Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Aplikácia sódy počas tehotenstva

Lekársky expert článku

Porodník-gynekológ, špecialista na plodnosť
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Sóda na pečenie je známa a používaná v každom dome. Naneste ho na čistenie povrchov a na prevenciu niektorých ochorení a na čo sa pomocou jeho použitia získa jemné, vzdušné pečenie!

Existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie? Je tento produkt bezpečný pre očakávané matky?

Zvážte použitie sódy pre pálenie záhy

Mnoho tehotných žien cíti pocit pálenia v hrudníku, alebo takzvané "pálenie záhy". Tento príznak často navštevuje očakávané matky v druhom a treťom trimestri gestačného obdobia. Aby ste predišli tomuto príznaku, je potrebné sledovať kvalitu výživy, správne organizovať každodennú rutinu, vyhnúť sa konzumácii korenistých jedál. Napriek tomu, napriek obozretnosti žien, problém pálení žalúdka stále existuje. Je spojená s hormonálnymi zmenami v tele a fyziologickými zmenami - menovite s posunom žalúdka nahor a následným tlakom na pažerák rastúcou maternicou. V tomto ohľade sú ženy počas tehotenstva jednoducho nútené hľadať nejaký druh "spásy" na zmiernenie tejto choroby. V tomto prípade je možná len symptomatická liečba. Ale väčšina lekárskych liekov negatívne ovplyvňuje telo tehotných žien. Preto veľa žien, ktoré čelia problému pálenia záhy, používajú jeden z najznámejších spôsobov. Sú na báze sodíka vo forme vodného roztoku na neutralizáciu kyseliny v žalúdku.

Pozitívny efekt je možné pozorovať po niekoľkých minútach. Ale vzhľadom na to, že oxid uhličitý, ktorý sa uvoľňuje, keď soda reaguje s kyselinou žalúdka, dráždi pažerák, človek začne cítiť nový záchvat pálenia záhy. Navyše, hydrogénuhličitan sodný môže vyvolať opuch a má negatívny vplyv na črevnú sliznicu. Záver je zrejmé - nepoužívajte sódu na zmiernenie pálenia záhy pre budúce matky.

trusted-source[1], [2], [3]

Duchovacia sóda počas tehotenstva

Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam môže byť sóda používaná v medicíne, najmä v gynekológii. Syringing s prídavkom sódy (okrem hlavných predpísaných liekov) odstraňuje nepríjemné symptómy pri liečbe drozdov. Ale je to len pomocný nástroj, ktorý sa používa pri komplexnej terapii. Účinnosť použitia roztoku sódy sa vysvetľuje fungicídnym účinkom hydrogenuhličitanu sodného na mikrovláknité huby. Pri striekačke roztokom hydrogenuhličitanu sodného je potrebné rozpustiť jednu čajovú lyžičku sódy v 200 mililitroch teplej vriacej vody. Vykonajte procedúru najlepšie ležať na jeho boku, aby bol roztok v pošve na chvíľu. Duchovanie by malo byť veľmi opatrné, aby nedošlo k poškodeniu dieťaťa, pretože zodpovednosť za jeho zdravie spočíva v tomto období na jeho matke.

Samozrejme, injekčné striekačky s roztokom sódy, ako aj akékoľvek iné roztoky, sú predpísané lekárom, ktorý sleduje ženu počas tehotenstva.

trusted-source[4], [5]

Boľavé sody v tehotenstve

Ďalším použitím roztoku sódy na pečenie je klokanie s rôznymi vírusovými ochoreniami. Používanie roztoku sódy, na rozdiel od medicínskych prípravkov a rôznych rastlinných prípravkov, je bezpečné a veľmi účinné počas tehotenstva. Dezinfekčné vlastnosti hydrogenuhličitanu sodného redukčného bakteriálnej násobenie rýchlosť v dôsledku vytvára alkalické prostredie a telo, aby sa takým ochorenia, ako je zápal hltanu, hrtanu, angíny, a ďalšie. Je to oveľa rýchlejšie.

Príprava roztoku na opláchnutie hrdla: zmiešajte polovicu čajovej lyžičky sódy s pohárom vody, teplotu 30-40 stupňov, vypláchnite aspoň 4-5 krát denne. Ale nemali by ste zneužívať tento liek, pretože sóda môže nadmerne srsť hrdla.

