Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vishnevsky masť na akné

Lekársky expert článku

Dermatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Masť Višnevsky z akné - to je klasický liek na odstránenie podobného problému. Táto masť má širokú škálu účinkov, vysokú účinnosť a navyše je úplne neškodná pre zdravie.

Má maska Višnevského pomáha s akné?

Višnevskina masť obsahuje výlučne prírodné látky, preto sa považuje za bezpečnú a vysoko účinnú. Obsahuje v ňom xeroformu, decht a ricínový olej, ktorý pomáha s výskytom akné, rýchlo a kvalitatívne eliminuje všetky kožné problémy.

trusted-source[1]

Klasifikácia ATC

D10AX Прочие препараты для лечения угрей для наружного применения

Indikácia Masť Višnevskij z akné

Vishnevsky masť má veľa indikácií na použitie. Najčastejšie sa používa na odstránenie akné, bolesti, akné rôznych typov, rovnako ako rany, jazvy, vredy atď. Okrem toho má účinné terapeutické a profylaktické vlastnosti.

trusted-source[2], [3], [4]

Farmakodynamika

V dôsledku kombinácie pomernej prvok mastí Wisniewski medicíny získava viac liečivých vlastností, ako sú dezinfekčné, antiseptické, protizápalové, regeneračné, podsushivayuschee rovnako ako zmäkčovacie a anti-edém.

Liek pôsobí nasledovne: po prvé, koža začína pôsobiť na ricínový olej - zmäkčuje ju a podporuje expanziu pórov. Vďaka tomu môžu iné zložky masti preniknúť do hlbších vrstiev epidermis. Potom začne pôsobiť xeroforma, ktorá prenikla hlboko do kože, neutralizuje zápal a dezinfikuje oblasť lézie. Výsledkom je opuch a sčervenanie, ktoré sa vyskytujú na koži - stáva sa čerstvým a čistým. Vplyv xerobeanu môže spôsobiť pálenie alebo mravčenie kože. Nakoniec začína pôsobenie dechtu, ktoré aktívne stimuluje receptory kože, takže sa rýchlo uzdravuje a zotavuje sa.

trusted-source[5], [6]

Používajte Masť Višnevskij z akné počas tehotenstva

Môžete použiť masť Višnevského na liečbu akné počas tehotenstva s povolením lekára, hoci vo všeobecnosti neexistuje žiadny dôkaz o tom, že liek má negatívny vplyv na očakávané matky alebo ich deti.

Kontraindikácie

Kontraindikované používanie masti so zvýšenou citlivosťou pokožky.

trusted-source[7], [8]

Vedľajšie účinky Masť Višnevskij z akné

Použitie lieku môže spôsobiť takéto nežiaduce reakcie:

  • Ak pacient prejavuje neznášanlivosť na akýkoľvek prvok masti, môže začať svrbenie - v takom prípade sa má liek okamžite prerušiť;
  • Ricínový olej môže spôsobiť začervenanie a opuch, pretože pod jeho vplyvom krv prúdi na povrch kože.

Pred začiatkom liečby sa odporúča vykonať test na kontrolu alergickej reakcie. Ak to chcete urobiť, naneste trochu masť na pokožku chrbta a počkajte, kým sa začne správať.

trusted-source[9], [10]

Dávkovanie a podávanie

Masť môže eliminovať akýkoľvek typ akné. Vo všetkých prípadoch môže byť použitý na rovnakom princípe:

Ak chcete aplikovať liek, je potrebné iba na predbežne upravenú čistú pokožku v pare, rovnako ako pri otvorených póroch jej zložky môžu prenikať do najhlbších vrstiev epidermis.

Aby ste to urobili, musíte očistiť tvár make-upu a vykonať jeho odmasťovanie pomocou tonika, ktorý neobsahuje alkohol.

Potom musíte ošetriť tvár masťou (metóda závisí od toho, aký druh akné je pozorovaný u pacienta). Podkožné zápaly sa ošetrujú pomocou bavlníkových pukov (bodové ošetrenie), vnútorné - pomocou gázového kompresie a akné - pomocou masky.

Postupujte najlepšie pred spaním. Počas noci majú všetky zložky masti čas na to, aby mali vplyv na pokožku, čoho dôsledkom bude hnis z pórov. Ráno prepláchnite liek a používajte mydlo a teplú tečúcu vodu.

Liečba sa musí opakovať až do okamihu, kedy pupienky alebo akné úplne zmiznú z kože.

Višnevská masť z podkožného akné

Použitie Višnevského masti na odstránenie podkožného akné je pomerne jednoduché. Musí sa aplikovať na postihnutú oblasť predtým, ako hnis vyskočí, a potom pokračovať, kým zostávajúca rana sa nezdraví. Na urýchlenie posledného procesu sa môže poškodená oblasť spracovávať pomocou peroxidu vodíka.

V prípade podkožného akné masť by mala byť použitá približne 2 týždne. Počas tejto doby koža prejde zápalom a pupienky zmiznú z hlbokých subkutánnych vrstiev. Navyše plný kurz pomôže stabilizovať proces metabolizmu tukov v koži.

Na odstránenie podkožného akné sa odporúča ošetriť zápalové miesta (každý samostatne) s vatovými tampónmi nasiaknutými v masti. Potom držte produkt na koži 40 minút a opláchnite.

trusted-source[11], [12]

Višnevská masť z vnútorného akné

Ak chcete odstrániť vnútorné akné, musíte použiť masť najmenej dvakrát denne. Vďaka tomuto rýchlejšie hnis z rán - preto, že hlavným rysom tohto nástroja je jeho schopnosť "vytiahnuť" hnisu akné na povrchu kože. Takže jeho účinok je podobný vlastnostiam ichtyolovej masti, ale Vishnevskij má zároveň širší rozsah vplyvu.

Maska z Viševskej masti z akné

Špeciálna maska z Višnevského masti sa účinne vyrovná s akné. Kde na prvý pohľad veľa podkožných pupienkov a čierne bodky, je odporúčané, aby sa gáza masku, ktoré sú štrbinu pre oči a nos s úst. Na túto gázu je potrebné aplikovať masť a potom na tvár vložiť masku. Udržujte to asi 2,5 hodiny.

Podmienky skladovania

Masť Višnevský nechal obsahovať pri teplote 8-15 ° C na mieste, ktoré je pre deti nedostupné.

trusted-source[13], [14]

Čas použiteľnosti

Masť Višnevsky z akné je dovolené používať 5 rokov od dátumu výroby.

trusted-source[15]

Farmakologická skupina

Средства для местного лечения акне

Farmakologický účinok

Противоугревые препараты

Analógy a podobné prípravky

Masť heparínu pre akné
Ichthyolová masť z akné
Liečba akné so zinkovou masťou
Levomekolová masť z akné
Retinická masť z akné
Salicylová masť na akné
Síra masť pre akné
Synthomycínová masť na akné
Tetracyklínová masť pre akné

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Vishnevsky masť na akné" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.