Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Frigidita

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 26.06.2018

Frigidita je sexuálna dysfunkcia, ktorá má veľa dôvodov. Zvážte typy tejto poruchy, jej príčiny, metódy diagnostiky, liečby a prevencie.

Neprítomnosť alebo zníženie sexuálnej túžby sa vyskytuje u žien a mužov, ale najčastejšie sa týka sexuálneho sexu. Existujú štyri typy tohto ochorenia, v závislosti od príčin ich príčin, zvážte ich:

 • Symptomatická forma - nastáva v dôsledku porušenia citlivosti. To môže byť spôsobené pravidelnou otravou ťažkými kovmi alebo omamnými látkami, léziami miechy alebo centrálnym nervovým systémom. Najčastejšie sa prejavuje ako akútne bolestivé pocity počas pohlavného styku. Depresia, depresívny stav a pohlavne prenosné choroby spôsobujú aj problémy v posteli.
 • Retardačná forma - je fyziologický stav, ktorý je charakterizovaný oneskorením libida. Keďže tieto procesy sú individuálne pre každú osobu, nie je možné stanoviť presný vek sexuálnej príťažlivosti u dievčat a chlapcov. Tento druh porušenia je samo o sebe.
 • Ústavná forma - je vyjadrená ako nedostatočná rozvíjanie psycho-sexuálnych vlastností. V tomto prípade všetky orgány a systémy fungujú normálne, ale nedokážu dostať orgazmus na sexuálnu intimitu.
 • Psychogénna forma - sa objavuje z dôvodu negatívneho vplyvu psychologických faktorov. Možno, že opúšťajú aj prichádzajú.

Čo znamená slovo frigidita?

Takže v preklade z latinčiny je to chlad, ale v medicíne sa interpretuje ako úplná alebo čiastočná absencia intimnej lákadle. Podľa štatistík každá tretia žena v živote nikdy nezažila orgazmus a približne rovnaký počet žien sa necíti priťahovaný mužom.

Porucha sa prejavuje rôznymi spôsobmi a môže zmeniť príznaky u tej istej ženy v priebehu času. Obvykle je to nepríjemné pocity počas sexu, keď žena odkazuje na intimitu ako povinnosť, to znamená, toleruje partnera. Niektorí zažívajú príjemný pocit, ale nenastáva orgazmus, ktorý predstavuje rozpad sexuálneho života. Frigidita v mnohých ohľadoch závisí od sexuálneho partnera, jeho trpezlivosti, taktu a pozornosti. Nevedomosť o erotogénnych zónach, zlé podmienky alebo nesprávne postavenie môže odradiť túžbu intimity, ktorá môže spôsobiť porušenie.

Príčiny frigidity

Príčiny frigidity sú vo väčšine prípadov spojené s psychologickými faktormi. Porucha môže byť pravdivá a fiktívna. V prvom prípade je to nedostatok túžby po intimite a sexuálnych reakciách, ktoré nezávisia od túžby pacienta. Najčastejšie ide o imaginárnu formu poruchy, ktorá sa vyskytuje na pozadí fyziologických a psychologických problémov.

Faktory vyvolávajúce sexuálny chlad:

 • Zneužívanie omamných a alkoholických látok.
 • Duševné traumy (znásilnenie, zrady, žiarlivosť).
 • Strach z intimity na pozadí nechceného tehotenstva.
 • Fyzická averzia k partnerovi a bolesť počas sexu.
 • Emocionálne oddelenie počas intimity.
 • Zvýšený dôraz na nedostatok orgazmu.
 • Fyzické a duševné nadmerné stresovanie.
 • Depresívne poruchy, nepokoj, infekčné a gynekologické ochorenia.
 • Hormonálne a endokrinné poruchy.
 • Vrodené malformácie pohlavných orgánov (nedostatok krvných výplní venóznych plexusov, nedostatočná tvorba svalov panvového dna).

