Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Unidox rozpustená látka

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Unidox soluteab je antibiotikum tetracyklínovej skupiny.

Klasifikácia ATC

J01AA02 Doxycycline

Aktívne zložky

Доксициклин

Indikácia Unidox rozpustená látka

Infekčné a zápalové ochorenia horných dýchacích ciest: faryngitída, tracheitída, pneumónia, sinusitída.

Genitourinárne infekcie: cystitída, pyelonefritída, uretritída, endometritída, kapavka.

Infekcie gastrointestinálneho traktu: cholera, cholecystitída, cholangitída.

Závažné akné, antrax, čierny kašeľ, sepsa, príušnice. Pred cestou do oblastí s epidémiou zabráňte malárii.

trusted-source[1]

Formulár uvoľnenia

Tablety s 10 kusmi v blistri.

Farmakodynamika

Unidox soluteab je širokospektrálne antibiotikum, ktoré potláča proces syntézy proteínov v baktériách. Je účinný proti streptokokom, treponému, chlamydiám, ureaplasýmu, mykoplazme, brucelii, plazmódiom a iným mikroorganizmom.

Farmakokinetika

Príjem potravy má takmer žiadny vplyv na absorpciu Unidoxovej látky. Maximálna koncentrácia sa dosiahne po 2 hodinách. Účinná látka preniká dobre do tkanív a orgánov a zle do mozgovomiechovej tekutiny. Ľahko sa nachádza v pečeni, pľúcach, zuboch, očích, synoviálnej tekutine a akumuluje sa v dentíne. Vylučuje sa obličkami a vylučuje črevo.

Používajte Unidox rozpustená látka počas tehotenstva

Unidox soluteab počas tehotenstva je kontraindikovaný.

Kontraindikácie

Precitlivenosť, závažné porušenie pečene alebo obličiek, porfýria, tehotenstvo, deti do 9 rokov.

Vedľajšie účinky Unidox rozpustená látka

Anorexia, vracanie, hnačka, žihľavka, perikarditída, neutropénia, intrakraniálna tlaková porucha, drozd, proktitída, stomatitída.

Hnačka súvisiaca s používaním antibiotík je najčastejším vedľajším účinkom. Aj ženy môžu mať vaginálne infekcie.

trusted-source[2]

Dávkovanie a podávanie

Vezmite si vnútro, prehltnite celú tabletu a umyte pohár vody. Liečba trvá 5 až 10 dní.

Pri kvapavke - 100 mg dvakrát denne počas 7 dní. Pri primárnej syfilii - 100 mg dvakrát denne počas 14 dní, so sekundárnou dávkou v rovnakej dávke, ale priebeh liečby sa predlžuje na 28 dní.

U chlamýdií sa uretritída spôsobená ureaplazmou - 100 mg dvakrát denne počas 7 dní.

S akné, 100 mg denne po dobu 9 týždňov.

Profylaxia malárie je 100 mg jedenkrát denne jeden deň pred výletom a každý deň 100 mg počas cesty.

Liečba leptospirózy - 100 mg dvakrát denne počas 7 dní. Prevencia - 200 mg raz týždenne počas celej doby pobytu v oblasti epidémie.

Prevencia infekcií počas potratov v nemocnici: 100 mg za hodinu pred operáciou.

Ak je pečeň poškodená, dávka sa zníži, inak hrozí riziko akumulácie lieku v tele.

Predávkovať

Príznaky predávkovania lieku Unidox soluteab - vracanie a žltačka. Odporúča sa okamžite urobiť výplach žalúdka, piť aktívne uhlie. Hemodialýza je neúčinná.

