Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Čapíky z prostatitídy

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Čípky z prostatitídy sú účinným liekom, ktorý sa používa na liečbu ochorení prostaty. Pozrime sa, aké sú čapíky z prostatitídy, mechanizmus ich účinku, indikácie a kontraindikácie pre použitie a najúčinnejšie z nich.

Čapíky z prostatitídy sa používajú takmer vždy, pretože čapík ošetruje nielen zápalové lézie prostaty, ale má aj preventívny účinok na rekta. Niektorí lekári tvrdia, že liečba čapíkov prostatitídy nie je veľmi účinná, pretože čapík sa injektuje do konečníka a medzi ním a prostatickou žľazou je malá priedušná črevná stena. Ale čapík proti prostatitíde má množstvo výhod. Rektálne čapíky neprechádzajú cez pečeň, čo poskytuje maximálnu koncentráciu lieku v prostate.

Predtým, než začnete liečiť prostatitídu, musíte vedieť, čo je táto choroba. Prostatitída je zápalová lézia prostaty. Prostatitída je mužská choroba, pretože len muži majú prostatu. Na liečenie tejto choroby používajú rôzne sviečky, ktoré majú protizápalový, antispazmodický a analgetický účinok. Niektoré čapíky obsahujú rastlinné alebo živočíšne zložky (prostaty hovädzieho dobytka) na blahodárne účinky na prostatu a zlepšenie sexuálnych funkcií. Rektálne čapíky sa v urológii používajú už mnoho rokov a ukázali sa ako účinné.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikácie pre použitie čapíkov z prostatitídy

Indikácie používania čapíkov z prostatitídy - založené na účinnosti lieku. Čapíky z prostatitídy sú predpísané urológom, a to ako počas exacerbácie ochorenia, tak aj pri prevencii. Výber rektálnych čapíkov závisí od očakávaného terapeutického účinku. Rôzne lieky majú rozdielne vlastnosti: odstraňujú opuchy, zápaly, kŕče, bolesti, zlepšujú zásobovanie tkanív prostaty a obnovujú sekrečné funkcie. Čapíky pomáhajú obnoviť normálne močenie a zabraňujú stáži, čo môže viesť k trombóze malých ciev.

Hlavné indikácie pre použitie čapíkov z prostatitídy:

 • Chronická prostatitída.
 • Obdobie pooperačnej intervencie na prostatu.
 • Príprava na operáciu na prostate.
 • Akútna chronická bakteriálna prostatitída.
 • Infekcia močových ciest.
 • Infekčné komplikácie s aseptickou prostatitídou.

Na liečbu prostatitídy sú tiež uvedené magnetické čapíky na báze feritanu bária. Tento druh prípravku zvyšuje účinok čapíkových základov. Určí čapík a pripraví plán liečby len lekár. Zvyčajne sa čapíky nanášajú na 7 až 10 dní s opakovaným priebehom 10-20 dní. Čapíky sa vstrekujú do konečníka po klyzmate alebo pohybe čriev. Nezávisle od používania čapíka z prostatitídy je protichodná, pretože môže spôsobiť váhu vedľajších účinkov.

Forma vydania

Forma uvoľňovania liekov na liečbu prostatitídy je odlišná, ale zvláštne miesto je obsadené rektálnymi čapíkmi, to znamená sviečkami. Čapíky sa používajú na vstup do konečníka (rektálne). Zvyčajne je čapík torpédo-tvarovaný pre ľahké a pohodlné podávanie.

V závislosti od formy prostatitídy sa vyberie čapík s rôznymi vlastnosťami a účinnými látkami. Čípky môžu byť buď biele alebo akékoľvek iné farby. Farba závisí od zloženia lieku, napríklad čapík z prostatitídy s propolisom má žltkastú farbu. Čípky sa vyrábajú v rôznych množstvách, štandardné balenie môže byť 7 alebo 10 rektálnych čapíkov, to znamená, vypočítané pre jeden priebeh liečby.

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika čapíkov z prostatitídy

Farmakodynamika čapíkov z prostatitídy je proces, ktorý sa vyskytuje s liekom po podaní do tela. Zvážte farmakodynamiku čapíkov z prostatitídy na príklade lieku Bioprost. Čapíky Bioprost je fytotermická látka používaná na liečbu ochorení prostaty. Rektálne čapíky majú zelenkastú farbu so špecifickým zápachom tymolu.

