Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Anorgazmia

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 12.04.2020

Anorgasmia je absencia orgazmu a najvyšší bod jeho potešenia počas sexu.

Faktom je, že to ovplyvňuje väčšinu ženskej populácie. Čo sa týka mužov, je to pre nich veľmi zriedkavé. Mnohí veria, že anorgasmia je vážna choroba, pre ktorú je to jednoducho odchýlka od normy. Ale čo je to naozaj? V skutočnosti ide o komplexný problém, ktorý vzniká na úrovni psychologických a fyziologických aspektov.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Príčiny anorgasmie

V skutočnosti je veľa dôvodov pre anorgasmiu. Z tohto dôvodu stojí za to analyzovať tento problém z hľadiska rôznych faktorov.

  • Neskúsený milovník. Tento "problém" vzniká v prípade, že mladá dievčina sa zaoberá sexom s chlapcom, ale nedosiahne orgazmus. Tento jav je najbežnejší, ale postupom času a so skúsenosťami prechádza. Často môže zmena sexuálneho partnera ovplyvniť tento proces. Pretože každá osoba má svoj vlastný "mechanizmus" a "techniku".
  • Fyziologické vlastnosti. Z tohto dôvodu sa zriedka vyskytuje anorgasmia. Môže to byť spôsobené vrodenými alebo získanými anomáliami vo vývoji pohlavných orgánov. Je veľmi jednoduché to určiť, je potrebné navštíviť len gynekológa. Treba poznamenať, že je to veľmi zriedkavé.
  • Gynekologické ochorenia. Faktom je, že kvôli jej anatomickej štruktúre niektoré ženy zažívajú bolesť počas sexu. Preto sa dosiahnutie orgazmu zníži na nič. To môže byť ovplyvnené chorobami močového mechúra, zrazením, infekčnými ochoreniami a celkovou suchosť vagíny.
  • Hormonálne poruchy. Pre mnohé ženy sa to často líši od okraja po okraj. Najmä pri príjme špeciálnych liekov, z ktorých mnohé vedú k vedľajším účinkom. Choroby štítnej žľazy výrazne ovplyvňujú hormonálne pozadie žien.
  • Úroveň mentálneho rozvoja a inteligencie. Čo je zaujímavejšie ako človek je múdrejší, tým ťažšie je, aby sa uvoľnil a dal sa inšpirovať. Tento záver by mohol urobiť japonských vedcov. Pre takéto ženy je veľmi ťažké prechádzať z rutiny do tohto povolania. Zástupcovia spravodlivého sexu sú často chladní, a tak ich priviesť k orgazmu je veľmi ťažké. V tomto prípade je potrebný iba individuálny prístup.
  • Psychologické faktory. Prekonanie práce, zlý spánok, pohoda, detské trauma, stres a oveľa viac ovplyvňujú dosiahnutie orgazmu. Zhromaždené, všetky tieto faktory môžu odradiť túžbu robiť čokoľvek. V tomto prípade sa objaví anorgasmia.

trusted-source[5], [6], [7]

Symptómy anorgasmie

Pri absencii orgazmu sú príznaky anorgasmie. Dôvody tohto javu boli opísané vyššie. Faktom je, že fyzicky zdravá osoba môže trpieť takou "chorobou" alebo problémom. Každý tento fenomén nazýva svojou vlastnou cestou.

Existujú osobitné dôvody, ktoré k tomu prispievajú. Čo sa týka príznakov, je sám. Počas sexu sa muž alebo žena nedosiahne najvyššieho miesta radosti. Pokiaľ ide o mužskú časť obyvateľstva, stane sa to veľmi zriedkavo.

Žiadne iné príznaky neexistujú. Z najrozumnejšej anorgasmie sa všetko stáva viac ako pochopiteľné. Tento problém je všade rovnaký. Nezáleží na tom, či je to muž alebo žena. Človek nedosiahne orgazmus a to je ovplyvnené mnohými faktormi, od psychologických problémov až po vážne choroby. Pokiaľ ide o druhé, v tomto prípade hovoríme o ženách. Anorgasmia je pomerne vážna "choroba" medzi ženskou populáciou.

