^

7 dní diéta - aktivácia metabolizmu alebo test?

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Odborníci na výživu, ktorí ponúkajú rôzne krátke diéty na chudnutie, odôvodňujú princíp ich pôsobenia v tom, že dlhodobý príjem potravy spomaľuje metabolizmus, to znamená, metabolizmus v tele. Zatiaľ čo časovo obmedzené diéty (extrémne), vrátane 7-dňovej diéty, urýchľujú metabolizmus a stimulujú spaľovanie tukov.

trusted-source[1], [2]

Podstata 7-dňovej stravy

Na zníženie objemu tukových buniek je potrebné, aby telo strávilo energiu uloženú v nich - triglyceridov. Podstatou 7 dennej stravy je, aby zabezpečili, že za prvé, aby sa znížilo množstvo potravín (ktorý vo väčšine prípadov je nadmerný), a za druhé, na použitie potraviny sa obrátiť na energiu (nie tukových zásob), a tretí, "odomknúť" dostupných tukových zásob.

Výsledky akejkoľvek stravy závisia od toho, koľko tukových zásob sa mení na energiu. Proces vynakladania energie, ako viete, nemôže prejsť ležať na pohovke alebo sedieť pred počítačom. Preto tento krok je nevyhnutný akýmkoľvek vhodným spôsobom pre vás: chôdza, jazda na bicykli, plávanie v bazéne, skákanie cez švihadlo, robiť domáce práce (napríklad jednu hodinu žehlenie popáleniny toľko kalórií ako hodinu pracujúci na traktore v poli).

Hladovania teda úplne neprijateľné, pretože to podporuje uvoľňovanie a zvyšovanie hormónu štítnej žľazy, ako je napríklad reverznej (reverzibilný) trijódtyronín, fyziologická rola, ktorá je k regulácii metabolizmu, najmä akumulácia lipidov (tj., tuk).

Čo môžete jesť s krátkodobými diétami? Jedná sa o potraviny, ktoré obsahujú sacharidy, so stredným obsahom bielkovín a nízkym obsahom tuku. Sladké - len vo forme ovocia (obzvlášť užitočné sú jablká, hrušky, broskyne, jahody). Môžete tiež jesť potraviny s vysokým obsahom vitamínov C a B (kuracie mäso, chudé hovädzie mäso, ovsená vňať, šošovica, citrusové plody). Bezpodmienečné obľúbené diéty sú však zelenina!

Čo nemôžete jesť, dodržiavať týždennú stravu? Pod zákazom, tučné, múky a všetky vysoko kalorické.

7 dní diéta mínus 5 kg

Kombinovaná strava odkazoval 7 dní stravy mínus 5 kg alebo Bulharská strava je považovaný za dostatočne efektívne - vďaka tri dni (prvý, tretí a šiesty) sa nechá sedem len vtedy, ak je používanie neobmedzeného počtu kvapaliny. Mala by to byť čistá voda, ovocné a bobuľové kompóty bez cukrov a zeleninových vývarov.

Druhý deň by mal jesť iba surovú zeleninu - vo forme šalátov; je obzvlášť užitočné zahrnúť do svojho zloženia kapustu, pretože pomáha spáliť tuk.

Štvrtý deň by ste mali jesť iba ovocie. A počas piateho dňa je potrebné jesť bielkovinové jedlá - 2-3 tvrdé vajcia a 300-350 g vareného kuracieho mäsa. Môžete tiež zahrnúť do menu nízkotučné prírodné jogurt (nie viac ako 150 g).

Siedmy deň (po predchádzajúcom dni pitia) je prechodnou fázou bežnej stravy. Výstup z stravy by sa mal konať v tento deň tak, aby:

 • raňajky - pár varených vajec a šálku nesladeného čaju;
 • obed - zeleninová polievka s prídavkom obilnín;
 • popoludňajšie občerstvenie - akékoľvek ovocie a bobule;
 • večera - zeleninový šalát s olivovým olejom.

