Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Rýchla ejakulácia

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 12.04.2020

Rýchla ejakulácia je choroba, ktorá postihuje mnoho mužov. Pozrime sa na hlavné príčiny predčasnej ejakulácie, liečebné metódy a metódy prevencie.

Podľa vedeckých štatistík dnes jedna tretina všetkých ľudí na tejto planéte trpí rýchlou ejakuláciou. Štatistika je však podmienená, pretože mnohí muži túto patológiu skrývajú. Predčasná ejakulácia je skutočným problémom pre absolútne zdravých mužov, pretože má negatívny vplyv na pohlavný styk a vzťahy vo všeobecnosti.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Príčiny rýchlej ejakulácie

Príčiny rýchlej ejakulácie sú rozdelené do dvoch skupín - psychologických a fyziologických, to znamená tých, ktoré súvisia s problémami so zdravím, fungovaním a štruktúrou orgánov. Ak chcete zistiť problémy s predčasnou ejakuláciou, potrebujete kontaktovať špecialistu, môže to byť psychológ, urológ alebo sexuálny terapeut. Lekár vykoná vyšetrenie a diagnózu orgánu na určenie príčiny ochorenia. Pozrime sa na základné fyziologické a psychologické príčiny rýchlej ejakulácie.

Fyziologické príčiny predčasnej ejakulácie:

 1. Zvýšená citlivosť glans penis je najčastejšou príčinou, ktorá sa vyskytuje u mužov všetkých vekových skupín. Táto patológia môže byť získaná (fimóza, balanopoestída) alebo vrodená. Funkcie rýchlej ejakulácie so zvýšenou citlivosťou penisu na žltačku:

Pri sexe s kondómom je dĺžka ejakulácie dlhšia. Doba trvania sa tiež zvyšuje pri použití umelého mazadla. Preto sa odporúča používať špeciálne kondómy s anestetikami a mazivami.

 • Ejakulácia sa spravidla nevyskytuje pred pohlavným stykom, a ak áno, je to len kvôli tieseňu člena o spodnej bielizni alebo v procese uvádzania kondómu.

Na spoľahlivé určenie vzťahu rýchlej ejakulácie so zvýšenou citlivosťou sa odporúča kúpiť lubrikant s anestetikom (predĺženie) a aplikovať na hlavu penisu 10-15 minút pred sexom. Okrem mazania môžete použiť aerosól Lidocaine, ktorý sa predáva v lekárňach. Ak používanie lubrikantu zvýšilo trvanie pohlavného styku, dokonca aj počas niekoľkých minút, potom predčasná ejakulácia súvisí so zvýšenou citlivosťou.

Na liečbu rýchlej ejakulácie spôsobenej citlivosťou sa uchýlite k obriezke, pretože to je najefektívnejšia metóda liečby. Počas obriezky odstráňte predkožku, ktorá zvyšuje trvanie sexuálneho styku 2-3 krát. Mimochodom, obriezka zvyšuje ejakuláciu u každého človeka, dokonca bez problémov s ejakuláciou.

Ak je precitlivenosť spôsobená fimózou alebo balanopoestídom, potom je obriezka jediným riešením problému. V prípade, že sa človek obáva obriezky alebo odmieta tento postup, lekári odporúčajú používať mazivá s anestetikami alebo aerosólom s lidokaínom.