Psychologická frigidita

Vyskytuje sa na pozadí psychogénnych faktorov, ktoré inhibujú sexuálnu aktivitu. Môže to byť nesprávne sexuálne vzdelanie alebo jeho nedostatok, strach z nežiaduceho tehotenstva, depresie, skúsenosti násilia, sklamanie alebo znechutenie pre vyvolených, nadmerné zdržanlivosť a strach. V tejto podobe porúch sú poruchy v priechode nervových vzruchov, ktorý po excitácii prechádza do mozgu a spôsobuje požadovanú kontrakciu karty svalového systému, tj. Orgazmu.

Celá pozornosť sa zameriava na vlastné myšlienky a obavy, ktoré prerušujú nervový impulz a rušia možnosť získať orgazmus. Absencia sexuálnej príťažlivosti môže byť vyvolaná aktivitami partnera. Napríklad chyby muža vo vzťahu k žene spôsobujú jej príznaky tohto porušenia. Toto je neochota počúvať partnera. Ako môžete vidieť, existuje veľa príčin ochorenia, ale jediné, čo stojí za to vedieť, je, že sexuálne problémy nie sú normou a vyžadujú si lekársku starostlivosť.

Nymfománska frigidita

Je to sexuálny chlad, v ktorom sú živo vyjadrené zmyslové vzťahy, ktoré vznikajú na začiatku sexuálneho činu, ale nekončia orgazmom. V tomto kontexte je nespokojnosť so sexuálnym partnerom a márne hľadanie vhodnejšie. Nedostatok orgazmu súvisí s oneskorením v puberte a psychosexuálnom vývoji. To znamená, že túžba po opačnom pohlaví je nezrelá a môže sa zastaviť v erotickom alebo platónovom štádiu.

Príznaky a trvanie poruchy nymfománia sú jasne vyslovené a skryté. To znamená, že toto zníženie jasu pocitov alebo úplný nedostatok príťažlivosti. Najťažším prípadom tohto ochorenia je zvýšená dôvera a neschopnosť užívať sa aj pri dlhodobej stimulácii. Tento typ neovplyvňuje reprodukčné funkcie.

Symptómy frigidity

Symptómy sa prejavujú rôznymi spôsobmi a závisia od typu poruchy. Prvým a zjavným príznakom ochorenia je však nedostatok orgazmu a zníženie záujmu o intimitu. Symptomatológia je individuálna pre každého muža a ženu. V niektorých je to vyjadrené ako nepriateľstvo voči pohlavnému styku a postoj k nemu ako výkon manželských povinností. Ostatní nemôžu dostať celý rad pocitov od partnera, alebo nemôžu byť oslobodení, aby získali spokojnosť. Potláčanie, pokusy o prerušenie intimity a vylúčenia v najdôležitejších chvíľach sa tiež týkajú prejavov sexuálneho zneužívania.

Absencia orgazmu a iné príznaky sexuálnej tajnej dohody nepriaznivo ovplyvňujú zdravie oboch partnerov. Zvlášť na duševnom stave, vyvolávajúc často bolesti hlavy, podráždenosť, nervozitu a dokonca aj predčasné starnutie. Pre človeka to je plné impotencie a urologických ochorení. Ak chcete vyriešiť tento problém, musíte otvorene hovoriť so svojím partnerom. To vám umožní oslobodiť sa a mať čo najbližšie.

Frigidita ženy

Frigidita ženy má mnoho príčin a faktorov, ktoré jej vyvolávajú. V tomto prípade sa osobitná pozornosť venuje mechanizmu choroby. Sexuálny chlad môže mať dva mechanizmy - je funkčný a organický.