Interakcie s inými liekmi

Antacidá s horčíkom a železom znižujú absorpciu Unidoxovej látky, interval medzi užívaním týchto liekov musí byť minimálne 2 hodiny. Tetracyklín znižuje účinnosť penicilínu. Zvyšuje frekvenciu acyklického krvácania pri užívaní COC. Etanol a barbituráty znižujú koncentráciu liečiva v krvi. Súčasný príjem s retinolom zvyšuje intrakraniálny tlak. Neužívajte multivitamíny, antacidá a laxatíva skôr ako 2 hodiny pred a 2 hodiny po užití lieku. Tetracyklínové antibiotiká zvyšujú citlivosť pokožky na ultrafialové svetlo. Tráviaca schopnosť Unidox soluteab je narušený, ak súčasne užívate vápnik a zinok. Informujte svojho lekára, ak máte závažné problémy s pečeňou - zvyčajná dávka lieku v tomto prípade môže byť pre vás veľmi toxická, musíte ju znížiť alebo predpísať iné antibiotikum. Treba mať na pamäti, že všetky tetracyklínové antibiotiká sú veľmi toxické, preto majú prísne indikácie.

trusted-source[3], [4], [5]

Podmienky skladovania

Pri izbovej teplote na suchom mieste mimo dosahu detí. Nevyužité lieky by sa mali po dátume exspirácie zlikvidovať. Po dátume exspirácie spôsobuje liek syndróm ohrozujúci obličky.

Špeciálne pokyny

Antibiotiká série tetracyklín negatívne ovplyvňujú životnú aktivitu spermií. Túto skutočnosť dokázali výskumníci univerzity v Nevade. Preto by ste sa v žiadnom prípade nemali zaoberať sebakterizáciou a plánovaním tehotenstva, ak manželka nedávno užívala doxycyklín. Napriek tomu si nedokážeme predstaviť liečbu vážnych ochorení spôsobených dnešnou bakteriálnou flórou bez antibiotík. Unidox rozpustený môžete predpísať pri komplikovanej hnisavé angíny, schopnej spôsobiť porážku srdca, ochorenia močového mechúra a obličiek, zápal pľúc. Unidox soluteba je dostupný iba v tabletách. Tetracyklíny sú tiež predpísané vo forme injekcií, ktoré sú celkom bolestivé. Keďže tetracyklínové zlúčeniny sa hromadia v dentíne a spôsobujú zubný kaz, Unidox soluteab nie je určený na liečbu v detstve.

Antibiotiká nemôžu vyliečiť zima! To je dôvod, prečo môžete vidieť, ako oči lekárnika naplnia krvou, keď požiadate o "nejaké antibiotikum z krku". Pretože príčinou bežného nachladnutia sú vo väčšine prípadov vírusy - dokonalejšie organizmy, proti ktorým antibiotiká nefungujú, bez ohľadu na to, aké sú supernovy a účinné proti baktériám! Zima a bronchitída sú extrémne zriedkavo bakteriálne. Je veľmi ťažké rozlíšiť, kedy je vírus zodpovedný za chorobu a kedy - bakteriálnu flóru. Bakteriálna povaha je charakteristická ochorením močového mechúra, sínusitídy, otitis.

Neprestaňte užívať predpísané antibiotiká pred koncom kurzu. Zvyšné baktérie môžu rásť a komplikovať priebeh ochorenia. Antibiotiká na prevenciu niektorých ochorení sa môžu podávať len na odporúčanie lekára. Napríklad prevencia je vykonávaná draftees, pretože ľudia v armáde častejšie trpia na respiračné infekcie. Liečivo Unidox sa nepoužíva s alkoholom. Dôvodom nedôvery voči antibiotikám je dlhoročná skúsenosť s ich iracionálnym používaním. Približne 55% všetkých prípadov predpisovania antibiotík je neoprávnené! Vzhľadom na to, že baktérie boli mutované kvôli nekontrolovanému príjmu antibiotík, je potrebné uvoľňovať viac a viac ich foriem. Drahé antibiotiká, ktoré sú predpísané, keď sú všetky známe antibiotiká bezmocné, sa nazývajú antibiotická rezerva. Umelo umelo nafúknu cenu, aby ich nikto nemohol kúpiť. Ak neprestanete túto všadeprítomnú antibiotickú liečbu, do roku 2020 všetky druhy antibiotík prestávajú pracovať na mikrónoch kvôli svojej vysokej adaptačnej schopnosti.

Antibiotiká sú potrebné len v zložitých situáciách, keď samotné telo sa nedokáže vyrovnať. Ak zneužijete predpisovanie antibiotík, prospešné baktérie prestávajú zasahovať do šírenia škodlivých. Alergie sa môže vyvinúť nielen na antibiotikum, ktoré bolo trvale predpísané, a tak sa stalo antigénom pre imunitné bunky, ale aj pre celú skupinu antibiotík, ktorých sa týka. Výber primeranej liečby v tomto prípade je oveľa zložitejší. Okrem toho imunitný systém začne nesprávne reagovať na normálne antigény.

