Čo spôsobuje bolesť chrbta?

Bolesť chrbta po pohybe čriev a močenie

Bolesť po stolici v chrbte a môže signalizovať problémy s chrbtice v lumbosakrální oblasti, ktorá je napätý počas pohybu čriev (osteochondróze, tuberkulóznej spondylitídy).

Bolesť chrbta po páde na chrbát

Z traumatických poranení nikto nie je poistený, to platí aj pre zranenia utrpené po páde na chrbte. Väčšina poškodení chrbtice a miechy spôsobuje úplnú alebo čiastočnú stratu funkcií motora a citlivosť, parézu a paralýzu.

Bolesť chrbta po pohlavnom styku

Naši súčasníci, najmä mestskí obyvatelia, nemajú veľa fyzickej aktivity. To vedie k tomu, že problém bolesti chrbta vzniká v čoraz mladšej populácii.

Bolesť chrbta po alkohole a fajčení

Ktorákoľvek osoba môže pocítiť bolesť na chrbte po neregulovanom používaní alkoholických nápojov. V stave intoxikácie môžete dlho zaspávať v ťažkom a ťažkom spánku v nepohodlnej polohe.

Bolesť chrbta po antibiotikách

Liečba mnohých ochorení zahŕňa užívanie antibakteriálnych liekov, avšak niektorí pacienti sa po ukončení liečby alebo dokonca na začiatku po určitom určení predpísaného lieku sťažujú na bolesť chrbta.

Bolesť chrbta po ochoreniach

V podstate, bolesť chrbta spôsobená ochorenie chrbtice - osteochondróza, osteoporóza, skolióza, vrodené defekty chrbtice, jej zápal, trauma a nádorov.

Bolesť chrbta po cvičení

Dokonca aj vyškolení ľudia po zdvíhaní nezvyčajne ťažkého predmetu, neočakávane skĺznutí, nesprávne pripraveného tela a nesprávnej koordinácie pohybov môžu natiahnuť svaly chrbta. V tomto prípade sa bolesť chrbta objaví pozdĺž chrbtice po celej dĺžke alebo v akejkoľvek oblasti.

Bolesť chrbta ráno po spaní a po jedle

Príčiny rannej bolesti v chrbtici a / alebo mäkkých tkanivách chrbta po nočnom odpočinku môžu byť odlišné - od bežných nepríjemností lôžka až po vážne choroby.

Bolesť chrbta po lekárskej manipulácii a operácii

Ani intenzita bolesti, ani jej lokalizácia nie sú dostatočným diagnostickým znakom. Ak chcete nájsť patologické príčiny, ktoré spôsobili bolestivý syndróm, alebo ich vylúčiť, je potrebné ísť do lekárskej inštitúcie a podstúpiť prieskum.

Závažná bolesť chrbta zospodu, vpravo a vľavo: príčiny

Bolesť chrbtice - celkom obyčajný príznak, ktorý predtým bol považovaný za privilégium staršej generácie ohýbal, ako sa hovorí, na tri úmrtia a prarodičov považovaný za úplne bežnou záležitosťou, a nie je divu, pretože na mnoho rokov život chrbtom musel vydržať veľa stresu.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.