Anorgasmia u mužov

Anorgasmia u mužov je veľmi zriedkavá. Vzniká len na emocionálnej úrovni. Z tohto problému trpí prakticky žiadny z mužov.

Takže podobný fenomén u predstaviteľov muža vzniká na pozadí psychickej frustrácie. Drázové traumy, ktoré trpeli v detstve a dospievaní, ovplyvňujú normálnu predstavu pohlavného styku. S takýmto problémom je potrebné bojovať buď sami, alebo s pomocou psychológa.

Ďalšou častou príčinou anorgasmií u mužov je tzv. "Uviaznutie" na fáze Oedipus alebo Electra. Skutočnosťou je, že vo veku 5-7 rokov dieťa rozvíja prvé rudimenty príťažlivosti voči predstaviteľom opačného pohlavia. Ak sa rodičia počas tohto obdobia správajú negatívne, bude to odložené na pamiatku dieťaťa av budúcnosti povedie k vážnym problémom. Toto je všetko o psychologických faktoroch anorzmie.

Organické príčiny sa vyskytujú pri neurologickom poškodení a na akejkoľvek úrovni. Takže to môže byť mozog, nervy malej panvy alebo miechy. Je pravda, že také príčiny nedostatku orgazmu sú veľmi zriedkavé. Anorgasmia u mužov prakticky nedochádza.

trusted-source[8], [9], [10]

Anorgasmia u žien

Prečo sa u žien objavuje anorgasmia? Faktom je, že zástupcovia spravodlivého sexu, taká "choroba" je najčastejšie. Existuje niekoľko hlavných dôvodov.

Po prvé, veľa závisí od psychologického stavu ženy. Ak má nepríjemné spomienky na sexuálnu povahu, anorgasmia je nevyhnutná. Veľa závisí od partnerky ženy, ak nepozná jej zvyky a nerozumie, ako jej dať potešenie, vzniknú problémy. Okrem toho dochádza k rôznym abnormálnym vývojom pohlavných orgánov. V tomto prípade potrebujete svoj vlastný individuálny prístup.

Gynekologické ochorenia tiež ovplyvňujú nedostatok orgazmu. Hormonálne poruchy prispievajú. Čo je najzaujímavejšie, dokonca aj vysoký intelekt sa môže stať dôvodom na vznik takéhoto javu. Pretože žena nie je len premenená z jej každodenných problémov a úplne sa dáva instinktu.

Vyskytli sa aj psychologické problémy. Sú schopní akumulovať a nakoniec sa žena môže stať chladnou. Preto je potrebné bojovať proti našim vlastným problémom. Anorgasmia vyžaduje okamžité riešenie!

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Situačná anorgasmia

V tomto prípade je v konkrétnej situácii nedostatok orgazmu. Možno to môže byť niekoľko dôvodov.

Prvá vec je "práca" partnera. Ak žena práve začala sexuálny život s týmto partnerom, potom môže potrebovať čas, aby si si zvykli navzájom a naučili sa zvyky sexuálnej povahy. Obvykle to prechádza veľmi rýchlo, ale priamo závisí od osoby.

Situačné orgazmy sú celkom bežné. Veľa závisí od postavenia partnerov, ako aj od všeobecnej situácie. Často žena jednoducho nedokáže odpočívať, preto nemá orgazmus.

To nie je vôbec ťažké zavolať problém, pretože takéto prípady sú spravidla jednotné. Závisia od stavu partnerov v súčasnosti a udalostí, ktoré sa odohrávajú okolo. Pravdepodobne je to náhoda a nestojí za to vážne hovoriť o takomto "probléme". U žien je situačná anorgasmia častejšia ako u mužov.

Primárna anorgasmia

Čo je primárna anorgasmia a prečo sa vyskytuje? Tento "symptóm" naznačuje, že žena nikdy nemala orgazmus. Tento problém môže vzniknúť na pozadí psychologických a fyziologických faktorov.

