Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Technika Bezhu: trabeculektómia s laxatívnymi stehmi

Lekársky expert článku

Oftalmológ, očný chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Tento článok predstavuje metódu trabeculektómie používajúcu laxatívne stehy na šitie sklerovej chlopne. Spočiatku vytvorte dĺžku rezu v tvare L v spojovacej časti 4 až 2 mm vo vzdialenosti 1-2 mm od končatiny. Táto veľkosť rezu poskytuje potrebný priestor na vytvorenie skeletovej chlopne. V prípade potreby sa vykonáva hemostáza. Ďalej sa vytvorí sklerálna chlopňa o rozmeroch 3 x 4 mm, ktorej hrúbka je 2/3 hrúbky bieleho pletiva. Použitím špongie týždennej bunky sa aplikuje mitomycín-C 0,4 ml / dl na nepotiahnutú špongiu s spojivkou počas 2-3 minút. Po ošetrení mitomycínom C sa operačné pole premyje fyziologickým roztokom (60 až 80 ml). Vykonať punkcii, otseparovyvayut sklerální klapky vpredu až na Descemet membráne tak, aby sa získal klapanopodobny rez. Po otvorení prednej komory sklerektómia vyrobenú pomocou dierovanie Kelly pre Descemet membráne, a potom sa - cez periférne iridectomy nožnice Vannasa. Skeletová klapka je upevnená uvoľňovacím stehom pomocou nylonového vlákna s monofilmi 10-0. Postup je nasledovný:

  • injekcia ihly do žalúdka v časovom rohu, prepichnutie na základňu sklerovej chlopne;
  • steh je vedený cez chlopňu;
  • injekcia ihly sa uskutoční na povrchu chlopne pod spojivkou v oblasti končatiny smerom k rohovke, prepichne ihlu na priehľadnú časť rohovky 1 mm od končatiny;
  • rovnaká ihla robí steh v opačnom smere (vložte ihlu na priehľadnú časť rohovky 1 mm od končatiny, ktorá je odstránená na chlopni povrchne);
  • steh je vedený cez chlopňu;
  • injekčnú ihlu na spodnej časti chlopne, prepichnutie na bieliach v inom rohu.

Výsledkom je, že chirurg dostane tri slučky: dva nad skeletovou chlopňou, jednu nad rohovkou. Voľné konce švu sú spojené s príslušnou slučkou na chlopni. Používajte iba jednu z troch slučiek, potom odpojte. Spojivka zošitá matracového stehu rovnako 10-0 monofilné nylonová niť, k povrchu klapky a rovnobežne s ramenom priamo pod spojivku zostávajúcu uzatváracej horizontálnej časť časti v tvare písmena L. Zvyšok rezu je uzatvorený uzlom, ktorý najprv fixuje epiklérovú a potom spojovku. Preto je spojivka uzavretá.

Ak je potrebné odstrániť šev, slučka sa odreže na povrchu rohovky a potom sa extrahuje pinzetou. Táto manipulácia sa vykonáva pod štrbinovou lampou s použitím lokálnej anestézie, je potrebné pozorovať chirurga najmenej 48 hodín po manipulácii alebo počas dvoch dlhých pozorovacích období.

Pri kombinovaných zákrokoch (pri kataraktoch a glaukóme) používajte jediný prístup. Modifikovaním postupu vytvoríte čiastočnú sklerovú chlopňu, ktorá znižuje polovičnú dĺžku bočných rezov. Dajte klapku 2 x 4 mm vo veľkosti 2 mm od končatiny. Po aplikácii mitomycínu C sa vytvorí sklerálny tunel pomocou kosáčikového noža, ktorý pokračuje v predtým začatej brázde, exfoliuje skeletovú chlopňu. Potom sa uskutoční fakoemulzifikácia s implantáciou umelej šošovky, sklerektómia sa vykonáva pomocou Kellyho perforátora pre desemembránovú membránu a periférnu iridektómiu. Skeletová chlopňa a spojivka sa šitú podľa už opísanej techniky.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.