 1. Chronická vesikulitída - rýchla ejakulácia spôsobená zápalom semenných vezikúl. Zhromažďujú spermie - spermie. Steny bublín sa stávajú tenšie a stávajú sa veľmi citlivé. To je dôvod, prečo mierna sexuálna vzrušenie vedie k ejakulácii. Chronická vesikulitída sa vždy vyvíja súčasne s prostatitisou, ktorá je zápalom prostaty. Riešenie tohto problému by malo byť komplexné. Hlavné príznaky vesikulitídy vyvolávajúce rýchlu ejakuláciu: 
  • Ejakulácia je zvlnená, niekedy je sexuálny akt dlhší, ale v niektorých prípadoch dochádza veľmi rýchlo k ejakulácii. Choroba sa vyvinula postupne, predtým, než človek mal žiadne problémy s ejakuláciou.
  • Ejakulácia sa vyskytuje ešte pred sexuálnym stykom vzrušenia. Prvý pohlavný styk pritom rýchlo prechádza a ďalšie trvajú dlhšie.
  • Užívanie alkoholu pred sexom nezlepšuje situáciu, ale naopak zhoršuje proces. Používanie kondómov, lubrikantov s anestetikami neovplyvňuje ejakuláciu.
  • Sexuálny styk neprináša potešenie, spôsobuje bolestivé pocity a pocit orgazmu je rozmazaný.
 1. Lezie vnútorných orgánov a narušenie ich práce - táto príčina môže byť diagnostikovaná až po sérii vyšetrení a doručení testov. Porušenie kortikálnych a subkortikálnych štruktúr (získaných a vrodených) nepriaznivo ovplyvňuje reprodukčný systém a sexuálne funkcie. Poškodenie lumbosakrálnej miechy, poranenie kostí, zápalové ochorenia urologickej povahy a vnútorné orgány panvy tiež spôsobujú rýchlu ejakuláciu.
 2. Porušenia hormonálnej povahy - spôsobujú hormonálnu nerovnováhu, ktorá vyvoláva rýchlu ejakuláciu. Patológia vychádza z nedostatku testosterónu, zvýšenej produkcie prolaktínu a endokrinných porúch.
 3. Otrava - chronická otravu alkoholom, nikotínom a ďalšími toxínmi vedie k horšiemu sexuálnemu styku a k tomu, že človek rýchlo kumuluje. Niekedy dochádza k rýchlej ejakulácii v dôsledku používania antibiotík a liekov.

Psychologické príčiny rýchlej ejakulácie:

 1. Obáva - zlý prvé sexuálne skúsenosti, nebojte sa dať potešenie partnerovi, posmechu, odmietanie a ďalších obáv spôsobovať psychické problémy, ktoré majú vplyv na sexuálny život a dobu trvania pohlavného styku. Iba psychológ môže vyliečiť takú poruchu.
 2. Pravidelné stresujúce situácie. Muži, ktorí sú úplne odhodlaní pracovať, trpia nedostatkom spánku, neustálymi stresovými situáciami a depresiou - majú sexuálne problémy, ktoré sú spojené s časnou ejakuláciou.
 3. Nadmerná exaktácia je najčastejšou príčinou rýchlej ejakulácie. To je vlastné mladým mužom, ktorí práve začali mať sex. Ale niekedy predčasná ejakulácia sa deje aj u dospelých, skúsených mužov. Z dôvodu preexponovania v jednom z oddelení mozgovej kôry sa zvyšuje napätie, čo vedie k ejakulácii a orgazmu.
 4. Absencia dôverných vzťahov s partnermi. Tento psychogénny faktor spôsobuje skorú ejakuláciu z dôvodu nespokojnosti so životom, strachu z romantických vzťahov a zrady. Problémy s ejakuláciou môžu nastať u tých mužov, ktorí sledujú len účel sexu.
 5. Externé podnety - rýchla ejakulácia môže nastať v dôsledku pohlavia v nepriaznivom prostredí. V tomto prípade človek podvedome chce rýchlo ukončiť sexuálny akt a urýchliť ejakuláciu. Najčastejšie sa to deje u mladých ľudí a v tomto prípade je ťažké určiť skutočnú príčinu rýchlej ejakulácie.

Hlavné príznaky rýchlej ejakulácie spôsobené psychologickými príčinami:

 • Nepravidelný sexuálny život alebo prvý sexuálny zážitok.
 • Kvôli predčasnej ejakulácii sú problémy s erekciou, takže nie je vždy možné vykonať druhý sexuálny akt.
 • Myšlienky na abstraktné témy často vedú k zmiznutiu erekcie. Použitie alkoholu tiež negatívne ovplyvňuje erekciu a schopnosť ejakulácie.