Takže niektorí partneri sa nesnažia pomôcť svojmu partnerovi získať orgazmus. Preto je tento problém tak bežný. To samozrejme môže byť ovplyvnené zmenami v tele ženy. Preto je potrebné najprv určiť príčinu takéhoto javu.

Niekedy je primárna anorgasmia ovplyvnená psychologickými faktormi. Z nejakého dôvodu sa žena nemôže oddýchnuť a celý proces jej neprináša potešenie.

V takýchto prípadoch je potrebné pochopiť príčiny tohto javu. V zásade to rieši váš partner. Ak sa zoznam "nespokojnosti" a pokusov o vyriešenie nedal nič, musíte ísť na sexuálny terapeut. Inak sa anorgasmia môže vyvinúť do vážnejšieho problému, ktorý bude musieť byť vyriešený inými metódami.

Falošná anorgasmia

Prvým krokom je pochopiť, čo to je. Falošná anorgasmia znamená neúplnosť orgiastického štádia u viaczorganických žien. A to všetko sprevádza pocit úplnej nespokojnosti.

Tento jav sa často vyskytuje u žien skôr než u mužov. Skôr to bolo nazývané "frigidita", ale teraz získala nový význam. V každom prípade, bez ohľadu na to, ako sa nazýva, je potrebné bojovať proti existujúcemu problému. Takže ďalšia stimulácia klitorisu vám môže pomôcť.

Pod falošnou anorgasmiou sa rozumie stav, keď žena nespôsobuje orgazmus, alebo je nejaký slabý. V tomto prípade by ste sa nemali obávať, že tento jav je zvyčajne zriedkavý. Okrem toho koncepcia falošnej anorgasmie charakterizuje aj slabý orgazmus, keď je žena schopná prijať viacero. Skúsenosti s tým nestojí za to, nie je to tak bežné. Vo všeobecnosti takáto anorgasmia vôbec nie je dôvodom na obavy.

trusted-source[17], [18]

Coital anorgasmia

Coital anorgasmia, existuje nejaký dôvod na obavy? V skutočnosti nie sú žiadne dôvody na starosti. Ale veľa závisí od toho, prečo sa tento problém objavil a v akom veku.

Pod koaličnou anorgasmiou sa rozumie úplná absencia orgazmu počas všetkých sexuálnych činov. Tento jav sa však vyskytuje iba vtedy, keď máte sex s partnerom. Zvyčajne je v dôsledku masturbácie prítomný orgazmus. V tomto prípade musíte identifikovať problém a pokúsiť sa ho sám vyriešiť.

Ale nie vždy partneri môžu pochopiť situáciu. V tomto prípade je potrebná konzultácia sexuálneho terapeuta a gynekológa, ak je to žena. Spravidla sa s týmto problémom riešia hormonálne lieky, vitamíny, antidepresíva, trankvilizéry a stimulanty.

Je dôležité, aby ste neodkladali a neodkladali lekára. Je to celkom bežný jav, ktorý sa musí riešiť. Pretože anorgasmia môže úplne viesť k nedostatku túžby mať sex.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Komu sa chcete obrátiť?

Liečba anorgasmie

Čo je liečba anorgasmia? Prvým krokom je určiť dôvod, prečo neexistuje orgazmus a až potom vyberiete riešenie problému.

Takže ženy a muži majú jednu spoločnú príčinu anorgasmie. Sú to psychologické faktory, medzi ktoré patrí trauma súvisiaca s prvými sexuálnymi skúsenosťami a inými problémami. V tomto prípade stojí za to vyriešiť všetko toto sami. Aby som povedal, aby ste sa pochopili. Ak to neprinesie ovocie, je čas ísť na sexuálny terapeut. Poradenstvo lekárom vám pomôže pochopiť problém a vybrať si ten najlepší spôsob, ako ho vyriešiť.

Ak hovoríme o mužoch, potom majú organické príčiny anorgasmie. V tomto prípade urológ príde na záchranu. Ale je to veľmi zriedkavé, takže všetko končí iba návštevou urológa.

