Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Arganový olej na vlasy

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

V súčasnosti je veľmi populárne používanie rôznych olejov v priemyselnej a domácej kozmetike. Jeden z najbežnejších olejov môže byť považovaný za argan - to je produkt získaný z rastliny afrického arganového stromu. Čo môže byť užitočný arganový olej na vlasy? Ako ju používať na zabezpečenie maximálneho účinku?

Arganový olej je bohatý na mnoho užitočných zložiek - to sú polynenasýtené mastné kyseliny a steroly, ktoré opravujú poškodené tkanivá a eliminujú zápaly. Okrem toho je medzi hlavnými zložkami ropy potrebné rozlišovať:

 • alfa-tokoferol a -spinosterol eliminujú zmeny súvisiace s vekom v tkanivovej štruktúre;
 • vitamín E a fenoly - prírodné antioxidanty;
 • triterpény - alkoholy poskytujúce ochranu pred infekciami;
 • Triglyceridy, ktoré zjemňujú vlasy a stabilizujú obsah tuku;
 • Sterols - špeciálne zlúčeniny, ktoré urýchľujú metabolizmus a vylučovanie metabolitov.

Ale hlavným prínosom arganového oleja na vlasy je rýchla asimilácia, hojenie mikroúrazov vlasového folikulu, regenerácia štruktúry vlasov po tepelnom a chemickom poškodení. Navyše arganový produkt dokonale zvlhčuje, tónuje a stimuluje miestne metabolické procesy.

Použitie oleja v kozmeteológii je nepopierateľné. Prípravky založené na nej zabraňujú príznakom včasného starnutia vlasov, správne porušenie týkajúce sa nedostatočnej alebo nesprávnej starostlivosti o vlasy. Olej tiež poskytuje ochranu pred škodlivými environmentálnymi faktormi, ako sú ultrafialové žiarenie, nadmerná vlhkosť, mráz alebo suchý vietor. V dôsledku toho sa štruktúra vlasov zlepšuje, stáva sa silnejšou a zdravšou. Ak pravidelne používate prostriedky s arganovým olejom, prestanete sa starať o lupiny a vlasy budú silnejšie a nádhernejšie.

Používanie arganového oleja na vlasy

Tento marocký arganový olej je pomerne drahý výrobok, ktorý sa nedá tak ľahko získať. Existuje tiež nebezpečenstvo falšovania tohto unikátneho nástroja. Ak máte dostatok šťastia na to, aby ste dostali arganový olej, musíte ho použiť s výnosom pre seba.

Najjednoduchším a najpopulárnejším spôsobom, ako používať arganový olej na vlasy, je pravidelná kožná masáž pod vlasmi s malým množstvom oleja. Činidlo v čistej forme sa aplikuje na povrch rúk a jemne si tretí do pokožky a vlasov. Potom by ste mali nosiť celofánovú tašku alebo sprchovú hlavicu a potom nalepiť uterák na vrchu. Olej sa odmyje minimálne po 60-90 minútach, ale niektorí radšej nechávajú cez noc na zvýšenie efektu. Po použití je olejový produkt opláchnutý teplou vodou s jemným šampónom.

Navyše, olej sa môže použiť ako balzam - trieť do vlasov, vyhýbať sa oblasti koreňov a kože. Prostriedok použitý týmto spôsobom nie je vymytý, ale jednoducho vysušený sušičom vlasov a položený ako obvykle.

Po takýchto procedúrach sa vlasy stávajú atraktívnejšími, stávajú sa lesklé a mäkké.

Maska na vlasy z arganového oleja

Arganový olej sa môže tiež používať vo forme rôznych prísad, najmä do vlasových masiek. Takéto masky sa líšia svojou prirodzenosťou a účinnosťou. Vďaka prírodným zložkám je viditeľné posilnenie, výživa a obnovenie vlasov.

Aké iné zložky je možné použiť na masky s arganovým olejom?

Maska, ktorá používa arganový olej na suché vlasy:

 • zmiešajte surový žĺtok, 1 lyžičku. Arganový olej, 2 lyžičky. Olivový olej, 5 kvapiek esenciálnych olejov šalvie a levandule;
 • hmotnosť sa zahreje na 40 ° C;
 • vmasírujte do pokožky pokožky hlavy a nechajte päť hodiny;
 • jemne opláchnite vodou.

Táto maska sa odporúča používať až trikrát týždenne jeden a pol až dva mesiace.

Maska "Burkock + arganový olej na špičky vlasov":

 • zmiešajte dva druhy oleja v rovnakom pomere;
 • Výsledný produkt sa aplikuje na vlasy a trení;
 • hlavový zábal s uterákom a držte ho asi 1 hodinu;
 • umyte šampónom.

Pravidelné nanášanie masky dokonale obnovuje vlasy a urýchľuje ich rast, a taktiež zabraňuje a lieči alopéciu.

K dispozícii sú tiež hotové masky s arganovým olejom, ktoré si môžete zakúpiť v lekárňach alebo kozmetických salónoch. Takéto masky sú úplne pripravené na použitie: aplikujú sa na suché alebo vlhké vlasy podľa pokynov.