Psychologické problémy, ktoré spôsobujú rýchlu ejakuláciu, prechádzajú vekom človeka alebo skúsenosťami so sexom. Ak sa však zhoršia, potrebujú liečbu. Pri liečbe takýchto problémov pomôže psychológ alebo sexuálny terapeut. Čo sa týka fyziologických príčin predčasnej ejakulácie, môžu sa vyriešiť po absolvovaní diagnózy a vyšetrení. Bežné problémy s rýchlou ejakuláciou nemôžu byť, pretože deštruktívne ovplyvňujú sebaúctu muža, vzťah s partnerom a môžu mať katastrofálne dôsledky.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Prečo je ejakulácia rýchla?

Prečo sa ejakulácia vyskytuje rýchlo a ako sa s týmto problémom vyrovná? Na určenie príčiny skorej ejakulácie je potrebné podrobiť sa diagnostike. Určite skutočnú príčinu rýchlej ejakulácie je veľmi ťažké. K tomu je potrebné, aby lekár vykonal definíciu indexu kvality pohlavia, pretože veľmi často sú problémy s časnou ejakuláciou maskované pre andrologické ochorenia (ochorenia mužských pohlavných orgánov, patologicky ovplyvňujúce reprodukčný systém).

Diagnóza pozostáva z externého vyšetrenia, ultrazvukového vyšetrenia pohlavných orgánov a rektálneho vyšetrenia. V niektorých prípadoch musí človek prejsť niekoľko testov na určenie hormónov a infekčných a zápalových ochorení. Je povinné posúdiť prívod krvi do penisu (vylúčenie erektilnej dysfunkcie) a iné diagnostické techniky.

Pozrime sa na diagnostickú tabuľku, ktorá pomôže určiť symptomatológiu predčasnej ejakulácie (Predčasné príznaky ejakulácie skóre PESS).

 

Nie je to ťažké

Mierne ťažké

Docela ťažké

Veľmi ťažké

Mimoriadne ťažké

Ako ťažké je pre teba odložiť ejakuláciu?

0

1

2

3

4

 

Takmer nikdy

Menej ako 25% prípadov

V približne polovici prípadov

Vo viac ako 75% prípadov

Takmer vždy

Máte ejakuláciu predtým, ako ju chcete?

0

1

2

3

4

Máte niekedy ejakuláciu aj po minimálnej stimulácii?

0

1

2

3

4

 

Nie naozaj

Trochu

Silne

Veľmi

Nesmierne

Cítite frustráciu v dôsledku skutočnosti, že ejakulácia nastane predtým, ako ju chcete?

0

1

2

3

4

Ako si myslíte, ako nespokojný je váš partner kvôli vášmu sexuálnemu problému?

0

1

2

3

4

Koľko sexuálnych činov z 10 skončilo s predčasnou ejakuláciou?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Viac ako 5 minút

2-5 minút

Menej ako 2 minúty

Menej ako minútu

Pred úvodom

Ako dlho trvá váš sexuálny styk?

0

1

2

3

4

 

Dobre

Normálne

Nie naozaj

Zle

Veľmi zlé

Ako by ste reagovali, keby ste museli žiť s týmto problémom celý svoj život?

0

1

2

3

4

Pri úspešnom absolvovaní testu je potrebné vyhodnotiť výsledky. Na tento účel súčet odpovedí.

 • <10 bodov - predčasná ejakulácia chýba;
 • 10-18 bodov - mierny stupeň skorej ejakulácie;
 • 18-25 bodov - priemerný stupeň rýchlej ejakulácie;
 • > 25 bodov - závažný stupeň predčasnej ejakulácie.

Iba po diagnostikovaní, absolvovaní série testov a vyšetrení u lekára, môžete zistiť, prečo sa ejakulácia objaví rýchlo a vyliečiť.