Liek má protizápalové, analgetické a bakteriostatické vlastnosti. Čapíky majú pozitívny vplyv na stav prostaty. Použitie lieku pomáha znižovať bolesť v prostate a zlepšuje proces močenia. Účinnou látkou lieku sú tekvicové semená, ktoré majú veľa nenasýtených mastných kyselín, mikroelementov a antioxidantov. Po zavedení do konečníka má čapík antibakteriálny účinok na škodlivé mikroorganizmy.

Rektálna cesta podania čapíkov umožňuje maximálny vplyv na postihnutú prostatu. Účinné látky vstupujú do systémového obehu, ale pečeň prechádza. To poskytuje rýchly terapeutický účinok, eliminuje intoxikáciu tela a akumuláciu lieku v pečeni a zažívacom trakte. Čapíky z prostatitídy znižujú zápal v tkanivách prostaty a aktivujú procesy regenerácie a regenerácie.

Farmakokinetika čapíkov z prostatitídy

Farmakokinetika čapíkov z prostatitídy je proces absorpcie, distribúcie, metabolizmu a vylučovania lieku. Bioprost sa týka viaczložkových liekov rastlinného pôvodu.

Čapíky sú perfektne absorbované a rýchlo prenikajú do postihnutej prostaty. Terapeutický účinok lieku sa dosiahne do 2 až 3 hodín po podaní, liek sa vylučuje obličkami.

Používanie čapíkov proti prostatitíde počas tehotenstva

Použitie čapíkov z prostatitídy počas tehotenstva je veľmi aktuálny problém napriek tomu, že tehotné ženy nepotrebujú čapík. Doktori dokázali, že dlhodobá prostatitída negatívne ovplyvňuje mužskú pohlavnú funkciu, tvorbu spermií a ich schopnosť hnojenia. To všetko hovorí, že prostatitída negatívne ovplyvňuje proces počatia a porušuje ho.

Spermatogenéza môže byť narušená predĺženým zápalovým procesom a inými léziami prostaty. Vplyv prostatitídy na koncepciu je založený na porušení schopnosti hnojenia spermií, zníženie obsahu spermií. Vo zvlášť závažných prípadoch úplne zmizne spermie v sperme, čo vedie k úplnej neplodnosti.

Kombinácia prostatitídy a neplodnosti je veľmi reálny fenomén. Muž môže mať dočasnú neplodnosť, ktorá je spojená s útlakom funkcie prostaty a chronickým priebehom ochorenia. Ak má človek sklerotickú prostatitídu, to znamená ochorenie charakterizované proliferáciou spojivového tkaniva, nie je možné obnoviť spermatogenézu.

 • Ak prišlo tehotenstvo, teda koncepcia bola úspešná, potom prítomnosť prostatitídy u otca neovplyvňuje budúce dieťa a proces jeho nesúceho. Jediným nebezpečenstvom je, že ak je prostatitída infekčná, infekcia sa môže prenášať sexuálne na ženu. Toto je hrozba pre tehotenstvo a plod, pretože niektoré typy infekcií sú veľmi nebezpečné, napríklad vírus herpes simplex typu 1 a 2.
 • Ak sa tehotenstvo vyskytlo pri infekčnej prostatitíde u človeka, potom nebezpečenstvo pre ženu je zníženie imunitného systému. Akékoľvek infekcie pre budúcu matku a budúce dieťa sú nebezpečné.
 • Ale vo väčšine prípadov prostatitídy táto choroba nie je hrozbou pre tehotenstvo. Ale v každom prípade by budúci rodičia mali pred plánovaním dieťaťa podstúpiť liečbu akýchkoľvek infekčných a zápalových procesov na pohlavných orgánoch.

Kontraindikácie pri používaní čapíkov z prostatitídy

Kontraindikácie používania čapíkov z prostatitídy sú založené na účinku účinných látok lieku. Väčšina čapíkov je kontraindikovaná pre individuálnu intoleranciu zložiek rektálnych čapíkov.

Liek nie je predpisovaný pacientom s chronickými ochoreniami vnútorných orgánov, kardiovaskulárnou nedostatočnosťou a hematopoézou. So špeciálnou starostlivosťou sú čapíky predpísané pre starších pacientov s duševnými chorobami, epilepsiou, ťažkou renálnou a hepatálnou insuficienciou.

trusted-source[8], [9], [10]

Vedľajšie účinky čapíkov z prostatitídy

Vedľajšie účinky čapíkov z prostatitídy sa prejavujú pri použití čapíkov u pacientov, ktorí sú ohrození. Veľa rektálnych čapíkov spôsobuje alergické reakcie, svrbenie, pálenie, opuch a spláchnutie kože. Čapíky môžu spôsobiť exacerbáciu chronických ochorení gastrointestinálneho traktu, spôsobujúc zvracanie, nevoľnosť, hnačku, plynatosť.