 • Arganový olej pre farebné vlasy Organický arganový olej 15% je prírodný produkt obohatený vitamínmi, ktorý posilňuje farbu vlasov, vlasy sú lesklé, hodvábne a poslušné.
 • Farmaceutický arganový olej Planeta Organica - 100% produkt, ktorý obnovuje jemné a suché vlasy, zastavuje vypadávanie vlasov. Aplikuje sa na koreňovú oblasť 30-60 minút a potom sa omyje šampónom.
 • Arganový olej Kapous - kombinovaný nástroj, ktorý okrem arganový olej, cyklopentasiloxan súčasnej dobe, dimetikol, lipnica olej, ľanový olej, tokoferol, kokosový olej, a farbivá. Kapús náplasť rozdelí a matné vlasy, naplní ich silou a vlhkosťou.
 • Arganový olej Proffs (Švédsko) - môže byť použitý ako maska (nanášaná 2-3 hodiny) alebo bezprostredne pred stylingom na posilnenie vlasov. Výrobca sľubuje efektívne a rýchle odstránenie sucha a lesku. Výrobok sa odporúča zvlášť pre kučeravé vlasy.
 • Elixír s arganovým olejom Evelin je komplexný prípravok, ktorý zahŕňa lopúchový olej, vitamíny a ďalšie pomocné látky. Elixir sa odporúča najmä na obnovu vlasov, ktoré sú často vystavené tepelným a chemickým účinkom.
 • Argan mandľový olej pre vlasy je veľmi bežná kombinácia olejov Argania a mandlí. Môže sa použiť aj na oblasť krku a krku. Komplexná príprava je veľmi silným prostriedkom na stimuláciu rastu vlasov, ale nie je vhodná pre tých, ktorí majú alergickú reakciu na mandle.
 • Bieloruské výrobky s arganovým olejom Belita je séria kozmetických výrobkov na báze arganového oleja. Medzi ne patrí "balzam-lesk", "dvojminútová maska-žiarivosť", "sprej-žiarivosť", srvátka pre všetky typy vlasov, rovnako ako šampón-lesk na arganový olej. Výrobca sľubuje úplné obnovenie a udržanie zdravia vlasov pod podmienkou pravidelného používania ponúkanej kozmetiky.
 • Elixír Garnier Fruktis "Triple Recovery" je elixír na báze arganového oleja, ktorý sa môže použiť ako maska pred umývaním hlavy, pri pokožke vlasov a tiež počas dňa namiesto gélu. Podľa opisu je elixír okamžite absorbovaný, čo dodáva vlasovému štýlu ľahkosť a objem. Pri neustálom používaní dochádza k hojeniu a regenerácii poškodených vlasov.
 • Olej z Londa Professional Velvet Oil je komplexný kozmetický výrobok na báze arganového oleja, tokoferolu a panthenolu. Olej vyhladzuje vlasy, posilňuje ochranu pred tepelným pôsobením pri pokladaní a sušení vlasov. Výrobca zaručuje viditeľné zlepšenie po prvej aplikácii výrobku.
 • Oliosto Barox olej (Olioseet Bareks) je dobrá kombinácia arganového a ľanového oleja. Tento liek sa môže použiť na čistenie vlhkých vlasov alebo pridávanie do farbiva na vlasy. Okamžitým účinkom, ktorý požaduje výrobca, je dodávať vlasom jemnosť, hladkosť a zdravý lesk. Zvlášť odporúčaná pre dlhé vlasy.

Najlepší arganový olej na vlasy

V súčasnosti je arganový olej takmer najbežnejším produktom medzi kozmetickými výrobkami na starostlivosť o vlasy. Samozrejme, existujú ľudia, ktorí neprijímajú používanie olejov v kozmetike. Vysvetľujú to tým, že olejová kvapalina môže upchať prirodzené póry kože, čo v budúcnosti môže viesť k zhoršeniu stavu a dokonca k vypadávaniu vlasov.

To isté platí pre výber najlepšieho výrobcu arganového oleja. Samozrejme, najlepšou možnosťou je kúpiť láhev ropy priamo v krajine, kde sa ťažia - v juhozápadných regiónoch Maroka. Ale nielen to je dôležité. Ako ukazuje prax, stále musíte nástroj správne používať.

Podľa názoru kozmetológov, najefektívnejšie používanie oleja na zlepšenie stavu vlasov je používať priamo pred spaním, po celú noc. Aby sa uistili, že prospešné látky sú úplne asimilované, vyžadujú sa minimálne 14 hodín.

Nie je potrebné používať veľa prostriedkov: len pár kvapiek stačí na spustenie užitočných procesov v tkanivách.

A ešte jedna podrobnosť: skutočný arganový olej na vlasy je dosť drahý produkt, a preto prípravy na jeho základe nemôžu stáť lacno. Toto kritérium je tiež veľmi dôležité pri výbere kozmetiky.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Arganový olej na vlasy" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.