Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Samezil

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Protizápalové liečenie chorôb z dôvodu čriev, vyrobené spoločnosťou Krka, Novo place (Slovinsko) známe v medzinárodnom registri farmakologických prípravkov zvanom mesalazín, sa nachádza na regáloch našich lekární ako Samesil. Toto lieky sa budú diskutovať v tomto článku. Je potrebné zvážiť jeho farmakologické charakteristiky, indikácie a kontraindikácie, ako aj spôsob podávania a odporúčané dávky.

Choroby proktologickej povahy nielen prinášajú veľa nepríjemných hodín a dní, ale niekedy aj mesiacov. Koniec koncov, nejako problémy spojené s črevom - malým a hrubým črevom - vedú veľa ľudí do farby. Trápia sa, že idú na kliniku so svojimi problémami. A ako výsledok, keď "čoskoro" alebo ujal sa prvej pomoci, proktológ musí vyriešiť oveľa komplikovanejšie úlohy, čím pacientka odstráni z vážneho stavu. Niekedy sa pacient nemôže vždy vrátiť k svojmu predchádzajúcemu zdraviu. Riešenie mnohých problémov proktologickej povahy umožňuje Samesilovi - pohodlné moderné protizápalové liečivo, špeciálne vyvinuté na zmiernenie črevných ochorení. Preto, aby liečba bola jednoduchšia a bez komplikácií, mali by ste sa poradiť s kvalifikovaným odborníkom už vtedy, keď sa práve objavila nepríjemná symptomatológia, potom sa dá očakávať, že výsledok bude rýchly a priaznivý. Nemali by ste sa len zaoberať samodiagnostikou a predpisovaním liekov. Tento prístup k liečbe povedie k ničmu dobrému. V takom prípade sa situácia len zhorší a čas stráca.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikácia ATC

A07EC02 Mesalazine

Aktívne zložky

Месалазин

Indikácia Samezil

Vzhľadom na jeho liečebné vlastnosti a formu uvoľňovania sa indikácie na podávanie Samezilu znižujú na takéto ochorenia:

 1. Liečba a preventívna liečba ulceróznej kolitídy.
 2. Patologické zmeny ulceróznej povahy, ktoré ovplyvňujú črevnú mukózu s léziou konečníka (ulcerácia proctitis).
 3. Crohnova choroba.
 4. Nešpecifická ulceratívna kolitída sprevádzaná poškodením distálnych častí hrubého čreva a konečníka.

trusted-source[4], [5], [6]

Formulár uvoľnenia

V závislosti od charakteristík lézie intestinálnej sliznice a sprievodných patológií je forma uvoľňovania predmetnej drogy trochu odlišná.

 1. Samezil vypúšťané vo forme tabliet, ktoré sú potiahnuté špeciálnou membránou, ktorý je schopný rozpustiť iba v čreve, čo umožňuje "dodávať" lieky priamo do patologicky postihnutej oblasti. Tabletovej forme lieku sa uvoľňuje aktívna koncentráciu účinnej látky mesalazínu (5-ASA), 400 mg alebo 800 mg. Koža lieku má hnedo-červenkastý nádych, ktorý umožňuje zaradenie. Samotný Samesil je reprezentovaný svetlošedou hmotou. Pomocné chemické látky, ktoré prispievajú k udržaniu farmakodynamiku vysokú úroveň Samezil: sodná soľ karboxymetylcelulózy, laurylsulfát sodný, makrogol 6000, povidón, mastenec, škrob, stearát horečnatý, kopolymér kyseliny metakrylovej, maltodextrín, trietilatsetat, hydroxid sodný, oxid titaničitý. Tablety majú dlhodobú činnosť.
 2. Druhým typom uvoľňovania je rektálny čapík, ktorý má šedo-krémový odtieň. Dávka jednej jednotky liečiva je 500 mg mesalazínu (5-ASA). Sprievodná látka je pevný tuk.
 3. Iná forma lieku môže byť nazvaná rektálna suspenzia. Ide o homogénnu krémovú kvapalinu, z ktorej je 1 ml 40 mg mesalazínu (5-ASA). Sprievodnými chemickými zlúčeninami tejto formy uvoľňovania sú: edetát sodný, disiričitan sodný, tragant, destilovaná voda, benzoát sodný, octan sodný, xantánová guma. Samesel je balený v siedmich baleniach, ktoré majú objem 50 ml (2 g mesalazínu) alebo 100 ml (4 g mesalazínu). Spolu s liekom v kartónovom obale a aplikátorom.

