^
A
A
A

Prínos rodinnej stravy je nadhodnotený

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

26 September 2012, 15:33

Niektoré rodiny majú už dlho tradície a jedným z nich je spoločné jedlo, keď sa všetci členovia rodiny stretnú na spoločnom stole.

Predpokladá sa, že spoločné raňajky, obedy alebo večery prispievajú k vytváraniu kontaktov medzi rodičmi a deťmi a tiež prispievajú k posilneniu rodinných väzieb. Okrem toho existuje názor, že kvôli takýmto rodinným "sit-rounds" má dieťa vyššiu akademickú výkonnosť v škole a jeho správanie je veľmi pozitívne ovplyvnené rodinnými večierkami.

Nová štúdia vedcov z Bostonskej univerzity však ukazuje, že rodinné jedlá nemajú taký silný vplyv, ako sa predtým predpokladalo.

Podľa odborníkov boli všetky pokusy o nájdenie vzťahov medzi rodinnými večierkami a akademickým úspechom alebo správaním márne.

"Nenajdeme žiadne prepojenia medzi večeremi a večeriami v rodinnom kruhu a školských triedach a nevidíme žiadny vplyv na správanie dieťaťa," povedal vedúci autor Daniel Miller. "Nezáleží na veku detí, ani na frekvencii spoločných jedál."

Vedci z univerzít v Kolumbii a New Yorku už uskutočnili výskum v tejto oblasti, založený na údajoch od Národného zástupcu pre odber vzoriek zo Spojených štátov. Výskumní pracovníci sledovali predškolské deti od roku 1998 až do veku 15 rokov.

Vedci vzali do úvahy všetky faktory, ktoré by mohli mať potenciálny vplyv na dieťa: rodičovské zamestnanie v práci, ich správanie doma, podmienky vzdelávania, skúsenosti učiteľov a oveľa viac.

V dôsledku toho odborníci zistili, že vplyv rodinnej zábavy, najmä zhromažďovania na rovnakom stole, nemá prakticky žiadny vplyv na výkon a správanie dieťaťa.

"Nekomentujeme rodiny, aby porušili svoje rodinné tradície a prestali sa stretávať na obed alebo večeru spoločne," hovorí Dr. Miller. - Len názor o stupni ich vplyvu je nesprávny. Rodiny, ktoré veria, že rodinné jedlá, kde sa všetci členovia stretávajú, sú veľmi dôležité, nemôžu len zastaviť spoločné jedlo a tiež premýšľať o tom, kde môžete s dieťaťom interagovať. "

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.