Čapíky môžu spôsobiť gastrointestinálne krvácanie, vysoký krvný tlak, arytmia, bolesti hlavy, závraty a nervozitu. Na odstránenie vedľajších príznakov sa odporúča znížiť dávku lieku alebo prestať používať čapíky a vyhľadať lekársku pomoc.

Liečba prostatitídy a čapíkov

Liečba čapíkov prostatitídy je populárny a celkom účinný spôsob boja proti zápalovým procesom v prostatickej žľaze. Prostatická žľaza je jedným z najdôležitejších orgánov močového systému. Preto, aby sa zachovala jeho účinnosť, je potrebné sledovať jej zdravie a poskytnúť liečbu v prípade akéhokoľvek zápalu. Prostatitída je zápal prostaty, ktorý vzniká z sedavého životného štýlu, keď sa vyskytujú stagnujúce procesy a obehové poruchy. Vyčerpané prvky sa nevylučujú, ale sa hromadia a vedú k zápalu.

Na liečbu prostatitídy používajte rektálne čapíky, čiže sviečky. Ale len terapeutický účinok je viac na konečník, a nie na prostatu. To je dôsledkom skutočnosti, že pre liečbu prostaty má byť čapík vložený do konečníka. Vysoká účinnosť sa vyznačuje čapíkom prostatitídy s propolisom, ktorý má široké spektrum účinku. Lekár vyberá najúčinnejšie čapíky na liečbu prostatitídy, zameriavajúc sa na výsledky testov a symptómov priebehu ochorenia.

Rektálny čapík pre prostatitídu

Rektálny čapík s prostatitídou je podobný v ich akčnom princípe k mikroklistrom. Namiesto vody sa používajú liečivé látky, oleje a tuky. Čapíky môžu obsahovať anestetiká, protizápalové a antibakteriálne látky, antispazmodiká a prírodné plnivá rastlinného i živočíšneho pôvodu.

 • Základom rektálnych čapíkov na liečbu prostatitídy je spravidla kokosový olej. Táto zložka uľahčuje rýchlu absorpciu liekov, ktoré sú obsiahnuté v čapíkoch. Ďalšou povinnou zložkou rektálnych čapíkov sú vitamíny, ktoré majú regeneračný účinok na telo.
 • Terapeutický účinok čapíkov proti prostatitíde závisí nielen od zloženia čapíka, ale aj od správnosti jeho použitia. Ak sa teda sviečka nesprávne vložila, terapeutický účinok sa nedosiahne. Rektálny čapík s prostatitidou sa musí podať do konečníka iba po očistení klystíra alebo pri prirodzenom vyprázdňovaní čreva.

Ak chcete dosiahnuť terapeutický účinok, sviečka by mala byť umiestnená v konečníku oproti prostate. Preto musia byť čapíky podávané hlboko a na zabránenie ich posunu, po ukončení procedúry je potrebné ležať 20-30 minút.

Použitie čapíka z prostatitídy môže predpisovať iba lekár. Lekár vykoná kompletné vyšetrenie a vykoná potrebné testy a až potom vyberie účinné rektálne čapíky na liečbu prostatitídy.

Čapíky z prostatitídy s antibiotikami

Čípky z prostatitídy s antibiotikami majú protizápalový účinok a urýchľujú proces liečby. K dnešnému dňu existuje veľa antibiotík, ktoré sa líšia v princípe účinku a pozostávajú z rôznych zložiek. Čapík s antibiotikom by mal byť vybraný urológom, keďže lekár, ktorý predpíše liek, má účinné, ale šetriace zložky. Zvláštnosťou antibiotika je to, že sa nahromadí v tele, to znamená, že bojuje s prostatitou nepretržite a rozdeľuje ochranné vlastnosti v porciách.

Ak má pacient akútnu formu prostatitídy, lekár predpíše čapík minimálne mesiac. V niektorých prípadoch režim aplikácie čapíkov môže trvať 3-4 mesiace alebo viac. Čapíky z prostatitídy s antibiotikami uvoľňujú kŕče, eliminujú nepohodlie a urýchľujú proces obnovy. Rektálne čapíky sú predpísané na prevenciu prostatitídy. Pre každého pacienta lekár vypracuje graf o užívaní liekov a trvaní liečby. To vám umožní sledovať proces obnovy av prípade potreby použiť ďalšie lieky.