Farmakodynamika

Dotknuté liečivo je klasifikované ako protizápalové liečivo, ktoré vykazuje svoju aktivitu priamo v črevách pacienta a pôsobí priamo na zápalové mediátory. Farmakodinamika Samesil je spôsobená inhibíciou účinnosti cyklooxygenázy a neutrofilnej lipoxygenázy, ako aj zníženie tvorby a vývoja leukotriénov a prostaglandínov.

Po podaní lieku sa inhibícia motorickej aktivity, deštrukčný proces granulí žírnych buniek, ako aj fagocytóza neutrofilov prejavuje aktívnym zachytávaním a absorpciou tejto formy leukocytov v krvi. Samesel účinne inhibuje sekréciu Ig lymfocytov.

Dotknutá droga má antibakteriálne vlastnosti, ktoré účinne zvládajú črevné tyčinky a určité typy kokov, ktoré môžu byť napadnuté v tenkom čreve. Vzhľadom na skutočnosť, že mesalazín sa slobodne spája s voľnými kyslíkovými radikálmi (O + 2 ) a vedie k jeho deštrukcii, Samesil vykazuje vysoké antioxidačné vlastnosti.

Samesyl je dobre tolerovaný voči organizmu pacienta. Jeho podávanie znižuje pravdepodobnosť recidívy choroby pri Crohnovej chorobe, najmä u pacientov s ileitídou (nešpecifickým zápalovým ochorením postihujúcim ileum), ako aj s predĺženým priebehom ochorenia.

trusted-source[7], [8]

Farmakokinetika

Každá forma predmetnej drogy umožňuje "dodať" terapeutické objemy mesalazínu priamo do miesta patológie. Ide o hlienové vrstvy konečníka a sigmoidálneho hrubého čreva, zostupujúceho hrubého čreva, až po oblasť sleziny.

Farmakokinetika Sameil vykazuje priemernú úroveň absorpcie. Asi tretina - polovica lieku je adsorbovaná na črevnú sliznicu, a to v tenkom čreve. Metabolity mesalazínu sú kyselina N-acetyl-5-aminosalicylová.

Účinná látka podlieha acetylácii (nahradenie atómov vodíka v organických zlúčeninách za zvyšok kyseliny octovej), ku ktorému dochádza v hlienových vrstvách čreva a pečene.

Úroveň väzobnej schopnosti kyseliny N-acetyl-5-aminosalicylovej s proteínovými zložkami krvnej plazmy zodpovedá 85%, zatiaľ čo mesalazín vykazuje iba 43% vzťah.

Aktívna účinná látka Samesila nielenže prechádza hematoencefalickou bariérou, ale je pevne stanovená v materskom mlieku počas dojčenia.

Uvedený liek sa likviduje z organizmu pacienta, podobne ako väčšina, nezmenená a vo forme metabolitov a moču a spolu s teliatami.

Polčas rozpadu mesalazínu (T1 / 2 ) sa určuje na základe čísla od pol hodiny do hodiny a pol, čo závisí od individuálnych vlastností ľudského tela. Rovnaký parameter pre metabolit N-acetyl-5-aminosalicylátu je o niečo väčší a pohybuje sa v rozmedzí od piatich do desiatich hodín.

trusted-source[9], [10], [11]

Používajte Samezil počas tehotenstva

Bez ohľadu na to, ako bol bezpečný Samezil, je to liek a jeho zamýšľaný účel ovplyvňuje ľudské telo. A tento účinok nie je vždy zameraný. Z tohto dôvodu s odkazom na konkrétne farmakodynamiku liekov považujú lekári sa domnievajú, že použitie Samezil počas tehotenstva je povolené len s nevyvrátiteľné a zjavných zdravotných dôvodov pre ženské telo. Iba v tomto prípade môže špecialista so špeciálnou starostlivosťou menovať Samesil, pričom neustále udržiava stav pacienta a plodu pod kontrolou.

Je vhodné, aby zavedenie lieku v raných fázach embryonálneho vývoja, táto položka nie je platná a posledné štyri týždne pred pôrodom, kedy je úplne vytvoreného tela dieťaťa, ale používanie mesalazínu môže vyvolať alebo zhoršiť žltačka v novonarodené dieťa. To je spôsobené skutočnosťou, že účinná látka Samesila je schopná prekonať placentárnu bariéru. Keďže však nie sú dostatočné výsledky štúdie o dôsledkoch užívania daného lieku, je ťažké posúdiť možné vedľajšie účinky pre organizmus žien a jej nenarodené dieťa.

