^
A
A
A

Mliečne výrobky v strave: byť alebo nie?

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

30 December 2018, 09:00

Mnoho ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, sa snažia znížiť množstvo živočíšnych tukov v strave kvôli opusteniu mliečnych výrobkov. Koniec koncov, je známe, že takéto tuky majú negatívny vplyv na kardiovaskulárny systém. Vedci z Poľska varovali: výhody konzumácie kefír, jogurtu alebo syra sú oveľa väčšie ako vnímaná alebo pravdepodobná škoda.

Odborníci ukázali, že u tých pacientov, ktorí pravidelne obsahujú tvrdé syry alebo fermentované mliečne výrobky vo svojej strave, je menej pravdepodobné, že majú mŕtvice a kardiovaskulárne komplikácie. Jedinou výnimkou môže byť čerstvé mlieko: tento produkt je už dlho spojený so zvýšeným rizikom vzniku koronárnych ochorení.

Dr. Maciej Banash, ktorý zastupuje Lekársku univerzitu v Ododode, analyzoval informácie získané počas amerických prieskumov verejnej mienky. Príhovor lekára na konferencii počas európskeho kardiologického stretnutia v Mníchove bol pre mnohých prekvapený.

Profesor poukázal na niektoré rozpory vo výsledkoch vedeckých prác.

Choroby srdca a krvných ciev - napríklad infarkty a mŕtvice - sú spôsobené poškodením životne dôležitých ciev. Dokonca aj s objavením sa nových efektívnych medicínskych techník, ako je tromboextrakcia alebo trombolýza, je miera mortality po mŕtvici extrémne vysoká. V Spojených štátoch sa mŕtvica považuje za jednu zo základných príčin smrti.

Dlho sa lekári domnievali, že veľké množstvo nasýtených tukov z mliečnych výrobkov zvýšilo riziko predčasnej smrti - napríklad z mozgovej mŕtvice alebo onkológie. Dnes však vedci čoraz častejšie veria, že úplné vylúčenie mliečnych výrobkov je nesprávne a nemá jasnú dôkazovú základňu. Vyhodnotenie informácií získaných v priebehu troch desiatok prieskumov dospelých Američanov potvrdilo len to, že výrobky získané z kravského mlieka nie sú také škodlivé.

Asi pred dvadsiatimi rokmi uskutočnilo Americké centrum pre kontrolu a prevenciu patológií rozsiahlu štúdiu známu ako NHANES. Desať rokov lekári špecialisti zhodnotili zdravotný stav, stravu a životný štýl takmer 25 tisíc dobrovoľníkov a sledovali všetky pravdepodobné riziká. Analýzu získaných informácií vykonali poľskí vedci. Dokázali, že príjem akýchkoľvek mliečnych výrobkov pomáha znížiť percento úmrtnosti z akejkoľvek príčiny o 2%. A milovníci pravidelných jedál z tvrdého syra žili o 8% dlhšie ako ostatní účastníci.

Ďalej výskumníci preskúmali priebeh ďalších dvanástich experimentov a analyzovali informácie o viac ako 600 tisíc pacientov z rôznych častí sveta. Na základe výsledkov vedci urobili zaujímavý záver: prínosy mliečnych výrobkov sú naozaj významné, čo sa nedá povedať, možno z čerstvého plnotučného mlieka. Konzumácia čistého mlieka môže zvýšiť úmrtnosť o 4%. Ale z prírodných jogurtov, syrov, tvaroh je stále nestojí za to.

Informácie uverejnené na stránke https://medbe.ru/news/pitanie-i-diety/ne-ogranichivayte-molochnye-produkty/

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.