Antibiotiká sú lídrami medzi liekmi z prostatitídy. Čípky s antibiotikami sú zastúpené veľkou skupinou liekov. Mechanizmus účinku čapíkov je ničenie patogénov. Antibakteriálne látky sa hromadia v tkanivách tela, čím sa zvyšuje ich koncentrácia v tkanivách krvi. Čapíky z prostatitídy s antibiotikami sú navrhnuté tak, aby eliminovali bolestivé príznaky ochorenia, zmierňovali zápal a znižovali kŕče hladkých svalov.

Antibiotiká sa účinne rozpúšťajú v črevách, takže ich účinné látky neprenikajú do pečene a neovplyvňujú telo. Čapíky z prostatitídy s antibiotikami bojujú s ochorením nepretržite. Typicky sú antibiotiká predpísané na použitie počas jedného mesiaca av niektorých prípadoch aj dlhšie. Najčastejšie sa pacientom predpisuje čapík s antispazmikou alebo rifamycínom.

Anestetický čapík na prostatitídu

Na odstránenie nepohodlia sa používa anestetický čapík s prostatitídou. Pacientom sa spravidla predpisuje čapík na báze promedolómu alebo pantoponómie. Takéto rektálne čapíky sú protizápalové nesteroidné činidlá s analgetickými, antipyretickými a protidoštičkovými vlastnosťami. Ale anestetický čapík z prostatitídy nevylučuje samotnú chorobu, ale iba jej bolestivé príznaky.

Analgetické rektálne čapíky Indometacin sú populárne. Liečivo je protizápalové nesteroidné liečivo s analgetickými, protizápalovými a antipyretickými účinkami. Čapíky Indometacin sa používa na odstránenie bolesti pri ochoreniach prostaty. Zloženie čapíkov zahŕňa analgetiká, ktoré produkujú lokálnu anestéziu. Kombinácia protizápalového a analgetického účinku umožňuje bojovať proti zápalovým procesom v prostate a potláča bolestivé pocity.

Anestetický čapík pre hemoroidy sa používa na zmiernenie bolestivých symptómov, ktoré sprevádzajú chorobu. Ak sú hemoroidy v akútnom štádiu alebo v štádiu exacerbácie, potom ide o priame indikácie na použitie analgetických čapíkov. Feature rektálne čapíky, analgetický účinok hemoroidy sa tým, že liečivo je terapeutické vlastnosti a trvalo odstráni bolesť, ktorá môže nastať, napríklad, keď sa chová defekácii. Zvážte niekoľko čapíkov z hemoroidov s analgetickým účinkom.

 • Proctoglivalol - čapík analgetizuje oblasť análneho otvoru, zmierňuje zápal, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi. Liečivo je predpísané ošetrujúcim lekárom s uvedením trvania užívania a frekvencie užívania.
 • Relief je populárny čapík proti hemoroidom, zmierňuje pocit pálenia a bolesť, podporuje prietok krvi a eliminuje svrbenie.
 • Natalside - bezpečné rektálne čapíky neobsahujú hormóny v ich zložení. Používajú sa na odstránenie bolesti pri chronických hemoroidoch, dokonca aj tehotné ženy môžu používať.

trusted-source[11], [12]

Protizápalové čapíky pre prostatitídu

Takéto rektálne čapíky obsahujú nesteroidné protizápalové látky. Najobľúbenejší čapík z tejto skupiny: Diclofenac, Voltaren, Dicloberte. Takéto čapíky sú kontraindikované v prípadoch ochorení krvi, alergickej rinitídy, vredov žalúdka a dvanástnika. Protizápalové čapíky z prostatitídy spôsobujú množstvo vedľajších účinkov: bolesť brucha, zápcha, pankreatitídu, poruchy obličiek, plynatosť a iné. Tento počet vedľajších účinkov naznačuje, že je zakázané používať čapík bez predpisovania lekára.

Na odstránenie zápalového procesu sa používa protizápalový čapík s prostatitídou. Takéto čapíky majú nesteroidné protizápalové liečivá. Príklad takých sviečok: Voltaren, Dicloberbl, Diclofenac. Prakticky všetky čapíky, ktoré majú NSAID v ich zložení, majú aktívnu zložku diklofenak.