Umytie nosu sódom počas tehotenstva

Umývanie nosa roztokom sódy je účinným nástrojom pri liečbe rinitídy a sínusitídy.

Ale maximálny účinok sa dosiahne pri súčasnom používaní sódy so soľou. Tento druh riešenia je veľmi ľahké variť: je potrebné vziať pol lyžičky sódy bikarbóny, pol čajovej lyžičky morskej soli a rozpúšťať tieto súčasti za dvesto ml teplej prevarenej vody. Pri neprítomnosti morskej soli - použite kuchára. Výsledný roztok sa musí pridať do kanvice na prípravu čaju alebo vopred pripravenej hrušky a umyť nos cez umývadlo. Toto by sa malo vykonať naklonením hlavy tak, aby tekutina, naliata do jednej nosnej dierky, vytekala z druhej nosovej dierky alebo cez ústa. S týmto riešením môžete umyť nos 3 až 5x denne. Je veľmi dôležité pre tehotné ženy, pretože v ich situácii je kontraindikovaná liečba antibiotikami a rôznymi komplexnými liekmi. Ako výsledok týchto premývacích znižuje opuch nosovej sliznice, znižuje príznaky zápalu prínosových dutín, nosohltanu sliznica je čistený rôznymi baktériami a vírusmi.

Mlieko so sódou počas tehotenstva

Od dávnych čias naši predkovia hľadali predpisy na liečbu rôznych chorôb, odkazujúc na stopy prírodnej matky. Mlieko je nielen cenným potravinovým produktom, ale aj skladom vitamínov a stopových prvkov, ktoré sú nevyhnutné pre tehotenstvo. Používal jeho cenné zložky, nielen piť plnotučné mlieko, ale aj tým, že jej také potraviny ako syr, tvaroh, jogurt, kefír, kyslej smotany a ďalších. Použitie teplého mlieka s rôznymi respiračnými chorobami, ktoré sú sprevádzané kašľom potvrdená jeho účinnosť už po mnoho generácií. Je obzvlášť efektívne používať teplé mlieko s prídavkom sódy na pečenie. Takýto nápoj pomáha pri výrobe suchého kašľa, čo je dôvod, prečo sa proces zotavovania urýchli.

Existuje niekoľko receptov, ktoré obsahujú mlieko a sódu na pečenie.

  • Prvým je 250 ml mlieka, čajová lyžička medu a ¼ čajovej lyžičky sódy.
  • Druhá je 300 ml mlieka, málo masla a ¼ čajovej lyžičky sódy.
  • Tretie mlieko (250 ml), čajová lyžička medu, 1/5 čajovej lyžičky sódy a 1 kvapka alkoholického roztoku propolisu.

Mlieko s obsahom sódy počas gravidity sa môže používať vo forme uvedených receptov iba v prípade, že nedôjde k alergickým reakciám na laktózu.

Predávkovať

Napriek všetkým výhodám, ktoré má hydrogénuhličitan sodný, v niektorých prípadoch je možné ho predávať, ak je aplikovaný vo vnútri. Preto pri používaní sódy musíte byť opatrní, najmä ženy, ktoré majú dieťa. Dôsledky jeho nadmerného využívania môžu byť:

  • Podráždenie sliznice tráviacich orgánov;
  • Menšie rozrušenie žalúdka;
  • Keď sa snažíte neutralizovať kyselinu chlorovodíkovú v žalúdku, môže sa vám páter pociťovať ešte viac ako predtým, než začnete používať tento "vyprázdňovanie" a zhoršovať tak svoj stav.

Pri externom podávaní nie je predávkovanie prakticky možné (s výnimkou dlhodobého účinku suchého prášku na ľudskú pokožku).

Treba tiež poznamenať, že všetky vyššie uvedené spôsoby liečby sóda na pečenie sú len doporučujúce. Použitím týchto predpisov na liečbu chorôb ako takých budúce matky môžu ohroziť nenarodené dieťa. Preto vám odporúčame, aby ste vyhľadali pomoc od lekára a nezúčastnili sa samoliečby. Buďte ostražití a zdraví!


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.