 • Organické sa vyskytujú v dôsledku zranení a chorôb intímnych orgánov, pri ktorých je orgazmus jednoducho nemožný, ale také prípady sú zriedkavé.
 • Funkčný mechanizmus je založený na poruchách fungovania nervového systému. Zdravá osoba dostáva signály do mozgu, ktoré naznačujú účinok na erotogénne zóny a spôsobujú zníženie svalstva pohlavných orgánov. Ale s funkčným typom je tento mechanizmus prerušený. Napríklad, ak má žena nižšiu hladinu pohlavných hormónov, nemá žiadnu túžbu po sexuálnej intimite. Podobný problém sa vyskytuje u novorodencov a tehotných žien, pretože telo produkuje hormóny zodpovedné za udržiavanie funkcií potrebných na kŕmenie a nosenie.

Aby ste sa zbavili sexuálnej dysfunkcie, mali by ste sa pokúsiť pochopiť svoje pocity sami. Je možné, že nedostatok potešenia je spôsobený základnou nevedomosťou tela a jeho schopnosťami. V tomto prípade môžete ako pomôcku využiť služby sexuálneho terapeuta, porozprávať sa s partnerom alebo navštíviť sex shop.

Frigidita po pôrode

Ide o dočasnú reakciu tela na stres. Tento problém sa vyskytuje u takmer každej mladšej matky a vo väčšine prípadov nevyžaduje lekársku pomoc. Poruchy sa prejavujú rôznymi spôsobmi, môže to byť nedostatok záujmu o sex alebo neschopnosť dosiahnuť orgazmus. Ochorenie je spravidla dočasné, ale ak to trvá príliš dlho, vyžaduje liečbu. Ide o to, že ženské telo vníma tehotenstvo a pôrod ako obrovský stres a snaží sa mu zabrániť v budúcnosti, a preto existuje odpor voči intímnym kontaktom. To znamená, že sa telo bojí znovu otehotnieť.

Nedostatok záujmu o sex môže byť založený na bolestivých pocitoch, pretože telo potrebuje čas na úplné zotavenie. Vnútorné pohlavné orgány a pretiahnutá vagina sa vrátia do normálu do 2-3 mesiacov po pôrode. Po narodení dieťaťa sa žena úplne prepne na starostlivosť o neho a táto podmienka je podporená hormonálnym zázemím.

Aby ste sa s týmto problémom vyrovnali, nemusíte na ňu visieť. Akonáhle sa telo obnoví, sexuálny život sa zlepší. V tomto prípade sa odporúča úplný odpočinok a spánok, racionálna výživa a čestnosť so sexuálnym partnerom. Ak je porucha predĺžená a pohlavie spôsobuje bolesť, mali by ste vyhľadávať lekársku pomoc, pretože dlhotrvajúca frigidita sa môže stať chronickou.

Frigidita u mužov

Je to porucha, to je disharmónia sexuálneho správania. Nedostatok partnera vedie k úplnej absencii sexuálnych vzťahov. Dlho sa predpokladalo, že muži takúto chorobu nečelia a nedostatok túžby po sexuálnej intimite sa vyskytuje iba u žien. Ale problém nízkeho charakteru libida pre mnohých predstaviteľov silnej polovice ľudstva. Porušenie sa nevyskytne ihneď, predpokladom pre jeho vývoj je oslabenie erekcie a situačnej impotencie.

Zvážte hlavné príčiny oslabenia mužského libida:

 • Stres a nervové poruchy - majú negatívny vplyv na sexuálne správanie a pohodu. Takéto javy spôsobujú zlyhanie v tele a zníženie libida. Z tohto dôvodu sa pohlavný pohon stáva roztriešteným a časom úplne zmizne.
 • Psychologické ochorenia - intímna príťažlivosť je ovplyvnená nielen nervovými zážitkami, ale aj rôznymi duševnými poruchami, napríklad schizofréniou. Okrem toho, diabetes, depresia, alkoholizmus, urologické ochorenia, ateroskleróza a iné ochorenia môžu vyvolať ľahostajnosť k pohlaviu.
 • Vek - pokles alebo úplná absencia príťažlivosti opačného pohlavia súvisí s vekom. A to nie je prekvapujúce, pretože práca na mužskom organizme, stres, chronická únava a iné negatívne faktory opúšťajú svoj odtlačok.
 • Slabá sexuálna energia - libido môže klesnúť v závislosti od toho, či je človek pasívny alebo aktívny. Ak je pacient pasívny, potom stojí za to obrátiť sa na sexuálneho terapeuta, ktorý pomôže obnoviť zdravie a príťažlivosť.
 • Dočasné zlyhanie - spravidla u mužov je to uvedené v prípade, keď chýbajú všetky vyššie uvedené faktory. Napríklad zaujímavá práca alebo obľúbená vec môže úplne zachytiť pozornosť muža a nespokojné sexuálne fantázie sú na druhom mieste. Takéto narušenia sa stávajú každému.

