako aj lekárske manipulácie zamerané na zníženie bolesti svalov a kĺbov pri určitých chorobách.

Prístroj je vybavený prehľadným dotykovým menu s grafickými výzvami, prakticky tichým kompresorom, vysokým výkonom a vysokou účinnosťou, čo vám umožní v krátkom čase kompenzovať náklady na jeho obstaranie. Parametre menu majú nastavenia z výroby, ale kozmetička ich má možnosť meniť podľa potrieb klienta.

Vakuová valcová masáž na systéme starvac je k dispozícii len v kozmetických salónoch a klinikách. Originálne zariadenie Starvac SP vyrobené vo Francúzsku je veľmi populárne vďaka vysokej účinnosti masáže s ním (vákuový valec, konzervy, reflexológia), nie je to nič za nič, že získal Grand Prix v nominácii "Najlepšie zariadenie na liečbu celulitídy".

Ide o pomerne rozsiahle a drahé zariadenie s hmotnosťou menšou ako 50 kg, ktoré sa používa v salónoch na vákuovú terapiu, lymfodrenážnych procedúrach a anticelulitídovej vákuovej valcovej masáži. Unikátny násadec prístroja obsahuje 2 valce, ktoré pomocou vákuového zriedenia vytvárajú a aktívne hnetia kožný záhyb a ničia tukové bunky. Zlepšený sklz je zabezpečený dvoma vonkajšími valcami a lopatky manipulátora zvyšujú účinok lymfatickej drenáže a podporujú odstraňovanie zničených buniek tukového tkaniva z tela.

Aj pri absencii aktívneho tlaku na kožu zariadenie poskytuje dostatočnú účinnosť anticelulitídnej masáže, ktorej výsledky sú jasne viditeľné po 2-3 procedúrach.

Okrem manipulácie s vákuovou valčekovou masážou prístroj obsahuje:

 • 4 dvojité prísavky sú navrhnuté pre efektívne vystavenie v problémových oblastiach. Pôsobenie pohárikov je konštruované takým spôsobom, že zabraňuje natiahnutiu pokožky pod vplyvom vákua a nepoškodzuje tkanivo. Masážne procedúry nespôsobujú bolesť a nezanechávajú žiadne modriny. Šálky sa môžu používať súčasne, čím sa znižuje čas strávený pri jednej masáži.
 • 4 veľké priehľadné misky na vákuovú masáž s priemerom 40 až 10 cm, určené na zlepšenie svalového tonusu, lymfatickej drenáže a reflexológie.
 • 3 malé misky na vákuovú masáž tváre. Používajú sa aj na korekciu formácií a práce na ťažko dostupných miestach.

Zariadenie je ľahko ovládateľné, má optimálne umiestnenie príslušenstva na priehľadných policiach regálu, môže pracovať v konštantnom a pulznom režime. Používa sa na masáž akejkoľvek oblasti, vrátane vlasovej pokožky.

Vakuová masáž valčekom flex

Efektívny salónový postup na zariadeniach vyrobených v Bielorusku B-Flexy CelluStop. Rôzne modely zariadenia môžu mať inú konfiguráciu. Prvé modely majú ovládanie pomocou tlačidla a sú vybavené iba jednou rukoväťou na vykonávanie vákuovej valčekovej masáže. Modely s priemernou konfiguráciou už majú dotykovú obrazovku, pracujú v 18-20 programoch a násadec v ich súprave je pokročilejší. Modely s maximálnou konfiguráciou s dotykovým displejom a podsvietením majú okrem štandardného násadca mini-trysku určenú na masáž krku, chodidiel, ťažko dostupných miest a akupunktúry. Liečivo je vybavené termografickým analyzátorom stupňa celulitídy.

Všetky zariadenia B-Flexy sú tiché a efektívne. Čo sa týka vákuového výkonu, tieto zariadenia presahujú ich náprotivky od rôznych výrobcov pri zachovaní spotreby energie, hoci tento indikátor je nastaviteľný vo všetkých zariadeniach.

