Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ako učiť dieťa spočítať?

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Naučiť sa počítať deti je skutočným úspechom pre deti. Mnohí rodičia sa čudujú, ako učiť dieťa počítať? V tomto prípade existuje celý systém, ktorý by mali rodičia dodržiavať, aby proces učenia bol rýchly a radostný.

Detská pamäť

Pamäť pre deti je veľmi zložitá. Deti si pamätajú informácie, ktoré sa im páčia, zaujímajú ich, možno ich dokonca bojí. Ak vaše lekcie s dieťaťom prinesie radosť, nebudete si všimnúť, ako zvládne vedu účtu. Dokonca aj jazykovedci hovoria, že keď sa učí nejaký jazyk, najpamätnejšie sú číslice.

Prosí študovať účet

Robiť matematiku je oveľa jednoduchšie ako čítanie vedeckej literatúry a zapamätanie si zložitých skratiek, sediace hodiny na stole. Môžete počítať všade, musíte vždy počítať. Vaše dieťa môže počítať s materskou škôlkou, pri chôdzi na čerstvom vzduchu, doma, na návšteve - všade. Dokonca aj obliekanie možno považovať za počet oblečených ponožiek alebo gombíkov na tričku. Ak vyučujete deti od útleho veku, potom rozvíjajú mozog fyzicky, stávajú sa efektívnejšími a zvedavými.

Ako sa naučiť počítať?

Najprv musíte jasne vymedziť, čo je číslo a aké je číslo. Číslica je napríklad 1, 3, 5, 10, číslo znamená číslo. A číslo je počet objektov. Objekty môžu byť tri, päť.

Môžete povedať dieťaťu, že na raňajky dostanú 5 lyžíc jedla a musíte pomôcť dieťaťu, počítať ich jeden po druhom.

Keď odchádzate s dieťaťom v obchode, povedzte mu, čo si kúpite, počítajte s dieťaťom počet nákupov. Požiadajte ho, aby ste mu pripomenuli, čo presne a koľko výrobkov potrebujete kúpiť spoločne v obchode.

Školenie pre dieťa

Skvelý tréning pre dieťa bude hra v obchode a menou môže byť čokoľvek: gombíky, mince, rôzne predmety malej formy rovnakého druhu. Vynikajúca bude hrať obal na cukrovinkách alebo stačí napísať na kúsky papiera. Mimochodom, deti vo veku troch veľa podobne ako platobný proces. Sú závislí na tejto akcii a okamžite sa naučia počítať.

Môžete tiež rozdeliť jablká na časti, sladkosti, banány alebo akýkoľvek výrobok, ktorý vaše dieťa má rád jesť. Opýtajte sa dieťaťa, koľko častí sa dostane na mamičku, otec, mačku alebo akéhokoľvek člena rodiny.

Hlavnou vecou je, aby dieťa pochopilo, že ak má obidve ruky, napríklad písací stroj alebo bábiku, potom ide o dve bábiky alebo autá.

Karty

Môžete rezať lepenkové karty, ktoré budú približne 25 x 25 centimetrov. Na týchto kartách nakreslite bodku s bodkami alebo kruhmi. Vezmite jednu kartu a nakreslite ju na dvoch bodoch, na ostatných dvoch bodoch na treťom mieste. Môžete teda zmeniť karty v ľubovoľnom poradí a môžete mať toľko kariet, koľko chcete. Dieťa sa pokúsi započítať počet kariet aj počet kruhov a pomôžete mu v tom.

Dieťa môžete odobrať rovnakým spôsobom. Položte dve karty pred seba, opýtajte sa koľko a tam a potom odstráňte. Povedz mu, že zostáva jedna karta. Ak je dieťa ťažké, povedzte mu a v žiadnom prípade ho nepokojte, ak niečo zabudne, alebo sa mu nepodarí. Hlavná vec je snaha a záujem. Ak máte záujem o dieťa, bude prvý, kto vám povie, koľko kariet zostáva.

Hlavná vec - trpezlivosť

V priebehu času sa vaše dieťa naučí ťažšie výpočty, ale najdôležitejšie je naučiť dieťa počítať. Ak pochopí princíp, potom všetko pre neho bude fungovať. Povzbudzujte dieťa, aby jedol výborné jedlo, ktoré miluje. Potom sa bude dieťa zaujímať o matematiku.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.