Na liečbu a prevenciu mužskej sexuálnej impotencie a ľahostajnosti sa odporúča podstúpiť preventívne vyšetrenia. Hra športu, zdravé stravovanie, minimalizovanie stresu a dobré vzťahy s partnerom je zárukou zdravia a maskulinity.

Diagnóza frigidity

Diagnóza je vykonaná sexológa za prítomnosti príznakov poruchy. Lekár vykoná vyšetrenie na odstránenie príčin fyziologickej povahy. Na tieto účely je potrebné sa obrátiť na gynekológa alebo urológa, psychologa a endokrinológa. Podľa zdravotníckych štatistík približne 20% žien je chladno.

Na určenie prítomnosti tohto ochorenia s pacientom sa uskutoční konverzácia a vykonajú sa testy. Lekár kontroluje stav endokrinných žliaz a fungovanie reprodukčných orgánov. Povinné sú všeobecné analýzy krvi a analýza moču, ktoré umožňujú identifikovať prítomnosť chronických a infekčných ochorení. Okrem toho existujú špeciálne testy na určenie úrovne sexuálneho vzrušenia alebo jeho absencie.

Na základe diagnostických výsledkov sa liečba vyberie. Zvyčajne sa terapia uskutočňuje pre oboch partnerov súčasne. Ak má ochorenie fyziologické príčiny, lekár predpíše špeciálne fyzioterapeutické postupy a lieky. S psychologickým intímnym chladom potrebuje psychológ pomoc

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Ako určiť frigiditu?

Tento problém sa vyskytuje u mužov i u žien. A to nie je prekvapujúce, pretože šírka života, neustále preťaženie, chronický nedostatok spánku a nervové vyčerpanie negatívne ovplyvňujú stav sexuálneho zdravia. Len lekár môže určiť sexuálnu poruchu. Ale také príznaky, ako je nedostatok túžby po intimite aj po dlhšej lahôdke a odporu k pohlaviu, by mali spôsobiť obavy.

Najprv je intimný chlad čiastočný, to znamená, že potreba sexu vzniká, ale zriedka. V tomto prípade predbežné lahôdia spôsobujú príťažlivosť, ale to nestačí na plnohodnotnú blízkosť. Preto sa žena (človek) baví od sexu alebo prichádza do styku iba s cieľom uspokojiť partnera.

Určite porušenie môže byť a vonkajšími znakmi. Mnoho žien sa stáva zosobnením, podráždeným, ambicióznym. To znamená, že spôsoby, ako môžete presne diagnostikovať poruchu, nie je toľko. Najdôležitejšou vecou je však určiť skutočnú príčinu choroby a odstrániť ju.

Test na frigiditu

Test umožňuje určiť prítomnosť sexuálnej dysfunkcie a začať liečbu. Existujú špeciálne testy-dotazníky pre mužov a ženy, ktoré pomáhajú identifikovať problémy v intímnom živote. Zvážte najjednoduchší test pre ženy a prejdite na to musíte odpovedať na nasledujúce otázky:

 1. Máte sny o erotickom obsahu, ako často?
 2. Ste vzrušený z mužských bozk a pohlazení?
 3. Máte erotické fantázie?
 4. Ako sa cítite o sentimentálnych filmoch a programoch?