Pripomíname, že každý "nepotravný" deň, musíte vypiť 8 pohárov vody.

Predstavujeme ponuku 7-dňovej stravy spoločnosti General Motors, ktorá tiež sľubuje vyskladnenie 11 libier (tj 5 kg).

 • Deň 1: ovocie v akomkoľvek množstve, medzi ktoré môžu patriť vodové melóny, jablká, granátové jablká, jahody, melóny, citrusové plody.
 • Deň 2: zelenina podľa vášho výberu (varená alebo surová), napríklad iba jeden pečený zemiak alebo varená repa.
 • Deň 3: zelenina a ovocie (50 až 50).
 • 4. Deň: zeleninová polievka, 4-5 banánov.
 • 5. Deň: zeleninová polievka s strukovinami, 400 g čerstvých paradajok, 200 g čerstvých uhoriek, banda zelených, tvaroh (najviac 200 g);

Šiesty deň: všetko, čo bolo piaty deň, okrem rajčiakov.

Siedmy deň: šálka varenej hnedej ryže, zeleniny (okrem zemiakov), ovocia. Je tiež potrebné piť dostatok vody denne na čistenie tela toxínov.

trusted-source[3], [4]

7 dní diéta na pohánky

Niektorí "dietomany" tvrdí, že sedem dní stravy na pohánky pomáha stratiť až 10 kg živej hmotnosti, takže to je veľmi prísna diéta má iný názov - 7 dňový diéty mínus 10 kg.

Nie je ťažké uhádnuť, ktorý výrobok je hlavným produktom 7-dňovej stravy na pohánke, ale obsahuje aj nízkotučný kefír (denne jeden liter). Pohánka je jedným z najzdravších obilnín, ktorý obsahuje vitamíny, stopové prvky, esenciálne aminokyseliny, bielkoviny a vlákninu. V zrnách pohánky existuje rutina, ktorá znižuje krehkosť cievnych stien; pohánka je veľmi užitočná pre tých, ktorí majú vysoký krvný tlak a nie veľmi zdravé pečeň. A v kefíre je vápnik a bielkoviny, navyše, pozitívne ovplyvňuje trávenie.

Objem za deň jedli kašu v zásade nie je obmedzený, ale to by malo byť konzumované bez cukru, soli, alebo akékoľvek korenie (predovšetkým ako veľa a nejedia) zapiť Pohanku v procese jedenie je tiež nemožné. Ale môžete vypiť šálku kávy alebo čaju denne (prirodzene, bez cukru).

trusted-source[5]

7 dní stravu kefír

Našťastie 7 dní kefír stravy - ale skutočný kefír - umožňuje použiť varené kura (prsníka alebo filé), pečené zemiaky, nízkotučný syr, nesladené ovocie. Potrebujete dostatok vody (aspoň dva litre denne). Čo nemôžete jesť? Takže všetko nie je možné, cukor a soľ sú tiež prísne zakázané.

Denná diéta Menu 7 na jogurte zahŕňa každodennú spotrebu 500 ml nízkotučného kefíru, ktorý je doplnený:

 • v prvý deň - pečené zemiaky (350-400 g);
 • druhý deň - nízkotučný tvaroh (najviac 400 g);
 • tretí deň - ovocie (do 500 g);
 • štvrtý deň - varené kurča (nie viac ako 400 g);
 • na piaty deň - opakovanie menu tretieho dňa;
 • šiesty deň - množstvo kefíru sa zvyšuje na 1 liter;
 • siedmy deň - opakovanie menu tretieho a šiesteho dňa.

trusted-source[6]

7-denná pitná diéta

Džúsová strava alebo detoxikačná diéta, ktorá sa často označuje ako diéta na pitie 7 dní, vrhá telo do stavu metabolického stresu. Táto strava má veľa obmedzení: choroby tráviaceho traktu, obličky, diabetes mellitus atď.

