Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Liečba glaukómu s uzavretým uhlom

Lekársky expert článku

Oftalmológ, očný chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Bombazh dúhovky a predný uzatvárací uhol komory vzhľadom k pupilárny blok vedie k prudkému zvýšeniu vnútroočného tlaku a rozvíjať sekundárny glaukóm u pacientov s uveitídy. V prípade porušenia odtoku vnútroočnej tekutiny v dôsledku zrenice bloku môže obnoviť spojenie medzi prednou a zadnou komory cez argon- alebo neodým YAG laser iridotómiou alebo chirurgické iridectomy. Pri správaní laserovej iridotómie môže dôjsť k zvýšeniu alebo zhoršeniu zápalu v prednej komore. Aby sa znížila pravdepodobnosť tejto komplikácie pred a po ukončení procedúry, mala by sa vykonať aktívna liečba glukokortikoidmi. Na rozdiel od argónového lasera, pri použití neodymu laser IAG používa menej energie, a preto je pooperačný zápal menej výrazný. Rovnako ako aktívny zápalový proces iridotomicheskih možné uzáver otvorov, mala by mať na niekoľko iridotómiou obnovy odolný aktuálne vnútroočnej tekutiny. Približne 40% prípadov vyžaduje opakované postupy. Aby sa znížilo riziko endoteliálny poškodenia by nemalo byť vykonané laserom iridektomii pre ťažké uveitídy v aktívnej fáze a opuchu rohovky a v mieste obvodového prednej synechií.

Pri neúspešnej laserovej iridotómii alebo kontraindikáciách laserovej liečby je indikovaná chirurgická iridektómia. Zistilo sa, že chirurgická iridektómia s uveitídou je účinná, ak periférna predná synechia zachytí menej ako 75% uhla prednej komory. Cez vyššiu efektivitu tohto postupu v porovnaní s laserovým iridotómiou ťažké pooperačné zápal môže vyvinúť po chirurgickom iridectomy, ktoré inhibujú účel intenzívne pred a po operácii protizápalovej liečby. Pri vykonávaní veľkej chirurgickej iridektómie je pozorovaná pomalšia progresia katarakty ako pri laserovej iridotómii.

Keď je uhol prednej komory zatvorený v dôsledku otáčania ciliárneho telesa dopredu v neprítomnosti pupilárneho bloku, je bezvýznamné vykonať laserovú iridotómiu alebo chirurgickú iridektómiu. Pri zatváraní uhla prednej komory oka a z dôvodu zvýšenia vnútroočného tlaku z tohto zriedkavého dôvodu sa vykonáva imunosupresívna liečba a liečba prípravkami, ktoré znižujú tvorbu vnútroočnej tekutiny. Ak nie je možné medikálne ovládať vnútroočný tlak a udržiavať uzavretý uhol v dôsledku vytvárania periférnych predných synoviek, môže byť potrebná operácia zameraná na zlepšenie odtoku.

Je ukázané, že v ostrom uhle vzhľadom k ukončeniu tvorby rozsiahlej periférnej prednej synechií počas goniosinehiolizisa znižuje vnútroočný tlak a obnovenie normálnu štruktúru uhla prednej komory. U detí a mladých pacientov s neliečenou sekundárny glaukóm platí trabekulodializ trabekulárnej časti sklerálním výbežku cez goniotomicheskogo nožom, ktorý umožňuje vnútroočnej prúdenie tekutiny priamo do Schlema kanála.

Vzhľadom k pôsobeniu teploty a vývoj zápalu laserom indukovaná schopné spôsobiť ďalšie poškodenie trámcoviny, sa neodporúča vykonávať argónovým laserom trabeculoplasty u pacientov so sekundárnym glaukómom alebo očnou hypertenziou v dôsledku uveitídy.