Rýchla ejakulácia v pohlavnom styku

Rýchla ejakulácia počas pohlavného styku môže vzniknúť v dôsledku prítomnosti ochorení alebo z psychologických dôvodov. V každom prípade tento problém negatívne ovplyvňuje vzťahy medzi partnermi, pretože žena zostáva nespokojná z dôvodu takéhoto rýchleho sexuálneho styku a pre muža to je úder pre sebaúctu. Ale skorá ejakulácia počas sexu nemôže byť vždy považovaná za patologickú. Všetko závisí od frekvencie a rozsahu problému.

Predtým sa predpokladalo, že sexuálny styk trvajúci menej ako 20 sekúnd je patologický kvôli rýchlej ejakulácii. Toto tvrdenie je však úplne zničené, pretože trvanie sexu je ovplyvnené mnohými faktormi. Problémová a vyžadujúca lekársku starostlivosť sa považuje za ejakuláciu, ktorá je dôsledkom miernej stimulácie. V tomto prípade ejakulácia nastane pred sexuálnym stykom.

Na prvý pohľad je ejakulácia skôr primitívna, ale v skutočnosti veľmi komplikovaná. V tomto procese sa zúčastňuje centrálny nervový systém, ako aj emocionálne a reflexné mechanizmy. Najčastejšie príčinou prerušení sú psychologické faktory. Medzi vekom človeka a predčasnou ejakuláciou nie je žiadny vzor. Tento problém môže čeliť tak 20-ročným chlapcom, ako aj dospelým mužom. Takže ak sa problém vyskytuje v ranom veku, je to zvyčajne spôsobené preexponovaním a vnímaním sexuálneho styku. Avšak u mužov dospelých môže byť rýchly pohlavný styk a ejakulácia spôsobená prostatitisou alebo inou chorobou. V každom prípade tento problém vyžaduje lekársku starostlivosť.

Rýchla ejakulácia počas masturbácie

Rýchla ejakulácia počas masturbácie vzniká zvyčajne vzhľadom na zvýšenú citlivosť glans penisu. Ale masturbácia môže byť príčinou skorej ejakulácie. Samozrejme, samotný fakt masturbácie neovplyvňuje dĺžku pohlavného styku, ale technika má veľký význam. Masturbácia, tj sebaobsluha alebo masturbácia je sex so sebou. Chlapci spravidla začínajú masturbovať od veku 12-17 rokov.

Najčastejšie vzrušenie a následná masturbácia vznikajú kvôli zobrazovaniu porna alebo akéhokoľvek iného materiálu erotického obsahu. V tomto prípade stimulácia penisu vedie k erekcii. Ale v niektorých prípadoch človek ide na toaletu a pokúša sa rýchlo zvládnuť vzrušenie, čo vedie aj k ejakulácii. Ak sa to stane veľmi často, potom na podvedomí je vyvinutý zvyk, že stimulácia a krátka stimulácia penisu je ejakulácia.

Ejakulácia je reflex alebo reakcia na psychický, mechanický alebo vizuálny podnet. Napríklad, ak mladý muž začne masturbovať na 13 rokov a robí to trikrát týždenne, potom za rok končí 150-170 krát. A ak sa orgazmus stane veľmi rýchlo, potom na to zvykne telo a penis a vytvorí sa reflex, kvôli ktorému sa počas sexuálneho styku ejakulácia vyskytuje veľmi rýchlo. To znamená, že počas masturbácie by ejakulácia nemala dôjsť skôr ako v priebehu 10-30 minút.

Neprítomnosť masturbácie je považovaná za patologickú, to znamená, že človek by sa mal v každom prípade zapojiť do seba-uspokojenia. Je to spôsobené tým, že akonáhle je sexuálny styk s partnerom, orgán sa pokúsi zbaviť sa spermií čo najskôr. To znamená, že absencia masturbácie, ako jej prebytok, vedie k rýchlej ejakulácii. V niektorých prípadoch sa človek kumuluje pred tým, ako vložil penis do vagíny, pretože telo reagovalo a rýchlo sa zbavilo spermií.

Komu sa chcete obrátiť?

Čo robiť s rýchlou ejakuláciou?

