Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Čo je to ženský kondóm a ako ho používať?

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 07.06.2019

Ženský kondóm je jednou z najnovších antikoncepcií, hoci to nie je veľmi lacná možnosť. Nazýva sa Themis alebo kondóm. Ak človek nechce hovoriť o prostriedkoch ochrany a samotná myšlienka mužského kondómu ho robí hysterickým, môžete sa o seba postarať a kúpiť si ženský kondóm.

Kedy a prečo bola vynalezená ženský kondóm?

Tam, kde vymyslel ženský kondóm, nie je známe. Je známe len to, že tento jednoduchý, ale účinný liek bol vynájdený v roku 1990 a objavil sa na svetovom trhu až po 3 rokoch. Prvý z nich boli Spojené štáty. Kondóm pre ženy predával zle, kým nebol umiestnený ako vynikajúci prostriedok proti nechcenému tehotenstvu v dôsledku násilia. To bolo potom, že ženy začali kupovať, najmä keď informácie o AIDS šíri po celom svete.

Samičie kondómy sa dokonca začali líšiť: aby ochránili africké ženy pred násilím, vynálezca Sonnet Ehlers prišiel s modelom so zubami. Bol nazývaný RAPEX. Hneď ako sa páchateľ dopustil prvého trenia, jeho penis okamžite prešiel cez trny do vagíny obete a bol zranený. Kým násilník krútil v bolesti, obeť okamžite zavolala políciu a sanitku.

Zvyčajný ženský kondóm je vynikajúcim nástrojom, ktorý chráni pred pohlavne prenosnými chorobami. AIDS a nežiaduce tehotenstvo. Jeho spoľahlivosť nie je horšia ako u mužského kondómu a je zárukou 99,2% - najvyššie percento všetkých existujúcich antikoncepcií. Spočiatku boli ženské kondómy vyrobené z polyuretánu, potom začali vyrábať tenšie a trvanlivejšie - latex. Nie sú nepríjemné ako polyuretán a navyše sú o niečo menšie ako muži, čo umožňuje ženám a mužom, aby sa cítili lepšie.

Ako používať ženský kondóm?

Themis, alebo ženský kondóm, sa ľahko používa, ale najprv musíte cvičiť. Ide o priehľadnú trubicu vyrobenú z latexu alebo polyuretánu, ktorá má priemer približne 8 cm a dosahuje dĺžku 18 cm. Jeden z týchto krúžkov, podobne ako tampon, je jemne vložený do pošvy a druhý prstenec Themisoma zostáva pri vstupe do pošvy. Na ochranu pred nežiaducim tehotenstvom je dôležité, aby ste femidu správne vložili do pošvy. Jeho prvý krúžok musí byť vždy v blízkosti krčka maternice, za stydkou kosťou. Keď dievča odstráni kondóm z pošvy, musíte ho niekoľkokrát otočiť o vonkajší krúžok. Takže spermie zostanú vo vnútri a nebude tu žiadne riziko nežiaduceho tehotenstva a infekcií.

Odstránenie kondóm z vagíny nemôže okamžite - a to je jeho kúzlo. Môžete si ľahnúť, relaxovať, a ak pohlavný styk už nie je plánovaný, môžete si ho vziať za 10 hodín s Themis. To odlišuje ženský kondóm od samca, ktorý sa okamžite odstráni. Nemôžete ísť príliš ďaleko: používajte súčasne ženské a mužské kondómy, pretože sa môžu navzájom poškodiť. Áno, a nie príjemný pocit.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Výhody ženského kondómu

Ich hmotnosť. Preto Komisia OSN pre boj proti AIDS aktívne podporuje túto tému ochrany žien pred infekciami a nechceným tehotenstvom. Ženský kondóm je dobrý, pretože môže byť inštalovaný v pošve vopred, niekoľko hodín pred pohlavným stykom, ako udržať romantiku vzťahov. Mužský kondóm musí byť vytlačený a vložený do samotného procesu lásky, a to trochu znižuje poistku oboch. Je to možné. Preto mnoho mužov a žien nie je nadšených používaním mužských kondómov.

Ženský kondóm je navrhnutý tak, že prispieva k lepšej stimulácii klitorisu, čo zvyšuje vzrušivosť ženy. To je obzvlášť vhodné pre ženy so slabým a stredným sexuálnym temperamentom, ktorý nie je tak ľahké „začať“.

Ženský kondóm je veľmi dobrý v tom, že môže byť použitý v akomkoľvek stave mužského penisu - aj keď nie je vzpriamený.

Kondóm pre ženy je navrhnutý tak, aby mohol pokryť väčšinu vonkajších pohlavných orgánov ženy, ktorá ju navyše chráni.

Vďaka ekologickým materiálom, z ktorých je ženský kondóm vyrobený, ho môžu používať všetky ženy, dokonca aj alergie. Neexistujú žiadne kontraindikácie. Jediný pozmeňujúci a doplňujúci návrh: tí, ktorí sú alergickí na latex, by si mali kúpiť polyuretánový kondóm a naopak: že polyuretán neakceptuje, nech si vyberá latexové výrobky.

trusted-source[9], [10], [11]

Existujú nejaké nevýhody pre ženský kondóm?

  • Samozrejme, existuje ako každý výrobok. V porovnaní s mužským kondómom je žena oveľa drahšia. Stojí za 2 až 6 eur za 1 výrobok.
  • Polyuretánové kondómy nemajú veľmi príjemnú vôňu, najmä keď sú odstránené. Ale rýchlo sa vyparuje.
  • Samice kondómov nie sú veľmi vhodné pre tých, ktorí majú slabé vaginálne svaly. Za týchto podmienok môže vypadnúť.
  • Je tiež nemožné použiť lubrikant spolu so ženským kondómom a je obzvlášť nebezpečné používať vazelínu. V kombinácii s vazelínou sa kondómová guma uvoľní a zjemní. A potom pri najnečakanejšom a neplánovanom momente sa kondóm môže zlomiť.

Ak naozaj potrebujete mazivo, môžete si kúpiť ženské kondómy s mazivom.

trusted-source[12], [13]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.