^
A
A
A

Rumunský mŕtvy ťah

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Prechod na ďalšiu úroveň

Prejsť na ďalšiu úroveň fyzickej zdatnosti s nasledujúcimi variantmi rumunského mŕtveho lanovky

Tieto variácie klasického mŕtveho pohybu sú zamerané na posilnenie bicepsu bedra a centrálnych svalov. Pred vykonaním ťahania urobte svahy tak, aby ste pretiahli chvosty a spodnú časť chrbta - dve zóny, na ktorých je časť uchytená u mužov. Bonus pre športovcov: tento úsek je užitočný pre golfistov, tenisových hráčov a iných športovcov, posilní spodnú časť chrbta a tiež zlepší flexibilitu a rovnováhu.

Úroveň osvetlenia

šikmo

Buďte rovní. Stlačte gymnastickú palicu na zadnej strane. Nakloňte sa dopredu, zatiaľ čo nohy by mali byť mierne ohnuté na kolenách, chrbát je prirodzene ohnutý. Hokejka by mala udržiavať kontakt s hlavou, chrbtom a zadok. Zastavte, ak hokejka padne pod zadok. V tejto polohe fixujte 20 sekúnd a potom sa vráťte do stojacej polohy. Opakujte pohyb dvakrát.

Komplexná úroveň

Priemerná úroveň

RUMUNSKÁ NEREZOVÁ OCEL 1

Postavte sa na pravú nohu a zdvihnite lekárske pleso nad pravé rameno. Vezmite si boky späť a znížte loptu smerom dovnútra pravého chodidla. Zastavte, ak je trup takmer rovnobežný s podlahou, pokiaľ je to možné. Uistite sa, že chrbát nie je príliš zakrivený a nie príliš rovný. Potom zopakujte pohyb v opačnom poradí. Vykonajte 12 opakovaní, potom zopakujte pohyb na ľavej nohe.

RÍMSKÝ STACIONÁRNY TÝŽDEN 2

Vykonajte toto cvičenie rovnakým spôsobom ako ťah 1 (opísaný vyššie), ale zadajte jednu zmenu, aby ste to ťažšie. Na začiatku cvičenia nadvihnite loptu cez ľavé rameno a naklonte ju a znížte ho nadol. Zlepšite tak svoju rovnováhu, koordináciu, flexibilitu a silu. Vykonajte 12 opakovaní na každej nohe.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.