Ak máte aspoň jednu otázku, máte kladnú odpoveď, potom nemôžete spochybniť vašu normálnosť. Skutočne chladná žena sa považuje za úplne ľahostajnú k sexu, nikdy nemala sexuálnu túžbu a orgazmus. Všetky ostatné typy sexuálnych porúch, to znamená ťažko dostupný alebo zriedkavý orgazmus, sa dajú opraviť.

U mužov existuje aj test, pomocou ktorého je možné identifikovať nedostatočnú sexuálnu túžbu a problémy s erekciou. Pozrime sa na hlavné otázky:

 • Trpíte častou depresiou vzrušenia a sexuálnej túžby?
 • Chýba vám vitalita a energia?
 • Zaznamenali ste zníženie vytrvalosti a impotencie?
 • Mali ste nejaké nedávne výkyvy hmotnosti v smere jej poklesu?
 • Zažite radosť zo života?
 • Často trpíte zlou náladou a podráždenosťou?
 • Zaspievate ihneď po večeri?
 • Znížila sa vaša pracovná kapacita?
 • Ako často (v poslednom mesiaci) nedosiahnete erekciu nevyhnutnú pre sex?
 • Ako často (v poslednom mesiaci) ste nedokázali udržať erekciu až do konca dôvernosti?
 • Ako často (v poslednom mesiaci) nemáte orgazmus?
 • Trpíte komplexom menejcennosti a pochybností o sebe?
 • Nadchádzajúca intimita spôsobuje nervozitu a obavy z možného zlyhania?

Ak máte aspoň dve pozitívne odpovede na otázky 1 až 8, potom to znamená pokles mužského pohlavného hormónu. Pozitívne odpovede na otázky 9 až 13 naznačujú vážne problémy sexuálneho zdravia a vyžadujú si lekársku starostlivosť.

Komu sa chcete obrátiť?

Liečba frigidity

Liečba frigidity začína diagnózou problému a vznikom príčiny, ktorá ju spôsobila. Lieky sú len zriedka predpísané, pretože neexistuje účinný stimulant, ktorý by vám umožnil prežívať orgazmus. Existujú však prostriedky, ktoré dočasne zvyšujú excitabilitu a v kombinácii s inými terapeutickými postupmi poskytujú pozitívny výsledok. Ak je porucha spojená s prácou nervového systému, na normalizáciu jej fungovania sa používajú upokojujúce a stimulujúce lieky.

Až donedávna bol sexuálny chlad liečený hormonálnymi liekmi, ale tieto liečby nie sú v súčasnosti obľúbené kvôli mnohým vedľajším účinkom. Ale používanie mužských pohlavných hormónov zvyšuje dôveru u žien. Je to preto, lebo ovplyvňujú oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za stimuláciu. Takéto liečenie by však malo vykonávať lekár, pretože zneužívanie hormónov môže viesť k patologickým zmenám v tele a vedľajším účinkom.

Komplexná liečba by mala zahŕňať fyzioterapeutické postupy, ktoré zvyšujú prietok krvi do genitálií. Jedná sa o bahno, zavlažovanie intímnych orgánov so špeciálnymi riešeniami, sedavé kúpele a iné. Tento typ terapie by sa však mal vykonávať iba po súhlase lekára. Ak má žena cysty, nádory alebo zmeny vo veľkosti maternice, potom je fyzioterapia kontraindikovaná. Na normalizáciu vzrušenia a na odstránenie frigidity sa často používajú špeciálne fyzické cvičenia zamerané na posilnenie svalov brušnej a panvového dna. Masáž chodidiel, vodné procedúry a akýkoľvek iný druh relaxácie majú tiež pozitívny vplyv na intímne zdravie.