Čo s rýchlou ejakuláciou a či je možné vyliečiť túto patológiu je najčastejšou otázkou u mužov, ktorí prvýkrát zažili problém s prvou ejakuláciou. Na vyriešenie problému je potrebné nájsť jeho príčinu, to znamená podstúpiť diagnostiku a množstvo vyšetrení. Príčiny rýchlej ejakulácie môžu byť fyziologické a psychologické. Poďme sa pozrieť na niekoľko odporúčaní, ktoré môžu pomôcť s rýchlou ejakuláciou.

 • Používajte kondómy so špeciálnym mazaním, ktoré predlžujú dĺžku pohlavného styku.
 • Naučte sa obnoviť a oneskoriť močenie. Podobné cvičenia so zvieracím aparátom z močového mechúra pomôžu predísť rýchlej ejakulácii.
 • Tesne pred sexom môžete masturbovať. Podľa štatistík bude druhý sexuálny akt predĺžený.
 • Urobte obriezku - tento postup zvýši dĺžku pohlavného styku 2-3 krát alebo viac.

Uvedené odporúčania môžu pomôcť vyriešiť problém s časnou ejakuláciou. Niektoré metódy sú však kategoricky zakázané používať na obnovenie plnohodnotných sexuálnych funkcií. Nedržte ruky močovej trubice, pretože kvôli tomu, že spermie sa vráti do semenných vačkov a močového mechúra. V dôsledku toho sa začína preťaženie v prostate, ktorý povedie k chronickej prostatitídy, narúšajú funkciu zvierača zariadení v prostate a spôsobujú retrográdna ejakulácia (ejakulácia porušenie, na ktorej je spermie emitované v opačnom smere). Ak žiadne z vyššie uvedených odporúčaní nepomohlo, musíte požiadať lekársku pomoc urológa alebo sexologa.

Liečba rýchlej ejakulácie

Liečba rýchlej ejakulácie začína diagnózou ochorenia. Diagnostika sa vykonáva na určenie príčiny patológie. Ak má muž, ktorý trpí včasnou ejakuláciou, stáleho sexuálneho partnera, zúčastňuje sa vyšetrenia a diagnostiky. V závislosti od príčiny predčasnej ejakulácie si lekár zvolí možnosť liečby. Môže to byť:

 • Liečba.
 • Mikrochirurgická korekcia ejakulácie.
 • Fyzioterapeutická liečba.

Sekundárna rýchla ejakulácia je ošetrená konzervatívnou metódou. Pokiaľ ide o sekundárnu symptomatickú včasnú ejakuláciu, je eliminovaná pri liečbe skutočnej príčiny ochorenia. Ak sú problémy so sexuálnym stykom spôsobené uretritídou alebo prostatitom, potom sa počas liečby zvyšuje dĺžka pohlavia. Ale priebeh liečby môže byť určený až po vyšetrení odborníkom, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou sexuálnych dysfunkcií u mužov. Hlavné metódy liečby:

 1. Vedenie psychologickej, behaviorálnej a sexuálnej terapie na vytvorenie jasného rozpoznania nástupu orgazmu a riadenie trvania ejakulácie.
 2. Liečba zápalových a infekčných ochorení, ktoré spôsobili včasnú ejakuláciu.
 3. Konzervatívne metódy liečby hypersenzitivity pomocou kondómov s mazivami a anestetickými masťami. Lieky sa aplikujú na hlavu penisu a oblasť uzdu 10-20 minút pred sexuálnym stykom.
 4. Z psychologických dôvodov rýchlej ejakulácie sa používajú farmakoterapeutické metódy liečby. K tomu použite antidepresíva, anxiolytiká a ďalšie prostriedky na zvýšenie trvania sexuálneho styku.
 5. Aplikácia akupunktúry, fyzioterapeutických metód a reflexológie.
 6. Použitie chirurgických metód liečby. Pacient je obrezaný predkožkou, plastickým frenulom a denerváciou hlavy penisu mikrochirurgickým zákrokom.
 7. Chirurgická liečba s čiastočným priesečníkom nervov, ktoré zabezpečujú citlivosť penisu. Operáciu by mal vykonávať kvalifikovaný odborník, pretože existuje vysoké riziko permanentnej straty citlivosti penisu a oslabenia orgazmu.

