Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Dvojitá frekvenčná perimetria

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Technológia duálneho frekvenčného perimetrii (ÚJV) (Welch Allyn, Skaneateles, NY, a Humphrey Systems, Dublin, CA) sa používa pre efektívne včasné posudzovanie zorného poľa a detekovať zmeny glaukómové zorné pole. Toto malé desktopové zariadenie je kompaktné, dá sa ľahko používať v kancelárii alebo pri cestovaní na miesta.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Keď ide o dvojitú frekvenčnú perimetriu

Dvojitá frekvenčná perimetria je dôležitá štúdia pre všeobecné vyšetrenie glaukómu, pretože je rýchla, lacná, ľahko sa vykonáva, s vysokou citlivosťou a špecifickosťou. Použitie dvojité frekvencie perimetrii účinná pre detekciu defektov zorného poľa u glaukómu, ako aj aby sa zistili príznaky neurologických porúch, vrátane predná ischemická optická neuropatia, mozgové a kompresný psevdotumor optické neuropatia.

Ako funguje dvojitá frekvenčná perimetria

Fenomén dvojfarebnej frekvencie sa dosahuje rýchlym priestorovým blikaním vzoru vzorov z bielych a čiernych pásov s nízkou priestorovou frekvenciou, čo vytvára pocit zdvojenia skutočných viditeľných prvkov pacienta. Získané dáta naznačujú, že selektívne zabiť veľké gangliové bunky (M bunky), ktorá má väčší vplyv na veľkoplošných bočných geniculate vrstvy ako v iných typoch buniek v glaukómu. Malá subpopulácia gangliových buniek dáva nelineárnu odpoveď na stimuly zdvojnásobujúce frekvenciu dodávané dvojitým frekvenčným obvodom. Prístroj v porovnaní s analyzátorom Humphreyho poľa so štandardnou achromatickou perimetriou ako "zlatým štandardom" - určuje glaukomatózne lézie vizuálnych polí s viac ako 90% citlivosťou a špecifickosťou.

Obmedzenia

V súčasnej verzii dvojitých frekvenčných perimetrov je v testovacom programe N-30 pre glaukóm 19 plotov na každom 10 stupňoch vizuálneho oblúka. Každé miesto pokrýva veľkú plochu a počet miest je výrazne menší v porovnaní so štandardnou štúdiou zorného poľa 24-2 Humphrey. V štandardnom programe 24-2 sa skúma 54 miest, z ktorých každá pokrýva 4 stupne oblúka. V novších verziách dvojitého frekvenčného obvodu sa zaznamenáva viac miest, aby sa zlepšilo priestorové rozlíšenie, pričom každý z nich je pokrytý menším vizuálnym oblúkom. Dynamický rozsah dvojnásobnej frekvencie je v skutočnosti väčší ako v "zlatom štádiu" achromatickej perimetrie HFA.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.