^
A
A
A

Zvuková terapia

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vibroakustická terapia je liečivým účinkom komplexných modulovaných mechanických oscilácií. S týmto účinkom môže organizmus alebo jeho jednotlivé časti "nájsť" svoje vlastné rezonančné frekvencie, t.j. Frekvencie, ktoré majú fyziologický účinok.

Tak, nízkofrekvenčné vibrácie pre selektívnu excitáciu kožné mechanoreceptory (Pacini krvinky, Meissner a voľné nervové zakončenia) a autonómnej nervovej vodičov. Stredne frekvenčné vibrácie ovplyvňujú cievy a vysokofrekvenčné vibrácie ovplyvňujú hladké svaly. Takýto selekčný vplyv na frekvenciu reflexne spôsobuje vazodilatáciu dermis a aktiváciu mikrocirkulácie, zníženie edémov a zvýšenie turgoru dermy. Predpokladá sa, že vplyv vibroakustické aktivovať žilovej a lymfatickú drenáž pôsobením na ventily (cievne čerpadlo), ktorý prechádza kvapalina iba v jednom smere.

Melomassazh (z gréckeho Melos -. Pieseň, melódie) - valiaci sa masáž tváre a tela znejúce ladičky. V prevádzke, tvár 128 Hz za použitia frekvencia zodpovedajúca frekvencia kmitania tvárových svalov. Pri práci na tele všeobecne používajú nízkofrekvenčné vibrácie (až do 40 Hz), ktoré je obrátené zapuzdrené mechanoreceptory tvoriaci miestnu aktivačný reflexné odpovede krvného a lymfatického prietoku (posuvné mikropompazh) a relaxačné namáhané povrchové svaly s následným zvýšením ich tónu.

Melomasa je účinná pri všetkých stavoch, ktoré sprevádzajú opuch tváre a krku, napríklad pooperačný edém alebo fyziologická opuchy okolo očí.

Ultrazvuková terapia je aplikácia vysoko frekvenčných zvukových vĺn (ultrazvuk) v liečbe a profylaktických aplikáciách v rozmedzí od 500 do 3000 kHz. Ultrazvuk dokáže preniknúť do kože a hĺbka prenikania bude závisieť od jeho frekvencie: čím vyššia je frekvencia, tým horšia penetrácia. Takže ultrazvukové vlny s frekvenciou 800-1000 kHz dosahujú hĺbku 8-10 cm as frekvenciou 2500-3000 kHz - hĺbka 1-3 cm.

Ultrazvukové vlny používané na terapeutické účely sú propagované kužeľovým lúčom; priestor, ktorý ich prepichne, sa nazýva zvukové pole. Koža, podobne ako ktorákoľvek biologická tkanivá, je heterogénny systém a pozostáva z rôznych štruktúr (médií) s rôznou akustickou vodivosťou. Keď ultrazvuk prechádza z jedného média do druhého, pozoruje sa refrakcia a / alebo odraz vln. Preto sa refrakcia ultrazvukových lúčov vyskytuje na rozhraní epidermis-derma, subkutánne tukové tkanivové svaly. Najnižšia absorpčná sila je podkožný tuk, najväčší - svaly, nervy, kostné tkanivo. Absorpcia energie sa zvyšuje na hranici rôznych tkanív.

Indikácie pre použitie ultrazvukové terapie v kozmetike sú celulitída, hyperpigmentácia, degeneratívne a deštruktívne ochorenie kĺbov, následky traumy, zápalové ochorenia kože a svalov, vrásky, atopickej dermatitídy, trofické vredy.

Hudobná terapia. Stres je nevyhnutným spoločníkom človeka. Rozvíjajúc sa pri rôznych príležitostiach av rôznych situáciách ovplyvňuje naše telo, narušuje harmóniu a psycho-emocionálny stav. Nie je prínosom na upratovanie pokožky a vzhľadu osoby, v ktorej duši vznikne zmätok.

Dobrý kozmetológ je tiež jemný psychológ. V "liečbe" duše sú všetky metódy, ktoré obnovujú harmóniu a zlepšujú náladu. Hojivá sila zvuku je priaznivým účinkom na náš vnútorný svet: dobrá hudba, zvuky prírody (spev vtákov, zvuk vody, šúchanie listov) zmierňujú stres a zlepšujú náladu.

Kozmetický postup je často sprevádzaný hudobným dizajnom. V koncepcii SPA hudby zaujíma také dôležité miesto, že sa jej venuje veľmi veľká pozornosť - na to, že píše špeciálne melódiá určené na vytvorenie atmosféry relaxácie. Ako si nemôžem spomenúť na výraz "hudba duše"!
Zničenie zvuku

Ultrazvukový peeling je bežný spôsob čistenia pokožky tváre pomocou fyzických vplyvov. Exfólia horných šupín z povrchu pokožky (desquamation) je kontrolovaná enzýmami (vrátane chymotrypsínu), ktoré zničia medzibunkové väzby. Na druhej strane aktivita chymotrypsínu závisí od obsahu vody, pretože je schopná pracovať len v kvapalnom médiu.

Jedným zo spôsobov, ako prerušiť spojenie medzi korneóznymi vločkami a urýchliť exfoliáciu, je pôsobenie intenzívnych ultrazvukových vĺn, ktoré spôsobujú šumenie (kavitáciu) kontaktného média uloženého na koži. To zase vedie k zničeniu desmosómov medzi keratinocytmi, čo urýchľuje ich exfoliáciu. Ultrazvuk ovplyvňuje aj dermis, najmä jej husté vláknité štruktúry, "uvoľňovanie" a urýchlenie ich obnovy. Účinok zdvíhania pozorovaný po ultrazvukovej procedúre je primárne spôsobený zvýšenou hydratáciou stratum corneum.

Ultrazvuk sa používa na injekčné podanie do pokožky, ktoré inhibujú rast vlasov. Typicky je potrebných niekoľko postupov, pretože gél pôsobí iba na tie folikuly, ktoré sú v aktívnom štádiu rastu. Táto metóda je bezbolestná (s výnimkou predbežného voskovania), ale má veľa kontraindikácií. Najmä aktívne liečivo nevie, ako odlíšiť embryonálne vlasové bunky od buniek od iných tkanív a môže zničiť okolité kožné bunky.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.