^

Revízia športovej farmakológie

Ako získať váhu: najčastejšie otázky

Je potrebné si uvedomiť, že to znie skôr paradoxne, ale otázka "ako získať váhu?" Je pre niektoré rovnako naliehavé ako otázka, ako stratiť váhu pre ostatných. Nadmerná chudoba je rovnaký problém ako obezita.

Globulín viažuce pohlavné hormóny

Globulín je väzbový pohlavný hormón sérový glykoproteín, ktorý sa viaže na pohlavné steroidy (testosterón, estradiol, progesterón atď.) Reguluje svoju biologickú aktivitu.

Ženské hormóny v mužskom tele: vplyv a úloha

Estrogénu, kombinujúci estradiol, estriol a estrón, najaktívnejší a dostatočnú dĺžku nás je jednak to, že má schopnosť stať sa prebytok testosterónu v periférnych tkanivách (najmä v telesného tuku a pečene).

Dihydrotestosterón u mužov: na čo to je?

Časť voľného testosterónu v niektorých cieľových buniek pôsobením enzýmu 5-alfa-reduktázy (typ 1 alebo 2) sa prevedie na dihydrotestosterón (DHT), sa časť - v ženských pohlavných hormónov estradiolu (táto konverzia prebieha pod vplyvom enzýmov s bežným názvom aromatázy).  

Testosterón u mužov: čo to je?

Testosterón je mužský pohlavný hormón produkovaný v semenníkoch mužov. Ak to spresníme, potom sa vyvinie takzvanými Leydigovými bunkami, celá táto bunka sa tiež nazýva pubertalná žľaza.

Anabolické steroidné prípravky: základné pojmy

Predstavujeme na začiatku niekoľko konceptov, bez ktorých nebudeme môcť pokračovať v diskusii o tejto sekcii veľmi ťažko. Nebojte sa - žiadne špeciálne vedomosti nebudú vyžadované od vás.

Hormóny a športy

Podobne ako každá komunikačná sieť, endokrinný systém bude obsahovať zdroje signálov, samotné signály a prijímače signálov. V tomto prípade sú to bunky, ktoré produkujú hormóny, samotné hormóny a ich receptory.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.