Alternatívne lieky na rýchlu ejakuláciu

Alternatívne prostriedky na rýchlu ejakuláciu môžu vyliečiť problém skorej ejakulácie. Zvláštnosťou alternatívnej medicíny je, že je možné ich používať doma. Pozrime sa na niektoré alternatívne recepty, ktoré pomôžu pri liečbe rýchleho sexuálneho styku.

 • Pripravte si lekársky odvar plodu žalúdka, koreň liečivého angelika, ľalie dvojkrídlového a bylinu znásilnenia. Vezmite bylinky v rovnakej časti, nalejte vriacou vodou a trvať 15-30 minút. Vezmite 1/4 pohára dvakrát denne po dobu 1-2 mesiacov s týždennou prestávkou.
 • Zmiešajte bežnú grapefrubínovú bylinu, materskú škvrnu, rakovinu a mätu v rovnakom pomere. Nalejte bylinky vriacou vodou a trvajte 10-20 minút. Odporúča sa, aby si pred jedlom vybral 1/2 šálku. Dĺžka liečby trvá od 2 do 4 mesiacov.
 • Zoberte si v rovnakých častiach ovocie žobráka, trávy materinku, nechtíka a listy trojlistového hodinky. Pre jednoduché používanie môže byť tráva mletá a varená v špeciálnych vreciach alebo sitkách. Vývar by mal byť opitý v 1/4 šálke po dobu 3-4 mesiacov.

Ak je rýchla ejakulácia spôsobená psychickými poruchami, potom sa na ich liečbu odporúča absolvovať preventívny kurz u sexuálneho terapeuta alebo psychologa. Nie je zbytočné mať denné auto-tréningy, ktoré sa musia robiť ráno a večer, a sústrediť sa na problém choroby. Spravidla sú problémy s rýchlou ejakuláciou z psychologických dôvodov sprevádzané poruchami spánku, podráždenosťou. Na liečbu včasnej ejakulácie sa používajú rastliny s upokojujúcimi vlastnosťami. Pozrime sa na niekoľko alternatívnych liekov na rýchlu ejakuláciu.

 • Nalejte vriacu vodu lyžicu chmeľových šištičiek a lyžicu motherwort. Trvajte na bylinky šesť hodín a potom napnite. Piť odporúčané bujón trikrát denne pre 1/2 šálky po celý mesiac.
 • Rozložte lyžicu vinca so studenou vodou a nechajte parný kúpeľ 30 až 40 minút. Potom by mal byť vývar filtrovaný a odobratý 10 kvapiek ráno a večer po dobu piatich dní. Potom musíte urobiť trojdňovú prestávku a zopakovať liečbu.
 • 25 g koreňa lovage nalejte vriacej vode a opekať 30 minút. Akonáhle sa vývar ochladí, napnite ho a vezmite 1/3 pohára trikrát denne.
 • 10 g koreňového koreňa naliať pohár vriacej vody a udržiavať vo vodnom kúpeli po dobu 30-40 minút. Štepiť šesťkrát šesťkrát za klepanie, pred každým jedlom.

Upozorňujeme, že alternatívne lieky na liečbu rýchlej ejakulácie by sa mali podať do jedného roka, aby sa zachoval terapeutický účinok.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Prípravy na rýchlu ejakuláciu

Prípravky na rýchlu ejakuláciu sa používajú ako liek na predčasnú ejakuláciu. Uvažujme o najúčinnejších liekoch, ktoré sú predpísané pacientom na liečbu skorej ejakulácie.

 • Dapoksetin

Je to selektívny inhibítor krátkodobého účinku. Liek sa používa na liečbu rýchlej ejakulácie u mužov vo veku 18 rokov. Liek predlžuje pohlavný styk 3-5 krát. Účinok lieku je založený na blokovaní receptorov mozgu a na absorpcii serotonínu. Liečivo začne pôsobiť 15-30 minút po podaní a trvanie jeho účinku na telo od 2 do 3 hodín. Optimálny účinok užívania lieku sa uskutočňuje v priebehu 30 minút až 2 hodín.