Vzhľadom na skutočnosť, že mesalazín voľne preniká do materského mlieka, ak je potrebné vykonať terapeutické ošetrenie, je nevyhnutné zvýšiť otázku zastavenia kŕmenia novorodenca materským mliekom a preniesť ho na umelé krmivo.

Kontraindikácie

Ak má látka aktívny účinok na ľudský organizmus, čo sa v zásade vyžaduje od účinného lieku, tieto farmakologické vlastnosti vedú k tomu, že sa určujú obmedzenia na príjem. Existujú aj kontraindikácie používania lieku Samezil, ktoré sú obmedzené na nasledujúce patologické zmeny:

 • Zvýšená individuálna intolerancia organizmu pacienta na účinnú látku a / alebo iné zložky liečiva, vrátane propylparabenamu a metylparabenu.
 • Nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy v tele pacienta.
 • Precitlivenosť sliznice na procedúre nepriateľstva pri použití formulára uvoľňovania vo forme suspenzie.
 • Závažná forma dysfunkcie pečene a / alebo obličiek, ktorá je k dispozícii v anamnéze pacienta.
 • Hemoragická diatéza.
 • Ulcerózna a erozívna patológia ovplyvňujúca sliznicu dvanástnika a žalúdka.
 • Tehotenstvo, najmä prvý a posledný týždeň tehotenstva.
 • Obdobie kŕmenia novorodenca s materským mliekom.
 • Deti, ktoré ešte nedosiahli vek dvoch rokov.
 • Rektálna suspenzia sa neodporúča používať u pacientov s bronchiálnou astmou v anamnéze.

Pokiaľ ide o vplyv Samesilu na schopnosť adekvátnej odpovede pri liečbe pacienta s vozidlom alebo iných potenciálne nebezpečných mechanizmov, doteraz nie sú k dispozícii žiadne údaje.

trusted-source[12], [13]

Vedľajšie účinky Samezil

Výhodou je, že väčšina liekov môže spôsobiť sprievodné patologické príznaky, ktoré sa prejavujú s väčšou alebo menšou intenzitou. Liečivo sa považuje za veľmi dobre tolerované voči organizmu pacienta, ale vedľajšie účinky Samesila sú napriek tomu stanovené v návodoch, ktoré sú k nemu priložené.

 • Zvýšené práva na únavu.
 • Opuchy.
 • Zvracanie.
 • Môžu sa vyskytnúť príznaky bolesti v krku, bruchu, ako aj bolesti hlavy.
 • Exacerbácia astmy.
 • Rast telesnej teploty.
 • Symptómy alergickej povahy:
 • Kožné vyrážky.
 • Svrbenie.
 • Manifestácia lupus erythematosus.
 • Pocit horenia.
 • Dermatóza.
 • Zriedkavo je eozinofilná alebo intersticiálna pneumónia zriedkavá.
 • Zápal vedľajších nosových dutín.
 • Tachykardia.
 • Veľmi zriedkavo, myokarditída alebo perikarditída.
 • Vasodilatácia - zvýšenie lumen ciev v dôsledku zníženia svalového tonusu cievnej steny.
 • Príznaky plynatosti.
 • Zhoršenie stavu alebo naopak aktivácia chuti do jedla.
 • Hnačka.
 • Možno pozorovať:
  • Zvýšená strata vlasov na hlave.
  • Hepatitída.
  • Exacerbácia pankreatitídy, gastritídy, cholecystitídy alebo gastroenteritídy.
  • Suchosť pokožky, sucho v ústach, vredy možné.
  • Uretový erytém (zápal ciev kože a podkožného tuku).
  • Manifestácia psoriázy a gangrénovej pyodermie.
  • Dysuria je porušením močenia.
  • Zvonenie v ušiach.
  • Viacnásobné prejavy postihujúce močový systém.
  • Ulceratívne prejavy.
  • Exacerbácia patológie obličiek.
  • Zmena chuti.
  • Vzhľad skrátenia dychu.
  • Zhoršenie zraku.
  • Závraty.
 • Ostré zmeny nálady.
 • Nestabilná psychologická úroveň pacienta.
 • Exacerbácia artróznych prejavov.
 • Zmena krvného tlaku v smere poklesu, a to v smere jeho nárastu.
 • Trombocytopenická leukopénia a lymfadenopatia.

