Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Indikácie liposukcie na tvári a krku

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Liposukcia na hlave a krku môže byť tiež použitá na vyriešenie mnohých ďalších chirurgických problémov. To môže byť užitočné pre neinvazívnu disekciu mäkkých tkanív štepov počas plastické operácie, pre odstránenie tuku z klop na nohu alebo voľné klapky, a môže účinne odstrániť benígne nádory z tukového tkaniva. Pri použití uzavreté liposukcie techniky, bez manipulácie s povrchovým svalovú aponeurotického systému, najvyššiu účinnosť je označená dolnej čeľuste, pri vytváraní obrysu mení uhol červíkov-chin. Otvorená technika zahŕňa odstránenie tuku nasávaním pod priamym dohľadom, zvyčajne v kombinácii s rýtidektómia. Výsledky účinku uzatvorenej liposukcie na nasolabiálne záhyby a mandibulárne tukové vankúše sú menej predvídateľné a neboli dlhodobo skúmané. Presahovanie nasolabiálnych záhybov je zvyčajne spôsobené gravitáciou, ale napriek rôznym výsledkom liposukcie jej opakované vykonanie môže viesť k úspechu. Prirodzená tendencia k progresívnej atrofii tukov na tvári spôsobuje, že liposukcia uprostred tváre je riskantná. Koncept zlepšenia obrysu tváre môže dokonca vyžadovať zvýšenie jeho veľkosti; u chudých pacientov alebo u starších pacientov s významnou atrofiou tukov, omladzovacie akcie môžu pozostávať z injekčného podania alebo implantácie subkultúry.

Ideálne kandidáti na primárnu liposukciu na tvári a krku by mali mať dostatočnú elastickú pokožku, aby sa zabezpečilo, že je po procedúre dobre znížená. U pacientov so zníženou alebo zlou elasticitou pokožky môže byť odstránenie lokálnych nahromadení tuku predisponované k zvýšeniu jeho prehĺbenia. Liposukcia je niekedy omylom navrhovaná ako postup, ktorý znižuje prehĺbenie kože, hoci jej výkon môže problém komplikovať. Dedo verí, že u ľudí nad 40 rokov kontraktilita pokožky môže byť neuspokojivá. Iní autori sa domnievajú, že vek by sa mal brať do úvahy, ale je potrebné vychádzať z individuálneho hodnotenia stavu tkanív. Niekedy u mladých pacientov s pravdepodobne dobrou elasticitou pokožky nemusia mať veľmi dobré výsledky. Pacienti by si mali byť vedomí toho, že dobré výsledky nie je možné vždy predvídať.

Ako dodatočný postup pre chirurgický facelift alebo v kombinácii so zvýšením bradavky zlepšuje liposukcia kozmetický výsledok. Ako primárna operácia liposukcia na tvári a krku tiež vedie k výraznej omladzovaniu tváre, zdôrazňujúc uhly a kontúry s minimálnym časom obnovy a minimálnymi komplikáciami. Výskum v oblasti liposukcie výrazne znižuje počet komplikácií a naďalej zlepšuje chirurgické výsledky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.