Diklofenak sa rýchlo vstrebáva do krvi a poskytuje protizápalový a analgetický účinok. Látka pôsobí na panvové orgány, najmä na prostatu, má antipyretické a analgetické účinky. Podobné rektálne čapíky pre prostatitídu sú predpísané lekárom po diagnostikovaní pacienta. Proti zápalové čapíky proti prostatitíde sa môžu použiť aj s exacerbovanými hemoroidmi, pretože účinná látka prechádza cez konečník a odstraňuje zápalový proces.

trusted-source[13], [14]

Čapíky pre bakteriálnu prostatitídu

Čípky na bakteriálnu prostatitídu sa používajú na liečbu chronických a akútnych foriem ochorenia. Liečba bakteriálnej prostatitídy je pomerne dlhá a komplikovaná. Človek čaká na niekoľko testov a diagnostických postupov, ktoré pomôžu lekárovi vybrať správne rektálne čapíky. Najúčinnejšie lieky na liečbu bakteriálnej prostatitídy: Vitaprost, Prostacor a Diclofenac. Úplne vyliečiť choroba len s pomocou čapíkov je veľmi ťažké, spravidla prostatitída ide do štádia dlhodobej remisie.

Hlavnou úlohou čapíkov s bakteriálnou prostatitídou je odstránenie patogénneho patogénu. Na tento účel lekár vyberie čapík s antibiotikami, zvyčajne počas 7 dní. Ak má pacient bakteriálnu prostatitídu s vysokou teplotou, pacientovi je predpísaný protizápalový čípok alebo je prenesený do nemocnice a antibiotiká sa podávajú intravenózne. V obzvlášť ťažkých prípadoch je pacient katetrizovaný, aby uľahčil proces močenia.

Názvy čapíkov z prostatitídy

Názvy čapíkov z prostatitídy umožňujú vybrať vhodné a účinné liečivo s minimálnymi vedľajšími účinkami a kontraindikáciami. Rektálne čapíky na liečbu prostatitídy sa používajú na odstránenie bolestivých symptómov a zápalu. Účinnosť čapíkov sa znižuje v dôsledku skutočnosti, že účinné látky vstupujú do konečníka, ktorý je oddelený od prostaty nepreniknuteľnou črevnou stenou. To značne komplikuje prístup liečebnej látky k zameraniu zápalu. A predsa, čapík z prostatitídy má výhody. Napríklad aktívne látky čapíkov neprichádzajú do pečene a poskytujú pacientovi maximálnu koncentráciu prostaty. Zvážte niekoľko typov liekov z prostatitídy a ich mená.

Čípky z prostatitídy s beta-sitosterolom

Beta-sitosterol je látka, ktorá účinne chráni prostatu. Látka je obsiahnutá v ryžových otrubách, pšeničných klíčkoch, sóji a kukuričnom oleji. Rektálny čapík sa používa ako samotný, tak s inými liekmi z prostatitídy.

Všetky vyššie uvedené rektálne čapíky sa injikujú do konečníka. Účinné látky čapíkov prenikajú do prostaty a na ne pôsobia liečivé účinky. Všetky lieky by mali byť predpísané ošetrujúcim lekárom po vyšetrení pacienta a pri diagnostike prostatitídy.

Čapíky Diklofenak s prostatitisou

Čapíky Diklofenak s prostatitom je vysoko účinný a môže dosiahnuť požadovaný výsledok v prvých hodinách používania. Diklofenak sa týka multidisciplinárneho lieku, ktorý má niekoľko užitočných vlastností naraz. Liečivo odstraňuje zápalový proces, eliminuje bolesť a opuch, má antipyretický a antiagregačný účinok

 • Čapíky Diklofenak účinne zmierňuje zápal, bolesť, opuch. Liečivo sa používa nielen na liečbu prostatitídy, ale aj na liečbu bolesti chrbtice, neuralgie a bolesti svalov.
 • Čapíky sa aplikujú rektálne na vyprázdnený žalúdok. Zavedenie sviečky je nevyhnutné na dosiahnutie maximálneho terapeutického účinku. Na liečbu prostatitídy sú pacientom predpísaný jeden čapík denne, pred spaním.
 • Napriek jeho účinnosti môže liek spôsobiť príznaky predávkovania a vedľajších účinkov. Pri predávkovaní majú pacienti bolesť brucha, nauzeu, vracanie, stratu sluchu, migrénu a alergické reakcie. Čapíky sú kontraindikované pre ochorenie pečene a obličiek, rektálne krvácanie, črevné alebo žalúdočné ochorenia.

Čapíky Diklofenak z prostatitídy je predpísaný len ošetrujúcim lekárom po diagnostikovaní stavu tela pacienta. Čapíky sa neodporúčajú používať súbežne s inými liekmi, pretože to môže spôsobiť nekontrolované nežiaduce reakcie.