Hlavné indikácie na použitie lieku sú liečba rýchlej ejakulácie. Dapoxetín je kontraindikovaný u pacientov s alergickými reakciami na laktózu, s ochoreniami pečene a kardiovaskulárnym systémom. Liek nie je povolený s liekmi, ktoré sa používajú na liečbu depresie a niektorých antibiotík. Podrobné informácie o interakcii Dapoxetínu s inými liekmi nájdete v návode na použitie lieku alebo sa poraďte so svojím lekárom. Čo sa týka vedľajších účinkov, liek môže spôsobiť nauzeu.

Dapoxetín je dostupný vo forme tabliet, odporúča sa užívať liek raz denne a až po konzultácii s lekárom. Pred užitím lieku sa odporúča skontrolovať krvný tlak. Ak sú indexy nízke, potom je zakázané užívať Dapoxetine.

 • erektilnú

Liečivo používané na liečbu erektilnej dysfunkcie a rýchlej ejakulácie. Zvláštnosťou tohto lieku je to, že obnovuje schopnosť tela predĺžiť pohlavný styk a zlepšuje erekciu. Liečivo sa odporúča užívať 50 mg jednu hodinu pred pohlavným stykom. Ak nie je dodržaná dávka, erektil spôsobuje množstvo nežiaducich reakcií. Kvôli tomuto lieku môže byť bolesť hlavy, závrat, hnačka, nevoľnosť, bolesť svalov a kĺbov. Na liečbu vedľajších účinkov musíte prestať užívať liek a vyhľadať lekársku pomoc.

Liek je kontraindikovaný pre ľudí so zvýšenou citlivosťou na zložky lieku. Keď sa objavia príznaky predávkovania, ktoré sú podobné vedľajším účinkom, vykoná sa symptomatická terapia. S osobitnou starostlivosťou je liek predpísaný pre pacientov s kardiovaskulárnym ochorením, deformitou penisu a leukémiou. Užívanie drogy môže byť predpísané iba lekárom s výberom individuálnej dávky.

 • Konegra

Liečivo na liečbu rýchlej ejakulácie a erektilnej dysfunkcie. Podľa jeho princípu účinku je tento liek podobný vyššie uvedenému. Konegra sa užíva jednu hodinu pred sexuálnym účinkom, každá po 50 mg. Vzhľadom na individuálnu znášanlivosť lieku môže byť dávka zvýšená na 100 mg alebo znížená na 25 mg. Liek takmer nespôsobuje nežiaduce reakcie, s výnimkou bolesti hlavy, závratov, poškodenia zraku a narkóznej kongescie.

Liek je kontraindikovaný u pacientov s individuálnou intoleranciou aktívnych zložiek lieku. Konegra je zakázané pre pacientov mladších ako 18 rokov. V prípade nedodržania dávkovania, liečivo na liečbu rýchlej ejakulácie spôsobuje príznaky predávkovania. Pri predávkovaní je potrebné vykonať symptomatickú liečbu.

Cure pre rýchlu ejakuláciu

Liek na rýchlu ejakuláciu je účinným nástrojom v boji proti počiatočnej ejakulácii, to znamená krátky pohlavný styk. Podľa štatistík každý človek aspoň raz v živote, ale čelí problému rýchlej ejakulácie. Tento problém spôsobuje nielen zlyhanie v sexuálnom živote, ale tiež ovplyvňuje vzťah medzi partnermi a sebaúctu mužov. Pomôcť pri liečbe liekov rýchlej ejakulácie a množstvo terapeutických techník. Pozrime sa bližšie na to, aké sú lieky na rýchlu ejakuláciu.

