Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Skupina s postihnutím pre psoriázu

Lekársky expert článku

Dermatológ, onkodermatolog
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Takmer všetci pacienti s psoriázou majú záujem o to, či je postihnutie spojené s psoriázou. Koniec koncov, ak je ovplyvnená viac ako 30% povrchu kože, diagnóza je formulovaná ako závažný stupeň psoriázy. A ak sa objavia komplikácie vo forme psoriatickej erytrodermy alebo psoriatickej artritídy, ochorenie môže viesť k strate schopnosti pracovať.

Preto sme sa spoliehali na existujúce právne predpisy (najmä ukrajinské a ruské) a rozhodli sme sa odpovedať na túto otázku.

Postihnutie psoriázy na Ukrajine

V súlade s ustanoveniami vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Ukrajiny # 561 (od 05.09 v roku 2011), - na "Inštrukcie o zriadení postihnutie" - u pacienta s ochorením môžu byť zaslané vyšetrenie v lekársko-sociálnej vyšetrenia (ITU) v mieste bydliska. V tomto prípade Váš lekár by mal byť potvrdený (vo forme lekárskeho posudku na hlavičkovom zdravotníckom zariadení so žiadosťou o výpis z histórie choroby), choroba postupuje, a všetky aplikovanej liečby sú neúčinné.

Ale aby sa postihnutí len u pacientov so psoriázou erytrodermálnej (postihuje značnú časť kože) psoriáza na Ukrajine, rovnako ako psoriatickou artritídou.

Okrem toho väzba podmienky stanovuje zdokumentované, dočasné odpojenie pacienta (o 5 alebo viac mesiacov v roku) alebo jej stacionárne po 4 mesiace (s práceneschopnosti po celú dobu liečby).

Tiež povinné je zníženie úrovne zručností a schopností samoobsluhy (s psoriatickou artritídou - obmedzenie mobility), ktoré sú dôsledkom tejto choroby. Zistená skupina postihnutia pri psoriáze stanovuje ITU na základe lekárskej správy a odborných hodnotení stavu pacienta.

trusted-source[1]

Postihnutie psoriázy v Rusku

Pre občanov pravidiel Ruskej federácie, podľa ktorého sa postihnutí zavedených, stanovených v nariadení vlády №1121 (prijaté v roku 2009), a tento postup tiež nesie ITU - vyvinutý Ministerstvom klasifikácie zdravotníctva, ktorou sa ustanovujú kritériá a štandardy na stanovenie závažnosti ochorenia (alebo zranenie) , stupeň jeho negatívnych dôsledkov na ľudské zdravie, jeho život a pracovnú schopnosť.

V skutočnosti môže byť postihnutie psoriázy v Rusku formalizované smerom k lekárskej inštitúcii z rovnakých dôvodov a za rovnakých podmienok ako jej zriadenie na Ukrajine. To znamená, že všetky lekárske doklady, ktoré oficiálne potvrdzujú prítomnosť choroby, liečbu (v podmienkach hospitalizácie) a nevyhnutné negatívne dôsledky.

Keď je táto inštrukcia uvedené v Ministerstvo zdravotníctva: hospitalizácia pacientov so psoriázou, pokiaľ ide o pokročilom štádiu ochorenia (lézie s veľkou plochou), exsudatívne a pustulárnu formy choroby a erytrodermálnej psoriázy.

Najčastejšie - s nepriaznivou prognózou o možnosti práce - je určená druhá skupina postihnutia pri psoriáze a v najvážnejších prípadoch aj tretia.

Mimochodom, v USA a Kanade môžu byť pacienti postihnutí psoriázou. Napríklad psoriáza je diagnostikovaných takmer 1,5 milióna. Američania a podľa National Psoriasis Foundation (FNM), 75% z nich uvádza, že ich ochorenie má významný vplyv na ich každodenný život.

Administratíva sociálneho zabezpečenia (SSA) a ministerstvo zdravotného postihnutia (SSDI) každoročne priradia až 400 invalidných dávok na psoriázu. Pravidlá predpisovania príručky sú však dosť prísne a zahŕňajú komplexné vyšetrenie pacientov a odborné hodnotenie účinnosti liečby. A na kontrolu reakcie tela na predtým uskutočnenú liečbu je vymenovaná trojmesačná liečba, ktorú kontrolujú dôveryhodní odborníci. Hoci, ako viete, choroba je chronická a celoživotná.

trusted-source[2], [3], [4]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.