Čapíky Vitaprost z prostatitídy

Vitaprostové čapíky s prostatitídou majú protizápalový účinok s výrazným tropizmom na tkanivo prostaty. Liek odstraňuje opuchy, zlepšuje sekrečnú funkciu, stimuluje hladký sval močového mechúra a zlepšuje zloženie ejakulátu.

 • Hlavné indikácie pre používanie lieku: chronická prostatitída, stav po operácii prostaty alebo panvových orgánov. Čapíky Vitaprost-plus sú účinné pri prostatitíde akejkoľvek etiológie. Liek je predpísaný počas prípravy na operáciu na prostate a počas pooperačného obdobia. Čapíky sa injikujú do konečníka po očistení klystíra alebo defekácie. Pacientom je pridelený jeden čípok počas desiatich dní.
 • Vedľajšie účinky čapíkov Vitaprost sa prejavujú ako: dysbakterióza, vracanie, nevoľnosť, závrat, nervozita, gastrointestinálne krvácanie. Liek nie je povolený na použitie s individuálnou neznášanlivosťou na jeho zložky.
 • Vitaprostové čapíky zvyšujú toxicitu nesteroidných protizápalových liekov. Preto sa odporúča vyhnúť sa súčasnému užívaniu viacerých liekov.
 • Ak sa dávka nedodržiava alebo odporúčaná dĺžka liečby, Vitaprost spôsobuje príznaky predávkovania. Predávkovanie sa prejavuje ako tremor končatín, psychózy, halucinácie, stupor. Pri tejto symptomatológii je čapík zastavený.

Čípky Prostatilen z prostatitídy

Čapíky Prostatilén proti prostatitíde je liek vytvorený na báze vo vode rozpustných proteínov získaných z prostaty hovädzieho dobytka. Bielkoviny, dostať sa do tela, dostať sa do prostaty a hromadiť sa tam. Účinok čapíkov je zameraný na zlepšenie práce prostaty, čím sa zmierňuje opuch a stagnácia v prostate. Prostatilén znižuje riziko trombózy ciev prostaty a znižuje infiltráciu žliazových tkanív leukocytmi.

 • Použitie čapíkov znižuje počet močení, eliminuje bolestivý syndróm a zvyšuje kvantitatívne zloženie spermií, zvyšuje sexuálnu túžbu. Liečivo sa predáva vo forme rektálnych čapíkov a roztoku na intramuskulárnu injekciu. Jeden čapík obsahuje 30 mg extrahovaných peptidov.
 • Hlavnými indikáciami pre čapíky Prostatilen: prostaty zápal, chronická prostatitída, a akútne, chirurgické zákroky na močovom mechúre a panvovej, komplikované liečenie zápalových procesov v prostate, prostaty adenóm.
 • Čapíky sa aplikujú 1-2 krát denne na vyprázdnený črevá a po kúpe. Zavedenie čapíkov musí byť hlboko do konečníka, po zavedení sa odporúča ležať 20-30 minút. Postup liečby čapíka trvá od 5 do 10 dní. Pri dlhšom používaní spôsobuje liek vedľajšie účinky alergickej povahy.
 • Udržujte čapík na chladnom mieste až do 15 stupňov. Čas použiteľnosti je uvedený na obale a je tri roky od dátumu výroby. Čapíky sa vydávajú bez lekárskeho predpisu.

Čapíky Vitaprost forte z prostatitídy

Čapíky Vitaprost forte z prostatitídy je moderný liek s prírodnými zložkami. Čapíky priaznivo ovplyvňujú prostatu pri všetkých ochoreniach a komplikáciách. Vitaprost forte má širokú škálu aktivít. Liek znižuje zápal v prostate, zlepšuje krvný obeh a zabraňuje trombóze. Použitie čapíkov prispieva k zníženiu baktérií a leukocytov v sekrécii vylučovanej žľazou a odstraňuje problémy so stázou.

 • Hlavné indikácie pre použitie čapíkov: chronická prostatitída pred a po chirurgickom období na prostate štúdie, prostatitídu akejkoľvek etiológie, zápalové ochorenia močového traktu.
 • Vitaprost forte je kontraindikovaný na použitie s individuálnou citlivosťou na zložky lieku. S osobitnou starostlivosťou je liek predpísaný pre pacientov s cerebrálnou aterosklerózou, epilepsiou a ochoreniami centrálneho nervového systému.
 • Vitaprost forte sa vyrába vo forme rektálnych čapíkov, v obalovom obale prípravku je 10 čapíkov. Okrem Vitaprost forte, Vitaprost plus a Vitaprost sú k dispozícii na predaj. Všetky liečivá majú účinné liečivé vlastnosti pri liečbe prostatitídy.
 • Vedľajšie účinky čapíkov Vitaprost plus sa objavujú vo forme alergických reakcií, ktoré sa vyskytnú po prerušení liečby. Vo zriedkavých prípadoch spôsobuje liek zvýšenie krvného tlaku.
 • Liečivo sa používa podľa predpisu lekára, urológ vypracuje schému použitia čapíkov a trvanie liečby. Čas použiteľnosti Vitaprost forte - 24 mesiacov, skladujte čapíky na chladnom mieste pri teplote nie vyššej ako 20 ° C.

