^

Zdravie

Choroby močového mechúra

Biely výtok u mužov

Nie všetky sekréty u mužov naznačujú patológiu a vývoj závažných ochorení, existuje aj fyziologická sekrécia z penisu, zvyčajne priehľadná. 

Liečba cystitídy krvou

Návšteva lekára je dôležitá pri akútnej aj chronickej cystitíde s krvou. Aj keď pacient práve dokončil liečebný cyklus a symptómy sa opäť vrátili, treba okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Cystitída s krvou: príčiny, príznaky, diagnóza

Zápal močového mechúra je charakterizovaný častým a bolestivým nutkaním na močenie. Niekedy môžete pozorovať cystitídu s krvou, ktorá sa objaví na konci močenia, alebo je jednoducho prítomná v močovej tekutine a zafarbí ju do červenkastého alebo ružovkastého odtieňa.

Prvá pomoc pri cystitíde u žien a mužov

Cystitída je pomerne bolestivý stav spojený s akútnymi alebo chronickými léziami močového traktu. Prvá pomoc pri cystitíde sa poskytuje takmer vždy, pretože pacient sa obáva ostrej silnej bolesti, bolesti, stav sa prudko zhoršuje.

Čo sú granule Fordyce?

Viditeľné mazové žľazy kože - vo forme malých uzlín (papuliek) rôznej lokalizácie - prvýkrát opísal v roku 1861 švajčiarsky anatóm Albert Kelliker, ale názov Fordyce granule dostali podľa mena iného lekára, amerického dermatológa Johna. Fordyce, ktorý ich ohlásil o 45 rokov neskôr…

Pálenie, kŕče a biely výtok u mužov

Zvážte najčastejšie ochorenia u mužov, ktoré sa vyznačujú pálením, kŕčmi a bielym výtokom.

Biely výtok z močovej trubice u mužov

Jednou z možných príčin belavého výtoku z močovej trubice u mužov je uretritída. 

Biely výtok v moči u mužov

Ak sa v moči objaví biely výtok, potom je to jeden zo znakov patologického procesu. Belavé inklúzie môžu byť slizké alebo pripomínať vločky. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.