Pozrime sa na niektoré metódy, ktoré umožňujú eliminovať sexuálnu dysfunkciu:

 • Aromaterapia - éterické oleje majú priaznivý účinok na všetky telesné systémy, nezáleží na tom, v akej forme sa používajú. Môže ísť o masáž s olejmi alebo teplou kúpeľňou. Najlepšie je použiť citrónový mätový olej, šalvia, neroli, levanduľa, bergamot. Dobrý účinok majú studené zábaly s látkou namočenou v aromatických olejoch. Zlepšuje náladu, zvyšuje tón a vzrušenie.
 • Autotraining alebo self-hypnóza tiež odkazuje na metódy, ktoré vám umožnia zbaviť sa sexuálneho chladu. Aby ste to dosiahli, musíte sa na chvíľu úplne oddýchnuť, zabudnúť na problémy a zamerať sa na svoje telo. Môžete si predstaviť sami, ležiace na pláži pod horúcim slnkom na teplom piesku.
 • Správna výživa - sexuálna príťažlivosť pomáha obnoviť prirodzené rastlinné afrodiziaká. Sú to ženšen, materská kašička, damian, peľ, morské plody, orechy, korenie, čokoláda, jahody, avokádo a iné. Tieto výrobky sú vynikajúce antidepresíva a obsahujú hormóny potrebné pre intímny život.

Liečba frigidity v domácnosti

Liečba doma sa môže uskutočňovať metódami alternatívnej medicíny. Zoberme si najobľúbenejšie a najužitočnejšie recepty:

 • Zmiešajte 100 ml teplej vody s kvapkami alkoholovej tinktúry rímsy ruže (15 kvapiek). Riešenie sa má užívať 3-4 krát denne, 30 minút pred jedlom po dobu 2-3 mesiacov. Podobné vlastnosti majú tinktúru extraktu z eleutherococcus, tinktúry ženšenu, aralia a nechtíka.
 • Nalejte pár lyžičiek suchých ryžových listov s 1,5 litrom vriacej vody. Zmes trvá 3 až 4 hodiny, potom sa musí filtrovať a pred každým jedlom ½ šálky. Ak chcete zlepšiť chuť v infúzii, môžete pridať trochu medu.
 • 4 lyžice suché trávy nočnej fialky vyplňte 500 ml kahorov a 14 dní vložte do tesne uzavretej sklenenej misy. Agent musí byť otriasaný denne. Akonáhle je zlúčenina infundovaná, musí byť filtrovaná a 1 lyžička 30 minút pred jedlom. Doba liečby je od 5 do 8 mesiacov.
 • Zmiešajte v rovnakých pomeroch žihľava, harmančeka, ľubovník bodkovaný a boky. Vegetatívna zbierka dôkladne nakrájame a naliať 250 ml vody, pričom necháme 2-3 hodiny vylúhovať. Potom sa musí liek filtrovať a užívať ½ šálky 3-4 krát denne po dobu 1-2 mesiacov.

Ako sa zbaviť frigidity?

Takže dlhá absencia intimného vzrušenia, neschopnosť dostať orgazmus a averziu k sexu možno považovať za veľmi vážnu. Existuje veľa príčin ochorenia. Môžu to byť rôzne negatívne psychologické faktory, nervové poruchy alebo problémy na úrovni fyziológie. Preto, aby sa eliminovala averzia voči intimite, je potrebné zistiť príčinu, ktorá ju spôsobila. Na tieto účely je potrebné absolvovať vyšetrenie u gynekológov, endokrinológov, psychiatrov a sexuálnych terapeutov.

Ak sa neodhalia žiadne choroby, pravdepodobne je sexuálna dysfunkcia spojená s neschopnosťou relaxovať a dôverovať partnerovi. Na tieto účely stojí za to úprimne hovoriť so svojou spriaznenou dušou a vytvoriť romantickú a vzrušujúcu atmosféru. Osobitná pozornosť by sa mala venovať predbežným lahôdkam, pretože umožnia maximálne vzrušenie a plné uspokojenie z pohlavia.

Sprisahanie z frigidity

Sprisahanie sa týka alternatívnej medicíny. Nemôže poškodiť telo, ale keď verí v liečivé vlastnosti slova a dodržiava pravidlá výslovnosti sprisahania, je možné obnoviť intímne zdravie.

