Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Komplikácie po implantácii tváre

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Komplikácie implantácia pre korekciu kontúr tváre zahŕňajú krvácanie, hematómov, infekcie, expozície, dislokácie, nesprávnej polohy, posunutie, tvorba fistuly, šero, trvalé napúčanie výstupku nesprávne, konštantný udržiavanie zápalového procesu, bolesti a poškodenie nervov. Avšak väčšina týchto komplikácií sa zriedkavo spája len s materiálom, z ktorého sa implantát vyrába. Je veľmi ťažké oddeliť bežný operačný postup na okolností konkrétneho prevádzky, rovnako ako jednotlivé rizikové faktory, ktoré nesúvisia s implantátom.

Ak sa dodržiavajú technické pravidlá, nemali by sa vyskytnúť žiadne dislokácie. Veľká plocha zväčšených alebo rozšírených implantátov, prispôsobená obrysom strednej časti tváre a spodnej čeľuste, minimalizuje riziko nesprávnej polohy. Subperiostálnej pitva priestoru, čo je dosť vytvoriť adekvátne a posterolaterálního srednebokovye tunely na dolnej čeľuste alebo vreciek v prostrednej tretine tváre, bude držať implantát v správnej polohe. S rastom dolnej čeľuste prechádza mandibulárna vetva tvárového nervu bezprostredne pred strednou časťou čeľuste v zóne strednej vzdialenosti. Je dôležité, aby ste nepoškodili tkanivá, ktoré pokrývajú túto oblasť. Brzdový nerv je anatomicky orientovaný smerom hore do spodného okraja, čo tiež pomáha chrániť pred poranením počas pitvy. Dočasná hyperstézia v dôsledku kontaktu s bradom môže byť pozorovaná niekoľko dní až niekoľko týždňov po operácii. Pretrvávajúce poškodenie nervov je veľmi zriedkavé - v jednej štúdii to bolo menej ako 0,5% štatisticky významného počtu prípadov. Ak sa v dôsledku predpojatosti či nesprávnej inštalácie, poznačenej nervov kontaktu s implantátom, implantát vsakovaním musí byť vykonané čo najrýchlejšie.

Časová vetva tvárového nervu prebieha dozadu zo strednej časti zygomatického oblúka a pri práci v tejto oblasti je potrebná opatrnosť. Riziko infekcie môže byť minimalizované prepláchnutím vrecka na konci operácie buď fyziologickým roztokom alebo bactrazínom (sterilný soľný roztok 50000 U / L). Odporúča sa tiež nasiaknuť implantáty do roztoku s antibiotikami. Po zvýšení spodnej čeľuste v drenáži zvyčajne nie je potrebné, ale môže to byť potrebné po zvýšení strednej časti tváre so zvýšeným krvácaním. Zistili sme, že okamžitá pridavlivaniya celý povrch strednej časti tváre pomocou tlačných textílií výrazne znižuje riziko vzniku hematómu, šedej, napúčanie a v dôsledku toho, pooperačné komplikácie spojené s nahromadenie tekutiny vo vrecku.

Kostná resorpcia sa najčastejšie vyskytuje po zvýšení plochy dolnej čeľuste ako po iných aloplastických operáciách. Tvorba erózií po implantácii do brady bola zaznamenaná v roku 1960.

Diskusia

Pochopenie princípov zónovej anatómie, určenie typov tvaru tváre a pozornosti k hlavným technickým bodom vedie k predvídateľným zmenám obrysu tváre. Precízna analýza tváre pacienta a presná interakcia chirurga a pacienta poskytuje optimálne výsledky. Existuje mnoho rôznych typov tvárových implantátov, s ktorými chirurg môže vytvoriť rôzne kontúry, ktoré spĺňajú väčšinu dopytov. Rekonštrukcia zložitejších defektov obrysu môže byť vykonaná s použitím individuálnych modelov na základe trojrozmernej rekonštrukcie počítača a vyrobených pomocou technológií CAD / CAM (automatizované návrhové / automatizované výrobné) implantáty. Nedávne zvýšenie počtu HIV-pozitívnych pacientov užívajúcich inhibítory proteolytických enzýmov spôsobilo, že je nevyhnutné použiť túto techniku na účinné ošetrenie takých kozmeticky rušivých stavov.

Ak je implantát umiestnený správne nad kompaktnou kosťou, stav sa zvyčajne stabilizuje bez toho, aby došlo k zrejmej strate vyvýšenosti alebo kozmetických zlepšení.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.