Hlavným patologickým mechanizmom sekundárneho zápalového glaukómu je očná hypertenzia. Pacienti, ktorí trpia uveitída, relatívne mladom a zvyčajne nemajú primárne patológiu zrakového nervu, takže povedať dlhšiu odolnosť proti očná hypertenzia, rovnako ako odolnosť voči vyššej úrovni vnútroočného tlaku bez chirurgického zákroku. Avšak, ak je to možné na lekársky kontrolou vnútroočného tlaku na maximálny výkon, s poškodenia optického nervu alebo zorného poľa vady vzhľadu potrebného chirurgického zákroku na účelom normalizácie vnútroočného tlaku.

Chirurgické postupy vykonávané u pacientov so zápalovým glaukómom zahŕňajú trabekulektomie s alebo bez antimetabolitov a implantáciu rúrkového odvodnenie Ahmed, Baerveldt a MOLTEN. Najlepší spôsob chirurgického zákroku pacientov so sekundárnym glaukómom zatiaľ nebol nájdený.

Pri vykonávaní akýchkoľvek chirurgických zákrokov u pacientov s uveitídou existuje riziko rozvoja po týždni pooperačného zápalu. Odhaduje sa, že v 5,2-31,1% prípadov chirurgickej liečby zeleného zákalu spojené s uveitídou rozvíjať pooperačnej zápal alebo akútny uveitídy. Riziko pooperačného zápalu je znížené, ak je oko pred operáciou pokojné. V niektorých prípadoch by nemalo dôjsť k exacerbácii uveitídy aspoň 3 mesiace pred operáciou. Aby sa znížilo riziko pooperačného zápalu týždeň pred plánovanou operácia vykonáva zvýšenie miestnej a / alebo systémovú imunosupresívnu terapiu, ktorá sa potom postupne znižuje v pooperačnom období, v súlade so zápalovou reakciou. Perioperačné podávanie glukokortikoidov sa uskutočňuje intraoperačne. Počas obdobia operáciu glaukómu s aktívnym zápalovým procesom očakávať zhoršenie ochorenia, ale môže byť nutné intenzívne miestnej, podávaní vysokých dávok glukokortikoidov (0,5 až 1,5 mg / kg) orálne alebo dokonca ich intravenóznej aplikácii pooperačné.

Dobrý účinok sa dosahuje pri použití trabeculektómie u pacientov so zápalovým glaukómom (73-81%). Napriek tomu spoľahlivosť týchto údajov nie je známa. Počas pacientov Trabekulektomie s uveitídy vyplývajúce z pooperačného zápalu je zrýchlenie pôsobiace prerastania otvory, čo vedie k nedostatočnej účinnosti je filtračná operácia. Účinnosť u pacientov trpiacich Trabekulektomie uveitídu, sa môže zlepšiť tým, že vykonáva intenzívna terapia a predoperačnej protizápalové terapie antimetabolity, napríklad mitomycín, ktorý je účinnejší ako 5-fluóruracil. Okrem zvýšenia účinnosti filtračných operácií pri použití týchto liekov zvyšuje riziko pooperačného hypotenzie a endoftalmitídy vonkajší filter, ktorého frekvencia po trabekulektomii dosahuje 9,4%. Často sa tiež pozoruje progresia katarakty po operáciách zameraných na zlepšenie filtrácie pri zápalovom glaukóme.

Ak sú operácie zamerané na zlepšenie filtrácie pri liečbe pacientov so sekundárnym glaukómom neúčinné, vykoná sa drenážna implantácia. Ukázalo sa, že u pacientov s uveitídou sú tieto operácie účinnejšie ako opakovaná trabeculektómia. Pooperačné komplikácie, napríklad oddelenie choroidov. Choroidálne krvácanie a predná komora v tvare štrbiny so zápalovým glaukómom je častejšia než u primárneho glaukómu s otvoreným uhlom.

S neúspešným lekárskym a chirurgickým zákrokom ako poslednou možnosťou normalizácie vnútroočného tlaku sa deštrukcia riasového tela uskutočňuje. Tsiklokrioterapiya. Kontaktná a bezkontaktná laserová cykloablázia rovnako účinne znižuje vnútroočný tlak. Hlavnou nevýhodou týchto terapií je indukcia výraznej zápalovej reakcie a rozvoj subatrofie oka v približne 10% prípadov.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.