V zásade ide o zariadenie štandardnej kvality, ktoré kombinuje vo svojej práci valec LPG masáž a vákuový efekt. Medzi programami stanovenými výrobcom sú: \ t

 • 35-minútová lipomasáž pre android a genoidný morfotyp (v prvom prípade majú vplyv na žalúdok, ruky a chrbát, v druhom prípade na stehná, nohavice a zadky), lipomasáž s jednotnou plnosťou, LPG masáž pre ochabnutú a oslabenú pokožku,
 • 25-minútové svetlé nohy drenážny postup, lipomasáž pre mužov, ktorá pomáha pri napínaní brucha, posilnenie trupu, atď.

Bohužiaľ, takéto zariadenie nie je vhodné na masáž tváre, nové modely sa používajú len na zvýšenie tónu tkaniny krku. Okrem toho sa zariadenia B-Flexy vyznačujú pomerne vysokými nákladmi, ktoré si každý salón nemôže dovoliť. Hoci existuje dôkaz, že popularita týchto zariadení nie je menšia ako u nástrojov Starvaku.

Masáž vákuovým valčekom pomocou Vortexu 

Je tiež považovaná za vynikajúcu náhradu za drahú a menej účinnú masáž valčekom. Veľká veľkosť a vysoká cena zariadenia umožňujú jeho použitie len v podmienkach kozmetických salónov a kliník.

Jedná sa o stredne výkonné zariadenie s možnosťou programovania a jednej manipulácie určenej na masáž tela, ktorú vyrába ruská spoločnosť pod vedením nemeckých špecialistov na vlastné vybavenie. V skutočnosti ide o zariadenie v nemeckej kvalite, ktoré spĺňa požiadavky domáceho spotrebiteľa: zníženie hmotnosti, zníženie objemu tela a boj proti celulitíde.

Vakuovo-valcová masáž, ktorá poskytuje vibra-mechanicko-vákuový účinok na telo, môže byť tiež vykonaná na zariadeniach vyrobených vo Francúzsku Le Skin V6, Dermopulse, Skintonik, model ruského kúzla a ďalšie talianske, čínske a japonské zariadenia., Všetky sú vybavené rukoväťou rôznych veľkostí, čo umožňuje masáž tváre a tela.

V rôznych zariadeniach môže byť vákuová valcová masáž kombinovaná s RF-zdvíhaním, infračerveným ohrevom kože, kavitáciou. Ďalšie funkcie pomáhajú zefektívniť postup, je jasné, že výsledok v tomto prípade sa objaví rýchlejšie ako v prípade kombinácie len valčekovej masáže a vákuovej expozície. Faktom je, že povrchové a hlboké zahrievanie tkanív prispieva k aktivácii krvného obehu, čo zase zlepšuje ich výživu a dýchanie, obnovuje normálny metabolizmus.

Zariadenia, ktoré kombinujú kavitačnú a vákuovo-valcovú masáž, môžu intenzívnejšie ničiť tukové bunky, čo uľahčuje ultrazvuková rázová vlna, ktorá môže rozbiť aj pevné predmety, ako napríklad obličkové kamene. Je pravda, že sila tejto vlny v masážnych prístrojoch je taká, že prispieva k zničeniu len tukových častíc. Je jasné, že kavitácia môže zvýšiť ohrev tkanív, a preto zo zariadení, ktoré kombinujú všetky tieto účinky (kavitácia, rádiové vlny a infračervené efekty, vákuová a valcová masáž), môžete získať veľké výhody s menším počtom postupov.

Je jasné, že náklady na procedúry pre masáž vákuovým valčekom na rôznych zariadeniach budú odlišné, ale najvýhodnejšie je kúpiť prenosnú verziu zariadenia, ktorá, hoci nebude mať ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú účinok klasickej masáže, ale bude z hygienického hľadiska bezpečnejšia.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.