^
A
A
A

Cvičenie pre plecia

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Ako dosiahnuť výsledky bez bolesti

Začnite robiť ramenné cvičenia a zbavte sa bolesti.

Podľa holandskej štúdie 50 percent ľudí, ktorí trpia bolesťami na ramenách a pravidelne chodia na lekára, stále sťažujú na bolesť po skončení roka. Riešenie problému: prejdite na fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na športovú medicínu, a pridajte nasledujúce opravy do cvičenia.

Božie lži

Ak spustíte ruky pod úroveň ramien, môžete nadmerne utiahnuť ramenné kĺby, a tak položte na hrudník šikmý uterák, aby ste obmedzili spúšťanie krku.

TOP BLOCK TO BREAST

Pri tomto cvičení chyťte krk pod nohami, ruky nižšie ako šírka ramien. Ľahko sa opriete a držte si chrbát rovno a vytiahnite prst do hrudníka. Nechajte svoje ruky narovnať a vráťte sa do pôvodnej polohy.

DOHOVOR S PÁROM

Ak držíte líniu rovnobežne s čiarou chrbta, vytvorí to zaťaženie ramenných svalov. Namiesto toho skúste čelné drepy. Držte lištu s prstami ohnuté a položte ju na prednú časť ramien, držte ramená vysoko.

RUČNÁ DISTRIBÚCIA K STRANÁM

Vezmite si ručné činky, palce sa pozerajú, ruky mierne pred telom. Preto vytiahnite záťaž z rotátorovej manžety ramena.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.