U žien je príčina anorgasmie omnoho väčšia. Hlavné z nich sú psychologické traumy, hormonálne poruchy a gynekologické ochorenia. V tomto prípade, bez konzultácie skúsený gynekológ nemôže robiť. On diagnostikuje problém a nájde spôsob, ako ho vyriešiť. Anorgasmia je vážny dôvod na zamyslenie sa nad sexuálnym životom.

Liečba anorgasmií u žien

Liečba anorgasmií u žien v prvom rade vyžaduje identifikáciu problému. Pretože faktory, kvôli ktorým sa objavila anorgasmia, nie sú také malé. Z tohto dôvodu stojí za zváženie tejto otázky z mnohých dôvodov.

Najčastejšou možnosťou je psychologická "trauma". V tomto prípade sa môžete pokúsiť analyzovať všetko, čo sa stane sami. Ale zriedkavo to prináša pozitívne výsledky. Z tohto dôvodu sa na záchranu dostane skúsený sexuálny terapeut.

Ak dôvodom je gynekologická choroba. Prvá vec, ktorú musíte diagnostikovať, a potom začať liečiť. Takže šanca zbaviť sa anorgasmie sa občas zvyšuje. Hormonálne poruchy tiež prispievajú. Preto musíte sledovať svoj vlastný stav a hlavne za štítnou žľazou. Koniec koncov ovplyvňuje hormóny. Mnoho faktorov si vyžaduje podrobnejšie zváženie. Pretože problém nemožno vyriešiť všeobecne. Anorgasmia je vážny problém, ktorý si vyžaduje okamžité riešenie.

Liečba anorgasmie u mužov

Ako sa u mužov liečá anorgasmia? V tomto prípade všetko závisí od faktorov, ktoré viedli k tomuto stavu. Faktom je, že len tak nevzniká. Vždy existovali a existujú dôvody tohto stavu vecí.

Ak hovoríme o psychologických faktoroch výskytu anorgasmie, potom je potrebné bojovať proti tomu nezávisle. Pokúste sa prekonať všetky tie problémy, ktoré boli v detstve alebo prispeli k vzniku tejto "choroby". V opačnom prípade príde na záchranu bežný psychológ. Ak to nepomohlo, musíte ísť na sexuálneho terapeuta. Faktom je, že psychologické problémy sú bežnejšie než organické. Preto potlačenie takýchto javov musí byť v koreňoch, takže nevedie k vážnejšiemu vývoju "choroby".

Pokiaľ ide o organické faktory vývoja udalostí, stojí za zmienku, že táto otázka sa rieši výhradne urológom a andrologom. Vo všeobecnosti veľa závisí od toho, čo spôsobilo vývoj "problému". Anorgasmia nikto nevyzerá takto, najmä u mužov.

Prevencia anorgasmie

Prevencia anorgasmie je veľmi zvláštna. Takže muži potrebujú sledovať svoje psychologické zdravie. Ak sú nejaké traumy sexuálnej povahy alebo nepríjemné spomienky, potom to stojí za to potlačiť. Problémy závažnejšej povahy sa vyriešia spolu s urológom. Je dôležité, aby sme neodstránili riešenie tohto problému, aby sa v budúcnosti všetko nezhoršilo. Vo všeobecnosti je pre človeka veľmi vzácny jav.

Čo sa týka ženy, mala by sledovať jej zdravie. Nedovoľte rozvoj gynekologických ochorení. Ak sú stále k dispozícii, včasná liečba napraví situáciu. Hormonálne zlyhanie vážne ovplyvňuje sexuálnu túžbu a orgazmus. Preto je potrebné sledovať stav štítnej žľazy, ovplyvňuje "skok" hormónov v tele ženy.

Vo všeobecnosti ide len o to, aby sa všetky problémy odstránili, ak nie sú vážne. Obzvlášť sa to týka ľudí s vysokou úrovňou inteligencie. Musíte byť schopní oddýchnuť a podľahnúť inštinktom, ale s mierou. V tomto prípade nebude anorgasmia hrozná.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.