^

Analýza výkalov počas tehotenstva

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Analýza výkalov počas tehotenstva je predpísaná s cieľom uistiť sa, že neexistujú žiadne ochorenia gastrointestinálneho traktu a vylúčiť možnosť helminthickej invázie. Tiež pomocou analýzy stolice môžete získať informácie o tráviacich problémoch, získať informácie o metabolizme a tiež sa dozvedieť o skrytých ochoreniach iných orgánov a systémov. Okrem toho môže dôjsť k odporúčaniu na analýzu výkalov, keď sa vyskytnú gravidné poruchy trávenia alebo črevné infekcie.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Príprava a postup pri podávaní výkalov počas tehotenstva

Pred uvedením analýzu stolice potrebné opustiť drogy a röntgenové kontrastné vyšetrenie čriev, čo môže zmeniť fungovanie tráviaceho traktu a dať falošný výsledok, a držať sa svojho jedálnička aspoň päť dní pred dátumom dodania materiálu pre štúdium v prípade potreby.

Vzorka výkalov sa musí odobrať v laboratóriu v špeciálnej nádobe z plastu alebo skla, ktorú si môžete zakúpiť v lekárni. Pre presnejšie výsledky je lepšie odobrať vzorku výkalov ráno. Pre presnosť analýzy je potrebné odobrať vzorky stolice pomocou lopatky na štyroch rôznych miestach výkalov. Ak je predpísaná analýza výkalov na prítomnosť Giardie v nej, atď., Potom to trvá 15 až 20 minút, kým ju dodáte do laboratória.

Komu sa chcete obrátiť?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.