Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Liečba chronickej prostatitídy: mikrovlnná mikrovlnná terapia

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Metódou elektroliečby pacientov na chronickej prostatitíde lekári častejšie zvolia účinnejšiu a bezpečnejšiu mikrovlnnú terapiu v centimetrovom režime. Domáci prístroj "Luch-2" je vybavený keramickým kontaktným rektálnym žiaričom so špeciálnym odnímateľným krytom. Vytvára elektromagnetické pole pozdĺž celej dĺžky, pričom priemerná hĺbka prenikania žiarenia do tkaniva je 4,6 cm. Menovitá hodnota pevnej frekvencie elektromagnetických kmitov je 2 375 MHz. Mikrovlnná terapia zvyšuje teplotu v prostate na 40 ° C, stimuluje enzymatické procesy, bunkovú a humorálnu imunitu, aktivuje prirodzené zabíjacie bunky, uľahčuje odstránenie patologických sekrétov.

Liečba chronickej prostatitídy: mikrovlnná mikrovlnná terapia

Účinok mikrovlnnej mikrovlnnej terapie na hemodynamiku a vaskularizáciu prostaty pacientov s chronickou prostatitidou bol sledovaný u 30 pacientov na chronickú prostatitídu. Pred liečbou sa všetci pacienti sťažovali na bolesti s odlišnou lokalizáciou. Psychoneurologické symptómy sa vyskytli u 90% pacientov. Výtok z močovej trubice bol zaznamenaný 28%, celková malátnosť - 14%. Dysúria bola pozorovaná u takmer všetkých pacientov, znížená účinnosť - u 35%. Patologické zmeny v analýze sekrécie prostaty boli zaznamenané u 86% pacientov v tejto skupine.

Pacienti dostali po 1 dni 8-12 procedúr mikrovlnnej terapie, striedajúcich sa s masážou. Pozícia pacientov v liečbe - na pravej strane, expozícia - 10-15 minút.

V dôsledku toho 36% pacientov prestane odhaľovať neuropsychiatrické poruchy a 90% sa podarilo zastaviť bolestivý syndróm.

Dysuria zmizla u všetkých pacientov. Sexuálna funkcia bola obnovená u 28% pacientov. Tajomstvo prostaty sa normalizovalo u 86% pacientov.

V kontrolných TRUS s Doppler, prijatých po priebehu liečby, bolo nájdené, že najvyšší nárast strednej hodnoty lineárnej rýchlosti v strednej oblasti prostaty 1,53 krát, periférne - 1,24 krát. Priemerná hodnota diastolickej lineárnej rýchlosti sa v strednej zóne zvýšila o 1,25 krát, v okrajovej zóne - o 1,37-násobok. Priemerná lineárna rýchlosť v centrálnej zóne sa zvýšila 1,15-krát, v periférnej zóne sa zvýšila 1,5-násobok. Zmeny v indexe pulzácie a indexu rezistencie neboli pozorované. Zvýšenie priemerného priemeru plavidiel bolo výraznejšie v okrajovej zóne - 1,29 krát, v centrálnej zóne - o 1,15 krát. Priemerná hodnota objemovej rýchlosti prúdenia sa v strednej zóne zvýšila 1,63-násobne, v periférnej zóne sa zvýšila dvakrát. Hustota cievneho plexu v centrálnej zóne sa zvýšila 1,7-krát, v periférnom - 1,42-krát.

Na základe zmien v sadzbách prostaty prekrvenie a jeho hemodynamiku u pacientov na chronickej prostatitídy, ktorí požiadali mikrovlnnú terapiu spolu s bežným komplexnej liečby, môžeme s istotou povedať, že tento typ fyzikálne pôsobenie má priaznivý vplyv na prostatu a pomáha obnoviť normálny vaskularizáciu a hemodynamiku v ischemických zónach. Účinok je výraznejší v centrálnej zóne prostaty.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.