Väčšina z vyššie uvedených symptómov sa prejavuje v jednotlivých prípadoch a stačí znížiť dávku Samesilu tak, aby bočné príznaky zmizli sami. Je veľmi zriedkavé, keď ošetrujúci lekár musí úplne odstrániť tento liek z liečebného protokolu a zaviesť symptomatickú liečbu.

trusted-source[14], [15], [16]

Dávkovanie a podávanie

Výber dávkovej formy je určený lokalizáciou a rozsahom postihnutej oblasti čreva. Iba ošetrujúci lekár môže určiť formu podania, spôsob podania a dávku predpísaného liečiva. Pri použití v terapeutickej terapii Samesil vo forme rektálnej suspenzie môže lekár paralelne podávať podávanie tohto lieku vo forme tabliet. Samozrejme, v tejto situácii je potrebné brať do úvahy celkové množstvo lieku dodaného do tela pacienta. Ak sa táto skutočnosť neberie do úvahy, dávka sa prekročí, čo vedie vždy k predávkovaniu mesalazínu ak zvýšeniu pravdepodobnosti toxických účinkov na funkciu obličiek.

Dávkovanie terapeutického lekára, ktoré lekár určí individuálne individuálne pre každého pacienta na základe klinického obrazu choroby a jej celkového zdravotného stavu. Ak nie je terapeutická účinnosť pozorovaná počas jedného mesiaca liečby liekom, mala by byť nahradená jej analógom.

Počas liečby je potrebné udržiavať požadovanú hydratáciu. Ak vznikla zdravotná potreba, mesalazín sa môže užívať súbežne s metronidazolom alebo prípravkami patriacimi do skupiny kortikosteroidov.

Zlato, ktorej telesná hmotnosť dosahuje 40 kg u dospelých pacientov Samezil ako rektálna suspenzia, aby sa dosiahlo očakávanú účinnosť, sa odporúča zaviesť do tela pacienta ihneď po stolici - jesť po defekácii procesu.

 1. Aby bol tento postup vhodnejší, pacient by mal ležať na ľavej strane a mierne ohýbať nohy.
 2. Pred použitím sa má liekovka s liečivou tekutinou dobre pretrepať, po ktorej sa aplikátor vloží do konečníka pokiaľ je to možné.
 3. Veľmi opatrne a pomaly vymažte zátku z trubice.
 4. Po podaní lieku je potrebné ležať pol hodiny, bez toho, aby ste zmenili predtým prijatú pozíciu.
 5. Po uplynutí času urobte niekoľko otočení na pravej a zadnej strane. To je potrebné pre lepšiu distribúciu mesalazínu v čreve.

Odporúčaná dávka, napríklad počas akútnej fázy ulceróznej kolitídy, je podanie 100 ml Samesilu s koncentráciou účinnej látky 4 g na 100 ml, užívanú jedenkrát denne. Táto forma prijatia je najúčinnejšia, ak sa podáva večer, tesne pred spaním.

Ak je pacient z nejakého dôvodu ťažko udržiavať "veľké" množstvo lieku v črevách, v takejto situácii môže byť vhodné rozšíriť dávku v dvoch 50 ml postupoch. V tomto prípade je výhodnejšie používať obal 50 ml a obsahom účinnej látky 2 vstupného času, s týmto grafom, farmaceuti odporučiť: prvý postup - tesne pred spaním, druhý - s výhodou v noci, potom, čo dočasnej defekácii.

Dĺžka liečby je výhodne šesť až osem týždňov.

Ako preventívne opatrenie pre recidívujúcu ulceróznu kolitídu odporúčajú lekári raz denne dávku 50 ml (koncentrácia aktívnej zložky 2 g). Postup a v tomto prípade je žiaduce robiť po evakuácii čreva av noci. Tento prístup k liečbe je účinnejší, pretože liek pracuje na postihnutej oblasti cez noc.

Trvanie preventívnej liečby je tiež šesť až osem týždňov.

Mladší pacienti, ktorých hmotnosť ešte nedosiahla 40 kg, ošetrujúci lekár suma Samezila je priradený na základe zápalovú aktivitu procesu a miesto jej postupu, rovnako ako počnúc telesnej hmotnosti dieťaťa.

 V prípade diagnózy akútnej formy vredov črevnej sliznice, rovnako ako je Crohnova choroba, decká odporúčané množstvo mesalazínu je vypočítaná ako 30 - 50 mg na kilogram telesnej hmotnosti dieťaťa, ktoré sú oddelené tromi postupy.

Aby sa zabránilo opakovaniu choroby, táto terapeutická dávka zodpovedá hodnotám 15 až 30 mg na kilogram hmotnosti dieťaťa, oddelených dvomi alebo tromi postupmi.