Antibiotikum vám nepomôže s kašľom, pretože to môže byť spôsobené vírusmi alebo astmou a bakteriálne príčiny kašľa sú na poslednom mieste. Samovzdelanie s antibiotikami je príčinou šírenia infekcií. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali liečiť s osobitnou starostlivosťou o výber antibiotika. Tetracyklín a levomecitín sú pre deti zakázané.

Vyskytujú sa prípady lekárskej chyby, keď pediatr napríklad zlyhal nástup zápalu pľúc. Z takýchto príbehov moja matka dospela k záveru, že lekári stále nič nerozumejú, bolo by pekné piť antibiotikum "len pre prípad". To je v podstate nesprávne. Ale aj s takými tvrdohlavými pacientmi je to ťažké, ale je potrebné pracovať, keď prídu s dôsledkami samošetrenia. Pred vynálezom penicilínu uhynulo 60% pacientov s pneumóniou. Samozrejme, že antibiotikum môže byť spásou, ale iba ak existujú dôkazy. Ak vznikne nový kmeň mikróbov, vyžaduje si vývoj antibiotik novej generácie s ďalšími vlastnosťami.

Prvé tri dni vysokej teploty v ARVI je spôsobené vírusom. Ak sa však v budúcnosti pozoruje, takmer vždy to znamená bakteriálne komplikácie. Pridržte sa na posteľ a piť antivírusový - arbidol, amixín. Piť čaj s medom a lípou. Niekedy s komplikáciami nie je žiadna teplota. V každom prípade, ak dôjde po ARVI k silnej slabosti po dlhú dobu, malo by to spôsobiť strach.

Také ochorenia, ako je rinitída, tonzilitída, bronchitída a laryngitída, ktoré sa vyskytujú bez komplikácií, nie sú liečené antibiotikami. Furunkulóza, herpes, chronická hnačka, HIV - to všetko oslabuje imunitný systém av týchto prípadoch sú samozrejme potrebné aj antibiotiká.

Lekári, ak je to možné, sa pokúšajú predpísať antibiotiká dovnútra a nie vo forme injekcií. Pamätajte na príznaky akútnej bakteriálnej infekcie, ktorá vyžaduje antibiotiká: pretrvávajúce zvýšenie teploty, prudko zvýšené ESR v krvnom teste, po zlepšení - progresie ochorenia. Neopýtaj sa lekára, aby predpísal antibiotikum. V rozvinutých krajinách je normou bakteriálna kultúra, ak priebeh ochorenia umožňuje čakať na jej výsledky. Čakanie na výsledok môže trvať asi týždeň, ale vymenovanie antibiotika bude veľmi presné.

Pamätajte si, že imunita hrá rozhodujúcu úlohu v boji proti infekciám. Antibiotiká - len pomocný nástroj. Nepotrebujete znížiť teplotu na 39 ° C, udržať telo s vitamínmi.

Niekedy sa pacientov s teplotou 40 ° C dostáva do nemocnice, pretože už boli použité všetky možné antibiotiká. Bohužiaľ, zásoby antibiotík nie sú nekonečné a odolnosť voči nim sa vyvíja veľmi rýchlo.

Nezodpovedná liečba antibiotík nám môže vrátiť do obdobia predantibiotiká. To znamená, že angína môže opäť spôsobiť smrť. 8 miliónov detí na svete mladších ako 5 rokov zomrie na infekcie. Úroveň odolnosti voči pneumónii dosahuje katastrofické číslo 70%. Za 30 rokov sa všetky mikróby môžu stať odolnými voči všetkým existujúcim liečivám a potom dokonca aj po abrázii bude možné zomrieť. Farmakológia hľadá východisko z tejto ťažkej situácie. Baktérie stále zostávajú najpočetnejšou populáciou organizmov.

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti Unidox solute - 5 rokov.

Farmakologická skupina

Антибиотики: Тетрациклины

Farmakologický účinok

Антибактериальные препараты

Populárni výrobcovia

Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нидерланды

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Unidox rozpustená látka" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.