Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Roztlieskavačka 3

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 13.03.2019

Daleron Kold 3 sa týka kombinovaných liekov, ktoré majú analgetické a antipyretické účinky. Okrem toho má liek protiedémový, antitusický účinok a znižuje prejavy príznakov nachladnutia. 

trusted-source[1]

Klasifikácia ATC

N02BE51 Парацетамол в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)

Aktívne zložky

Парацетамол

Indikácia Choreograf 3

Daleron Cold 3 je indikovaný na ochorenie alebo chrípku. Predpísané je zníženie hlavných príznakov ochorenia - bolesť v krku, svalová bolesť, bolesť hlavy, horúčka, kašeľ a chlade. 

Formulár uvoľnenia

Vyrába sa vo forme poťahovaných tabliet. 

Farmakodynamika

Kompozícia zahŕňa paracetamol, ktorý má antipyretický a analgetický účinok. Paracetamol patrí do narkotických analgetík, má analgetický, antipyretický, protizápalový účinok. Paracetamol neprispieva k odďaľovaniu soli a vody v tele a tiež nedráždi sliznicu gastrointestinálneho traktu.

Okrem toho prípravok obsahuje protiedematózne antitusívne zložky, ktoré v kombinácii znižujú akútne prejavy ochorenia a chrípky.

Pseudoefedrín, ktorý je súčasťou Daleron Kold 3, dráždi receptory v hladkých svaloch priedušiek, rovnako ako v srdci. Látka znižuje opuch dýchacích ciest, čo zlepšuje dýchanie. 

Ďalšou látkou, ktorá je súčasťou lieku, je dextrometorfan, ktorý pomáha znižovať podráždenie hrdla pri nachladnutí a zbaviť sa suchého kašľa. 

Farmakokinetika

Farmakologické vlastnosti lieku Daleron kold 3 sa nesledovali.  

Používajte Choreograf 3 počas tehotenstva

Bezpečnosť používania lieku Daleron kold 3 u gravidných žien nebola stanovená, v súvislosti s ktorou sa liek nepredpisuje počas tehotenstva. 

Kontraindikácie

Daleron Kold 3 nie je predpísaný so zvýšenou citlivosťou tela na určité zložky lieku, s renálnou alebo hepatálnou dysfunkciou, s vysokým krvným tlakom, ischemickou chorobou srdca. Liek nie je určený pre deti do 12 rokov. 

Vedľajšie účinky Choreograf 3

Daleron Cold 3 veľmi zriedkavo vyvoláva nežiaduce reakcie, keď sa užíva v odporúčaných dávkach. Po podaní sa môže vyskytnúť podráždenosť, nevoľnosť, suchosť, v zriedkavých prípadoch je možné zvýšiť krvný tlak. 

Dávkovanie a podávanie

Daleron Cold 3 je predpísaný pre 2 tablety každých 4 až 6 hodín (nie viac ako 8 tabliet denne). Priebeh liečby je v každom prípade vybraný individuálne, v závislosti od závažnosti ochorenia a stavu pacienta. 

Predávkovať

Daleron kold 3 s dysfunkciou pečene alebo obličiek sa určí opatrne. V prípade predávkovania paracetamolom sa pozoruje nauzea, vracanie a poškodenie pečene.

Pseudoefedrín vo vysokých dávkach vedie k nadmernej expresii, zvýšenému krvnému tlaku, rýchlemu srdcového tepu.

Dextrometorfan spôsobuje závraty, poruchu koordinácie pohybov, ospalosť, problémy so sluchom a videním. 

Interakcie s inými liekmi

Daleron Kold 3 nie je priradený súčasne alebo do 14 dní po liečbe inhibítormi MAO. Kombinácia liekov zvyšuje pravdepodobnosť hypertenznej krízy, spôsobuje bolesti hlavy, poruchy srdcového rytmu, horúčku.

Tiež je liek nie je použitý v spojení s paracetamolom (alebo liečiv, v rámci ktorých je paracetamol), rifampicín, fluoxetín (antidepresívum), metyldopa, haloperidol, liekov proti epilepsii alebo parkinsonizmus, dihydroergotamín, barbituráty, chloramfenikol.

Metoklopram, warfarín, cholestyramín, domperidón súbežne s Daleronom 3 sa užívajú len podľa pokynov odborníka. 

Podmienky skladovania

Daleron kold 3 sa musí skladovať na suchom mieste, teplota skladovania by nemala presiahnuť 30 0 С. Liečivo sa skladuje na mieste, ktoré je pre deti ťažké. 

Čas použiteľnosti

Daleron Cold 3 je platný po dobu piatich rokov od dátumu výroby v závislosti od podmienok skladovania a uchovávania obalu. 

Farmakologická skupina

Ненаркотические анальгетики

Farmakologický účinok

Анальгезирующие (ненаркотические) препараты

Populárni výrobcovia

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Roztlieskavačka 3" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.