Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Pleťový krém s vitamínom C

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 09.02.2019

Kyselina askorbová je jednou z užitočných zložiek, ktoré potrebuje koža. Vyvážená výživa je jedným zo spôsobov, ako ju dodať tela. S jeho nedostatkom, zvýšená krehkosť ciev a cievnych hviezd na tvári, modrostiaci okolo očí. Zloženie stravy by preto malo zahŕňať takéto produkty: jablká, citrusové plody, rybíz, šípky, cesnak, zelenina, kapusta.

štruktúra

Zloženie vitamínu C zahŕňa ovocné kyseliny, ktoré poskytujú taký kozmetický účinok:

 • Antioxidant.
 • Regeneráciu.
 • Urýchľuje produkciu kolagénu.
 • Zjemňuje vrásky a pokožku.
 • Spomaľuje proces starnutia.
 • Zvyšuje turgor.
 • Vyzváňa sa.
 • Posilňuje kapiláry.
 • Zmierňuje zápalové procesy
 • Normalizuje pigmentáciu, potláča produkciu melanínu.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Ako si vybrať ten správny?

Krém na tvár s vitamínom C sa najlepšie používa po 30 rokoch, pretože v tomto období sú prvé vrásky. Pri výbere výrobku je potrebné venovať pozornosť zloženiu kyseliny askorbovej. Obsah krémov je zvyčajne v rozmedzí od 0,3% do 10, v niektorých sérach a viac ako 20%. Spočiatku sa odporúča používať kozmetiku s minimálnym obsahom C a postupne sa premiestňovať na koncentrovanejšie, aby sa epidermis chránilo pred popáleninami a traumami.

Pri výbere krému by ste mali venovať pozornosť jeho zloženiu. Ak je na prvom mieste prítomné askorbové, potom to naznačuje jeho prevládanie v produkte. Pred aplikovaním na tvár by mal byť produkt testovaný na ruke. V prípade alergickej reakcie je krém kontraindikovaný.

Vlastnosti krému s kyselinou askorbovou pre rôzne typy pleti:

 1. Suchý - zabraňuje dehydratácii a vyčistí od vonkajšej kontaminácie. Podporuje krásu a mladosť, plní energiou, tóny. Zloženie krémov okrem vitamínových zložiek zahŕňa zmäkčovadlá (glycerín) a prírodné oleje.
 2. Olejový krém normalizuje tvorbu mazu, osviežuje. Ľahko preniká hlboko do dermis, takže vyživuje a čistí póry dobre.
 3. Citlivé - pri výbere krému pre tento typ kože by ste mali vybrať prostriedky na obale, ktoré sú označené ako hypoalergénne. V tomto prípade nemá askorbik kontraindikácie, ale zvyšné zložky môžu spôsobiť nežiaduce reakcie.
 4. Zmiešané - pozitívne ovplyvňuje všetky oblasti zmiešanej epidermy. Dobre hydratuje, odstraňuje mastnotu, akné a zápalové procesy.

Populárne krémy na tvár s vitamínom C

 • Booster vitamín C + 3 od intraceutik.
 • C-jasné 10% vitamín C sérum od ZO Medical od MD Zein Obagi.
 • C úspech zo Svätej zeme
 • Elastín-kolagén-placentárny-enzým od Christiny.
 • Denný hydratačný prostriedok vitamínu C od The Body Shop.
 • Aktivita C od spoločnosti La Roche Posay.

K účinku krému bol najefektívnejší, mali by ste ho používať správne. Pred aplikáciou sa odporúča, aby sa tvár očisti s tonickým alebo neutrálnym mydlom. Obsah kyseliny askorbovej by mal byť aspoň 0,3%, inak by výrobok nemal požadovaný účinok. Krém, v ktorom sa najlepšie aplikuje 10% askorbiku pred spaním. Odporúčaná denná dávka lieku by nemala presiahnuť 45 mg. Kozmetika by mala byť aplikovaná pravidelne, ale v malých dávkach masážne pohyby, vyhýbajúc sa zóne okolo očí.

Pokiaľ ide o kontraindikácie, kozmetika s kyselinou askorbovou je zakázaná v prípadoch individuálnej neznášanlivosti, tendencie k alergickým reakciám a výraznému poškodeniu epidermis. Tiež by ste mali venovať pozornosť vôňu výrobku, mal by byť neutrálny.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.