 1. Toto sprisahanie sa číta pri kúpaní: "Matka porodila ženu, žena prijala ženu, modlím sa za ženu, uvidím ženu Bohu. Manželovi s potešením, sami sladkým. Amen. " Na záver vodných procedúr stojí za to povedať: "Voditsa preč, moja frigidita odtiahla. Presne! ". Pozemok možno tiež čítať na posteli, narovnávať posteľ a pripravovať si na posteľ.
 2. Ak chcete zvýšiť emocionálnu vzrušivosť a citlivosť, prečítajte si tieto slová: "Otvorím kabelku. Nájdem svoju peňaženku. Vezmem tri mince z mojej peňaženky. Jedna minca je stará, už sa nepoužíva. Toto - moja chyba v minulosti, datovanie, moja bolesť a láska je stará. Dostanem druhú mincu, už modernú, ale opotrebovanú, špinavú, chôdzu po rukách. Táto minca je moja únava, moje sklamanie, moje straty. Pozerám sa na to starostlivo, usmiem sa na ňu a hore. Dostanem tretiu mincu, mincu iného štátu. Táto minca je krásna, sľubná, ale pre mňa je to zbytočné. Pozerám sa na to, obdivujem to, prilepím ju do pästi s ďalšími mincami a hodím ho cez moje ľavé rameno do pekla! Nechajte ma navždy: moja bolesť, môj strach, moja chladnosť a moje komplexy! Budem mať kabelku, v ktorej dám nové mince: moja vášeň, moja láska, moja potešenie, moja potešenie. Nový svet pre mňa prichádza. Nové prostriedky výpočtu budú s nimi, ľuďmi a svetom. "
 3. Pred odchodom do postele s partnerom fajčite miestnosť s kadidlom alebo dymom z borievky a prečítajte si tieto slová: "Smoke Dymovich, vezmite si moju ženu podvod! A budem želanie a chcieť, želanie a milovanie môjho manžela! Ako dym fajčí, tak bude aj moja láska horieť! Budem vášnivo milovať a túžiť! Želám, aby sa žena stala! Moje konšpiračné slovo je silné a robustné! Amen! Amen! Amen! ".

trusted-source[10]

Prevencia frigidity

Ako preventívne opatrenie by sa mala venovať osobitná pozornosť situácii, ktorá umožní čo najviac oslobodiť oboch partnerov. Strach z hľadiska smiešneho, strach z nechceného tehotenstva, nedostatok času alebo spěchu, blokovanie sexuálneho vzrušenia. Odstránenie vyššie uvedených faktorov môže vytvoriť všetky podmienky pre ideálnu intimitu.

Liečba gynekologických a urologických ochorení, porúch nervového systému a ochorení vnútorných orgánov je súčasťou preventívneho komplexu intimného chladu. Keďže fyziologické faktory majú negatívny vplyv na sexualitu a nedávajú príležitosť sústrediť sa na partnera. Masturbácia, ktorá je sebadôverou, je ďalšia metóda, ktorá sa týka prostriedkov prevencie ochorenia.

Predpoveď frigidity

Predpoveď je obvykle priaznivá. Včasné využitie lekárskej starostlivosti a identifikácia príčiny sexuálnej dysfunkcie pomáhajú obnoviť excitabilitu. Dokonca aj ten najviac zanedbaný, čiže chronický sexuálny chlad, sa dokáže liečiť. Pravdou v tomto prípade je dlhodobá liečba oboch partnerov, ktorých výsledky ospravedlňujú vynaložené úsilie.

Frigidita je medicínsky termín, ktorý označuje sexuálnu dysfunkciu, to znamená neschopnosť dostať spokojnosť z intimity. Absencia stresu, pravidelné lekárske vyšetrenia, správna výživa, zdravý životný štýl a milujúci partner sú hlavným pravidlom nielen šťastného života, ale aj zdravého pohlavia.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.