 • Sealeks

Liek na rýchlu ejakuláciu na rastlinnej báze. Sealex je biologicky aktívna prísada. Zloženie lieku zahŕňa koreň ženšenu, ktorý zvyšuje libido, extrakt z cesnaku na posilnenie imunity a extrakt zo zeleného čaju pre živosť a tónovanie tela. Liečivo nielen pomáha predlžovať pohlavný styk, ale aj zlepšuje erekciu, to znamená, že má dvojitý účinok na mužské telo.

 • lidokaín

Anestetikum topického účinku, ktorý je účinný so zvýšenou citlivosťou penisu žalúdka. Princíp lieku spočíva v tom, že znižuje prah citlivosti a zabraňuje predčasnej ejakulácii. Ľudokaín sa aplikuje na hlavu penisu pred stykom, čo znižuje jeho citlivosť na dotyk. Trvanie účinku anestetika je 40-50 minút. Na liečenie rýchlej ejakulácie sa liek uvoľňuje vo forme aerosólu, ktorý sa bežne nastrieka na pohlavný orgán.

 • Viagra, Levitra a Cialis

Lieky, ktoré zvyšujú potenciu a predlžujú sex. Lieky poskytujú mužovi niekoľko dlhodobých sexuálnych aktivít. Napriek tomu, že prvý akt bude rýchly, budú nasledujúce, ktoré budú dlhé, to znamená, že sa zabráni predchádzajúcej ejakulácii.

Neodporúča sa kúpiť lieky sami na liečbu rýchlej ejakulácie. Pred nákupom sa preto musíte poradiť s lekárom a zistiť všetky výhody a nevýhody lieku. Navyše niektoré lieky majú škodlivý účinok na ľudské telo, spôsobujú nežiaduce reakcie a sú uvoľňované len na lekárske účely.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Ako sa vyhnúť rýchlej ejakulácii?

Ako sa vyhnúť rýchlej ejakulácii a predĺžiť pohlavný styk? Najskôr musíte zistiť príčinu rýchlej ejakulácie, a preto musíte vyhľadávať lekársku pomoc. Lekár vykoná diagnostiku a vyšetrenia na určenie príčiny krátkeho pohlavného styku a predpíše účinnú liečbu. Ale okrem užívania liekov je prevencia tohto typu porúch veľmi dôležitá.

 • Vedie zdravý životný štýl a vyhnite sa stresu - toto je prvé pravidlo prevencie predčasnej ejakulácie.
 • Jedzte prírodné jedlá a potraviny bohaté na zinok a horčík.
 • Pravidelne cvičenie, cvičenie a vonku. To umožňuje zlepšiť fungovanie všetkých systémov a orgánov tela a tiež pomáha eliminovať nervové napätie, čo je jedným z dôvodov rýchlej ejakulácie.

Dodržanie všetkých vyššie opísaných preventívnych metód poskytuje priaznivú prognózu liečby. Upozorňujeme, že je potrebné zabrániť rýchlej ejakulácii až po prvej epizóde. Vzhľadom k tomu, v niektorých prípadoch, psychologický nálada pred pohlavným stykom (vzrušenie, stres, intoxikáciu alkoholom, strach, atď.) Prispeje k erektilnej dysfunkcie a rýchle ejakulácie.

Pre prevenciu sa používajú iba psychologické metódy, teda žiadne lieky. Prevenciu vykonáva sexuálny terapeut alebo psychológ. V niektorých prípadoch sa odporúča metóda masturbácie na liečbu rýchlej ejakulácie. Veľmi dôležitá je lekárska interakcia. Takže trvanie ejakulácie môže byť ovplyvnené predtým prenášanými chorobami alebo prijatými liekmi.

Rýchla ejakulácia je problém pre každého človeka v každom veku. Predčasná ejakulácia sa považuje za chorobu liečenú psychológa, sexuálnym terapeutom a urológom. K dnešnému dňu sa moderná medicína naučila liečiť rýchly pohlavný styk, a to tak z medicínskeho hľadiska, ako aj psychologickými a fyzioterapeutickými metódami. Bez ohľadu na príčinu problému by sa mala liečiť rýchla ejakulácia, pretože samotná choroba nezmizne, ale naopak, postupuje sa a má patologickú formu.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.