^

Prečo sa vyskytuje sexuálna nekompatibility?

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Sexuálna nezlučiteľnosť je druhou najčastejšou príčinou rozpadu. V prvom rade - úplná emočná nezlučiteľnosť. Prečo existuje sexuálne nedorozumenie a čo s tým robiť?

Čo je sexuálna nezlučiteľnosť?

Vedci stále argumentujú o tom, či existuje skutočne sexuálna nezlučiteľnosť alebo je jednoducho výsledkom negramotnosti sexuálne a emocionálne. Skutočná sexuálna nezlučiteľnosť lekárov zvažuje zjavné odchýlky od normy, napríklad impotencia alebo frigidita, ktorá sa môže vyskytnúť iba v 2% prípadov.

Odborníci v oblasti sexológie sa domnievajú, že v čistej forme je biologická nezlučiteľnosť medzi párom extrémne zriedkavá. V 80% prípadov je jeho príčina vyriešená a môže (ale nepovedať, čo je jednoduché) ale vylúčené. Stačí stačiť sa osvietiť v oblasti sexuálnych vzťahov. Existuje mnoho spôsobov: špeciálna literatúra, komunikácia s doktorom-sexuálnym terapeutom, internetové zdroje.

Príčiny biologickej nezlučiteľnosti

Podľa páru môže byť:

  • Rôzne temperamenty
  • Rôzny režim dňa
  • Rozdielny pojem pohlavia
  • Rôzne biorytmy

Tieto dôvody vo väčšine prípadov nie sú pod pôdou, podľa mnohých sexuológov. Od samého začiatku by sa tieto konflikty mohli dostať do nič, ak by muž a žena vedeli viac o sebe samých sexuálne (nehovoriac o partneroch). Ale v praxi sa často stáva, že neprirodzený biologický nezlučiteľnosť napučí a obrovskej veľkosti, a potom budú musieť opraviť aj tie vzťahy, ktoré sú napäté kvôli urážkam, urážky a vzájomnej nedôvery. Vyšetrovanie sa stáva väčšou prekážkou vo vzťahu ako príčina.

Preto čím skôr pár dostane sexuálnu konzultáciu, tým rýchlejšie dokáže vytvoriť svoje vzťahy - sexuálne aj psychologické. Pár by mal prísť na recepcii spolu, individuálne konzultácie sú tiež možné. Najlepšou pomôckou pre sexuálneho lekára je kombinácia techník, keď sa jednotlivé sedenia striedajú s párovými.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Keď pohlavný styk prináša potešenie

Sexuálny inštinkt je jedným z najsilnejších vo voľnej prírode. Ale len muž strávi pohlavný styk nielen kvôli pokračovaniu rodiny, ale kvôli potechu. Nízka sexuálna kultúra môže byť prekážkou pri pohlavnom styku. Napríklad pár (alebo pár z páru) si môže myslieť, že potešenie z pohlavia môže dostať ho a bez pocitu partnerovi. Ale to je ďaleko od prípadu. Ak nie je žiadny pocit, pohlavný styk sa zmení na koitus (kopulácia). Takýto akt s čisto biologickým obsahom je oveľa menej pravdepodobné, že bude úspešný ako blízkosť, v ktorom obe skúsenosti reciprocitu.

Ale postačuje pre plnohodnotný pohlavný styk len láska (súcit za seba)? Samozrejme, že nie. Pár by mal mať aspoň minimálne vedomosti o sexuálnych vzťahoch.

Sexualita človeka

Muž má zvyčajne silnejší sexuálny temperament ako žena. Takže je prirodzenou povahou - je rýchlejšie vzrušený a aktívnejší v intime. Iniciatíva týkajúca sa sexuálnych vzťahov zvyčajne pochádza od človeka (z biologického hľadiska ospravedlňuje svoju úlohu muža).

Ak človek sleduje iba svoje inštinkty, ale je sexuálne negramotný, normálne vzťahy môžu zlyhať. Ak sa človek trvá len iniciatívu silne náročné sex, rýchlo vzrušený a nemôže riadiť jeho erekciu, potrebuje skúseného pacienta alebo partnera alebo skúseného sexuológa, ktorý bude upravovať svoje sexuálne správanie.

Agresívny sexuálny čin, pri ktorom človek zohľadňuje iba svoje emócie a neberie do úvahy pocity partnera, vyžaduje obrovský fyzický i emocionálny stres. V tejto lásky je takmer neprítomná, sexuálny čin je rýchly a agresívny a orgazmické pocity sa môžu vyskytnúť len u mužov, ale trvajú dlho. Keď je plný styk predohra môže trvať 10 až 15 minút, potom príde samo koitus (párenie), orgazmu fáza obe môžu trvať dlhšie a je pomalý pokles pôžitok, zábava pretiahol v čase.

Konflikt záujmov v prípade nesprávneho pohlavného styku

Pri agresívnom sexuálnom styku bez želania ženy nemôže zažívať orgazmus vo všeobecnosti. Počas samotného činu môže žena zostať chladná a ľahostajná, nakoniec ju nezažila radosť. A potom môže dôjsť k konfliktu záujmov: muž, ktorý je sexuálne zneužívaný, nerozumie tomu, čo sa deje, pretože sa snažil tak tvrdo. Má podozrenie zo svojho partnera, tvrdí, že je chladný, myslí si, že si užíva niekoho iného. Skúsený sexológ pomôže vyriešiť tento problém, potrebujete len túžbu oboch.

Pri riadnom sexuálnom styku sa človek musí naučiť ovládať svoje emócie a biologické inštinkty. Je žiaduce, aby sa jeho orgazmus časom zhodoval s orgazmom partnera. To znamená, že človek by sa mali naučiť ovládať svoje vzrušenie, môžu podporiť svojho partnera, čo ju tak, aby sa finále styk vzrušenie obaja dosiahli rovnakej intenzity. Potom neexistuje otázka sexuálnej nezlučiteľnosti.

trusted-source[11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.