Spôsob vykonania liečebného postupu je podobný tomu, čo bolo predtým predpísané. Liečba patológie počas exacerbácie spravidla trvá od 8 do 12 týždňov (dva až tri mesiace).

Sameil v tabletách je prednostne predpísaný ošetrujúcim lekárom, ak je diagnostikovaná distálna proktosigmoiditída alebo proktitída.

Ak dôjde k exacerbácii ochorenia, odporúčaná dávka je 0,4-0,8 g, užívaná trikrát počas dňa. Dĺžka liečby je obvykle osem až dvanásť týždňov.

Ako profylaktické opatrenia, aby sa zabránilo recidívam ochorenia priradené niekoľko menších dávka - 0,4 - 0,5 g v troch dávkach za deň (v prípade ulceróznej kolitídy) alebo 1 g štyrikrát počas dňa (v prípade Crohnovej choroby).

U malých pacientov, ktorí sú už dva roky, sa denné množstvo lieku vypočíta podľa vzorca 20 - 30 mg na kilogram hmotnosti dieťaťa, ktoré sa delí na niekoľko receptúr. Takáto grafitová terapia sa môže udržať niekoľko rokov. Ak je ochorenie ťažké, sprevádzané komplikáciami, denné množstvo podávaného lieku sa môže zvýšiť na úroveň 3 až 4 g. Tieto číselné hodnoty by sa však nemali prekročiť. Maximálna dávka by nemala trvať dlhšie ako 8 - 12 týždňov.

Tabletovaná forma Sameselu sa podáva perorálne, úplne bez žuvania. Odporúčaný čas vstupu je po jedení s veľkým objemom vody alebo hodinu pred navrhovaným jedlom.

Samesil vo forme rektálnych čapíkov (čapíky) je predpísaný 0,5 g (jeden čapík) trikrát denne - u dospelých pacientov. Pre deti je denný vstup rektálneho čapíka sa vykonáva na základe: v prípade akútnej fáze ochorenia ako 40 - 60 mg na kilogram telesnej hmotnosti dieťaťa, v prípade, že preventívne opatrenia denného množstva liečiva, je 20 až 30 mg na kilogram telesnej hmotnosti dieťaťa.

Na pozadí medikamentóznej liečby by mesalazín mal neustále sledovať hlavné charakteristiky krvi a vykonávať jeho všeobecnú analýzu. Parametre moču, ktoré sú charakteristické pre obličky, sa pravidelne monitorujú.

Ak bola jedna z techník vynechaná, je potrebné vykonať procedúru v ľubovoľnom vhodnom čase, v prípade, že to nefunguje, potom sa zmeškané množstvo podáva pacientovi spolu s ďalšou dávkou. Ak sa neprijalo viac dávok, lieky by mali pokračovať v súlade s plánom, ale je nevyhnutné konzultovať s lekárom.

V prípade, že odborník začne mať podozrenie, že pacient vyvíja akútnu neznášanlivosť na mesalazín, zruší Samesil.

trusted-source[17], [18], [19]

Predávkovať

Hlavné množstvo lieku sa vstrebáva do čreva a len malé množstvo sa "vracia" do krvi. Preto je veľmi malá pravdepodobnosť, že dôjde k predávkovaniu mesalazínu, čo spôsobí intoxikáciu tela pacienta. Ale vzhľadom na skutočnosť, že organizmus každej osoby je individuálny, napriek tomu dáme príznaky predávkovania, ktoré ukazujú salicyláty pri veľkých dávkach príjmu, ku ktorým patrí daný liek:

 1. Dýchavičnosť, útlm dýchania, zvýšenie frekvencie kontrakcie membrány.
 2. Posilnenie potných žliaz.
 3. Sčervenanie kože.
 4. Strata vedomia.
 5. Zvýšená ventilácia vyvoláva rast respiračnej alkalóze (rovnováha nerovnováha kyselín a zásad), ktorý, podľa poradia, transformovaný do metabolickej acidózy (akumulácia kyseliny v endogénnych tkanív tela).

Ak sa napriek tomu začnú objavovať príznaky intoxikácie, ošetrujúci lekár zvyčajne predpisuje intravenózne podávanie elektrolytických roztokov, ako je napríklad laktát sodný alebo hydrogenuhličitan sodný. Tým sa zvýši diuréza (množstvo moču pridelené na určité časové obdobie). Vďaka tejto korekcii je možné zvýšiť alkalické rezervy organizmu pacienta a zlepšiť situáciu s vylučovaním zložiek a metabolitov Samesilu obličkami spolu s močom.

