^

Zdravie

Ochorenia očí (oftalmológia)

Diplopia: binokulárna, monokulárna

Zrakové postihnutie, pri ktorom sa človek pozerá na jeden predmet, ale vidí dva (vo vertikálnej alebo horizontálnej rovine), je definované ako diplopia.

Folikulárna konjunktivitída

Ak sa sliznica oka zapáli s výskytom bublinových útvarov - folikulu (z latinského folliculus - vačok), nejde o nič iné ako o folikulárnu konjunktivitídu. 

Hyposhagmus

Subkonjunktiválne alebo vnútroočné krvácanie, inak nazývané hyposhagmus, nastáva pri poškodení malej cievy, v dôsledku čoho sa pod spojivku naleje malé množstvo krvi.

Sada cvičení na posilnenie svalov očí

Vízia hrá dôležitú úlohu vo vnímaní okolitého sveta. Cvičenia na posilnenie svalov očí ich udržiavajú v dobrom stave, čím predchádzajú rôznym patológiám.

Plavidlo prasklo v oku: čo robiť, aké kvapky kvapkať?

Čo robiť, keď plavidlo v oku praskne? Naše akcie priamo závisia od príčiny udalosti. Ak výskyt krvácania nespôsobuje iné príznaky, okrem zrakovej chyby, a jeho súvislosť s akoukoľvek udalosťou vyvolávajúcou prasknutie je sledovaná deň vopred, nemusíte paniku.

Plavidlo prasklo v oku dospelého a dieťaťa: dôvody

Nemá zmysel strácať sa v dohadoch o tom, čo znamená praskajúca cieva v oku, a čo viac, pustiť sa do vlastnej diagnostiky. Odporúča sa vyhľadať odbornú pomoc. Možno budete potrebovať radu od lekárskych špecialistov rôznych profilov.

Výtok z očí dieťaťa: hnisavý, žltý, zelený

U kontaktných šošoviek sa často vyskytuje žltý výtok z očí dieťaťa. Ak deti používajú šošovky, potom sa spravidla dotýkajú svojich očí rukami, nie vždy dodržiavajú odporúčania pre manipuláciu a skladovanie šošoviek.

Akantamebická keratitída

Spomedzi mnohých očných chorôb nie je akantamobická keratitída zvlášť rozšírená, hoci nemá osobitnú sexuálnu alebo vekovú selektivitu. Toto závažné ochorenie ovplyvňujúce funkčnosť rohovky je primárne postihnuté ľuďmi so zrakovým postihnutím pomocou kontaktných šošoviek. 

Anizometropia u detí a dospelých

Z existujúcich patológií videnia oftalmológovia zaznamenali anizometropiu. Čo je to? Toto je refrakčná nerovnováha - keď má pravé a ľavé oko človeka nerovnakú refrakčnú silu a tento rozdiel môže byť niekoľko dioptrií. 

Oči pre človeka

Lekárska definícia hustej bielej škvrny na prednej priehľadnej časti oka je leukóm rohovky. Čo znamená leikóm? V gréčtine je leukos „biely“ a rohovka je latinský názov pre rohovku.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.