Je potrebné mať na pamäti: na splnenie tohto testu budete potrebovať nielen vôľu, ale aj dobrý ... Odšťavovač. Takisto je potrebná dostatočná zásoba čerstvého ovocia a zeleniny. Odporúčame vám odobrať pár pracovných dní, aby sa v domácom prostredí mohlo vyskytnúť dočasné zhoršenie pohody.

V 7.00 hod. Musíte piť 200 ml teplej vody s prídavkom dvoch polievkových lyžičiek čerstvej citrónovej šťavy - aby ste neutralizovali nevoľnosť a nepohodlie v bruchu.

Za deň od 8 hodín ráno - v intervaloch 2,5 hodiny - musíte vypiť 250 ml šťavy.

7-dňová pitná diéta má taký "plán" na konzumáciu čerstvo stlačených šťáv:

 • 8 hodín - mrkva + oranžová + grapefruit;
 • 10 hodín - jablká + hruška;
 • 12 hodín - mrkva + kapusta + jablko;
 • 15 hodín - jablko + mango + kiwi;
 • 17 hodín - oranžový + grapefruit alebo mrkva + uhorka + kapusta + špenát + rajčiny;
 • 20 hodín - jablko + špenát + zeler + uhorka (alebo avokádo).

Je potrebné piť toľko vody, ako je to možné, a najlepšie - pre každých 250 ml šťavy, toľko vody.

7-dňová japonská strava

Denné menu je 7-dňová strava, umiestnená ako japonská, aj keď neobsahuje ryžu, ale používa ďalší obľúbený produkt japonskej - ryby varenej na grile.

Ďalšia vlastnosť: 7-dňová japonská strava ako raňajky (okrem 5. Dňa) odporúča piť šálku prírodnej čiernej kávy. Napriek tomu, že v Japonsku sa káva stala populárnou až v 60-tych rokoch minulého storočia, Japonci sa stali skutočnými fanúšikmi kávy a ráno považovali zvyk piť kávu za jednu z najzdravších. A to všetko je o antioxidačných vlastnostiach chlorogénnych a kávových kyselín, ktoré tvoria kávové zrná. Východná medicína uznáva schopnosť kávy čistiť žlčník a chrániť ho pred tvorbou kameňov.

Takže, 7 denný japonská strava ponúka na prvý deň hotová varená slepačích vajciach (2 ks.) A paradajkový šalát s čerstvými bylinkami a uvariť večeru na grile alebo pečieme v fólie morské ryby a podávajte s prílohou akýchkoľvek čerstvej zeleniny.

Druhý deň by ryby so zeleninou mali byť na obed a večera sa skladá z 200 g vareného mäsa (nízkotučné hovädzie mäso), môžete piť trochu jogurtu alebo sušeného mlieka.

Obed v treťom dni tejto stravy obsahuje tvrdé varené vajcia (1 ks) a šalát z strúhanej mrkvy, ochutený rastlinným olejom. Večera pozostáva z pár čerstvých jabĺk.

Štvrtý deň opakuje menu prvého dňa, ale raňajky na piaty deň nezahŕňajú šálku kávy, ale mrkvový šalát s citrónovou šťavou. Obedy a večere budúcich dní predstavujú variácie varených vajec, pečenej ryby alebo mäsa so zeleninovými šalátmi vrátane kapusty s mrkvou a paradajkami a uhorkami. Všeobecne platí, že bežné potraviny.

Chcete dostávať recepty pre riadky popísané vyššie? Ale, samozrejme, recept pohánka viete (1 diel obilnín a 2 diely vody, zalejeme vriacou vodou a varíme 12 minút). Varenie kusu kurčiat alebo vajec je tiež ľahké. Moriak recepty so salsou a avokádom, steak so špargľou v šaláte alebo vyprážané kreviet s ryžovými rezancami a artičoky nie 7 dní diéta nie je ponúkajú.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.