Na terapeutické opatrenia môžu byť spojené a hemodialýza. Špeciálne vyvinuté antipódy na zmiernenie tejto situácie dnes neexistujú.

Interakcie s inými liekmi

Ľudské telo je krehká nádoba, ktorej stav nie je veľmi zložitý. Preto pri priradení akéhokoľvek lieku, najmä v kombinácii s inými chemickými zlúčeninami, je potrebné jasne predstaviť, aké dôsledky možno očakávať od spoločného podávania prípravkov rôznych farmakologických skupín. Interakcia lieku Samesil s inými liekmi nebola dôkladne preskúmaná, ale určité odporúčania k tejto problematike možno ešte stále poskytnúť.

Mesalazín, keď sa podáva spolu s liekmi, ktoré sú derivátmi sulfonylmočovín, zvyšuje ich vlastnosti a spôsobuje pokles hladiny cukru v krvi (glykémia). V tomto prípade mesalazín podporuje toxicitu metotrexátu.

Samesel vyvoláva vývoj ulcerogenity u liečiv patriacich do farmakologickej skupiny glukokortikosteroidov (GCS). Bočná symptomatológia užívania tohto tandemu je tvorba defektov v sliznici gastrointestinálneho traktu. V prípade, že pacient má v anamnéze ulcerózne lézie sliznice, dochádza k recidíve už existujúcej ulceratívnej choroby.

Pri práci s diuretikami (diuretikami), napríklad furosemidom, spironolaktónom (diuretikum šetriacim draslík a horčík), je diuretická činnosť obmedzená. To isté je výsledkom spoločného podávania Samesilu rifampicínom, ktorý patrí do farmakologickej skupiny antibiotík. Antibiotiká strácajú svoje farmakodynamické vlastnosti.

Mesalazín oslabuje aktivitu sulfónamidov , zatiaľ čo vlastnosti antikoagulancií naopak zvyšujú . Uvedená liečivo inhibuje schopnosť cyanokobalamínu absorbovať. Pri súbežnom podávaní účinnej látky Samesil a uricosurických liekov dochádza k zvýšeniu renálneho klírensu aktívneho metabolitu oxypurinolu a blokuje sa tubulárna sekrécia.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Podmienky skladovania

V závislosti od toho, ako dobre je liek uložený, jeho vysoká farmakologická účinnosť závisí od rozsahu prostriedkov, ktoré výrobca v tomto článku zvažuje. Podmienky uchovávania lieku Samiil, ktoré sú podrobne popísané v pokynoch sprevádzajúcich liek, nie sú zložité, ale ich jasné uchovávanie je jednoducho nevyhnutné.

 1. Samedil, vyrobený vo forme tabliet, sa musí uchovávať počas celého obdobia prípustného použitia na chladnom mieste, kde teplota v miestnosti nepresahuje + 30 stupňov.
 2. Samezil vypúšťané vo forme rektálneho čapíka alebo klyzmy by mala byť v rámci všetkých prípustné dobe použitie na chladnom mieste, kde sa teplota neprekročí + 25 stupňov.
 3. Udržujte mesalazín na miestach, ktoré sú pre malé deti neprístupné.
 4. Liek by nemal byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu, znižuje jeho trvanlivosť a znižuje kvalitu samotnej drogy.

trusted-source[25]

Čas použiteľnosti

Vydávaním akéhokoľvek lieku do pultu lekárne musí spoločnosť výrobcu uviesť dátum výroby a konečné číslo na obale lieku, po ktorom by sa liek nemal používať na terapeutickú a preventívnu liečbu. Pretože liek začína strácať svoje farmakologické charakteristiky, a preto nie je potrebné očakávať vysokú účinnosť liečby z takejto drogy.

Obdobie očakávanej efektívnej práce Samesil sa líši v závislosti od formy jej uvoľnenia:

 • Čas použiteľnosti tabliet pokrytých rozpustením v čreve škrupiny je tri roky;
 • Samedil vo forme rektálnej suspenzie je vhodný na použitie po dobu dvoch rokov po uvoľnení;
 • Lieky vo forme rektálnych čapíkov vykazujú vysokú účinnosť do troch rokov od dátumu výroby.

trusted-source[26]

Farmakologická skupina

Сульфаниламиды

Farmakologický účinok

Противовоспалительные препараты

Populárni výrobcovia

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Samezil" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.