Čapíky Voltaren s prostatitisou

Čapíky Voltaren s prostatou majú analgetický a protizápalový účinok. Liečivo má minimálne vedľajšie účinky a účinne lieči ochorenia prostaty, najmä prostatitídu. Účinná látka Voltaren - diklofenak sa týka protizápalových nesteroidných činidiel. To znamená, že čapíky sú veľmi účinné pri liečbe lézií prostaty. Keďže ochorenie je závažným zápalovým procesom, ktorý je sprevádzaný horúčkou a silným bolestivým syndrómom.

 • Čapíky Voltaren produkujú 25, 50 a 100 mg účinnej látky. Po zavedení liečiva do konečníka má čapík vplyv na celé telo. Absorpcia účinných látok je však omnoho pomalšie ako pri užívaní tabliet. Iba hodinu po podaní sa dosiahne maximálna koncentrácia aktívnych látok v prostate.
 • Čapíky Voltaren je kontraindikovaný na použitie pri podráždení sliznice konečníka. Čapíky sa neodporúčajú používať s proctitis alebo akútnymi hemoroidmi, ako aj s erozívnymi a ulceratívnymi procesmi v gastrointestinálnom trakte. S osobitnou starostlivosťou sa čapík používa na astmatické záchvaty a individuálnu intoleranciu k zložkám lieku.
 • Nežiaduce účinky Voltaren spôsobuje podráždenie črevnej sliznice a krvácanie. Môžu sa vyskytnúť aj abnormality pečene, kŕče, bolesti hlavy, zvýšený krvný tlak a alergické reakcie.

Čapíky s indometacínom na prostatitídu

Čapíky s indometacínom pre prostatitídu sú analgetické, protizápalové a antipyretické látky. Hlavnými indikáciami pre použitie lieku sú kĺbový syndróm, neuralgia, zápal mäkkých tkanív a difúzne lézie spojivového tkaniva. Liečivo sa používa ako pomocný prostriedok pri infekčných a zápalových ochoreniach: cystitída, prostatitída a astma.

 • Čapíky s indometacínom pri prostatitíde sa používajú na zmiernenie exacerbácií chronického procesu. Pacientom je predpísaná 1 sviečka dvakrát denne. Ak sa na prevenciu prostatitídy používajú čapíky, pacientovi je predpísaný jeden rektálny čapík v noci.
 • Čapíky môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú ako podráždenie sliznice konečníka. U pacientov s anamnézou kolitídy môže dôjsť k exacerbácii ochorenia. Dlhodobé používanie čapíkov spôsobuje nevoľnosť, bolesť a nepríjemné pocity v brušnej dutine, plynatosť, zápcha, hnačka, závrat. V zriedkavých prípadoch spôsobuje indometacín erozívne ulceratívne lézie, alergické reakcie a krvácanie do gastrointestinálneho traktu.
 • Čapíky s indometacínom sú kontraindikované pri poruchách hemopoézy, ulceróznych léziách gastrointestinálneho traktu, akútnych astmatických záchvatov, závažných poruchách pečene alebo obličiek. Liečba je zakázaná u pacientov s ťažkými formami srdcového zlyhania, s arteriálnou hypertenziou a individuálnou intoleranciou voči indometacínu.
 • S osobitnou starostlivosťou je liek predpísaný pre starších pacientov s ochorením obličiek a pečene. Pri používaní lieku je potrebné sledovať funkciu obličiek a pečene, aby sa zabránilo aktivitám, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť.

Čapíky s indometacínom z prostatitídy sa používajú iba podľa lekárskych predpisov po dôkladnej diagnostike stavu pacienta.

Ichthyolový čapík pre prostatitídu

Ichthyolový čípok s prostatitisou má protizápalový a lokálny anestetický účinok. Liečivo sa používa ako pri komplexnej liečbe prostatitídy, tak pri exacerbácii a relapsoch zápalu prostaty.

Ichthyolové čapíky zmierňujú bolestivé pocity, nemajú žiadne kontraindikácie pre podávanie a nemajú vedľajšie účinky. Použitie čapíka na liečbu prostatitídy je však potrebné iba na radu lekára. Samostatne podávané rektálne čapíky sú kontraindikované, pretože to môže zhoršiť prostatitídu.

Čípky sa podávajú 1-2 krát denne po čistení klystíra alebo defekácii. Čapíky sa musia injikovať hlboko do konečníka a potom, čo ležia 20-30 minút. Ichthyolové čapíky sa vydávajú z lekární bez lekárskeho predpisu. Držte liečivo na chladnom mieste, vyhýbajte sa náhlym zmenám teploty, čo môže viesť k deformácii.

Čípky Longidase s prostatitisou

Čapíky Longidase s prostatitisou sú účinné aj v prípade pokročilých prípadov ochorenia. Liečba prechádza kurzy, 5-10 čapíkov na jeden cyklus, s jedným čapíkom určeným na 2-3 dni. Po zavedení do konečníka sa liek rýchlo šíri cez telo a preniká do zasiahnutého prostatického tkaniva. Z tohto dôvodu sa dosiahne terapeutický účinok lieku Longidase čo najskôr. Čapíky majú imunomodulačný účinok, majú chelatačné, protizápalové a antioxidačné vlastnosti.

Terapeutický účinok sa dosiahne pôsobením aktivity hyaluronidázy. Táto látka zlepšuje tok tekutín medzi bunkami, zvyšuje pružnosť spojivového tkaniva. Z tohto dôvodu klesá opuchavosť, jazvy sa rozpúšťajú, proces adhézie sa znižuje. Pri prostatitíde čapíky Longidasa uvoľňujú akútny štádiu ochorenia a zvyšujú odolnosť proti infekciám. Čapíky zvyšujú humorálnu odpoveď tela pri výskyte prostatitídy.

 • Hlavné indikácie pre použitie lieku: komplexná terapia chorôb sprevádzaných hyperpláziou spojivového tkaniva. Čípky Longidase sú účinné pri liečbe chronickej prostaty, lézií močového systému, sklerotickej a bakteriálnej prostatitídy.
 • Liek je kontraindikovaný na použitie s individuálnou neznášanlivosťou zložiek lieku. Veľmi opatrne sa používajú čapíky pre pacientov s pľúcnym krvácaním a akútnym zlyhaním obličiek. Vedľajšie účinky sa prejavujú ako zosilnenie bolesti a výskyt alergických reakcií.
 • Schéma užívania lieku a trvanie liečby predpisuje ošetrujúci lekár. Pacientom sa odporúča používať čapíky cez noc. Priemerný priebeh liečby pozostáva z 10 čapíkov, druhý cyklus na prevenciu prostatitídy sa vykonáva za 2-3 mesiace.

Čapíky Metilitacil na prostatitídu

Čapíky Metylitakil v prostate je prostriedkom na obnovenie normálnej štruktúry tkanív. Liečivo intenzívne stimuluje rast buniek a regeneráciu tkanív a uzdravuje rany. Liečivo má niekoľko foriem uvoľňovania, ale na liečbu prostatitídy používa sviečky, to znamená rektálne čapíky. Zloženie každého čapíka obsahuje účinnú látku metyluracil, ako aj množstvo pomocných zložiek: alkohol, parafín a iné.

Účinné látky liečiva stimulujú rast a obnovu normálnej tkanivovej štruktúry. Liečivo zlepšuje proces zrenia červených krviniek a leukocytov. Methyluracil patrí do skupiny liekov stimulujúcich leukopoézu a imunomodulátorov. Čapíky majú protizápalový účinok a fotoprotektívny účinok.

 • Hlavnými indikáciami pre použitie rektálnych čapíkov Metiluratsil: proktitída, ulcerózna kolitída, hemoroidy, sinmoidit, prostatitídy, pooperačnom období sa zásahom do panvových orgánov, alebo močovej a pohlavnej sústavy. Liečivo účinne lieči mikrofraktúry sliznice a urýchľuje proces hojenia tkanív.
 • Čapíky sú určené na podanie do konečníka. Trvanie lieku závisí od symptómov ochorenia a rýchlosti obnovenia. V priemere sa čapík aplikuje na 1 až 4 mesiace.
 • Methyluracil má kontraindikáciu na použitie. Čapíky sú zakázané používať na alergie alebo precitlivenosť na zložky lieku. Vedľajšie účinky čapíkov sa prejavujú vo forme alergických reakcií na koži, pálenia a svrbenia.

Čapíky pre rakytník s prostatitisou

Čapíky rakytník s prostatitisou je liek na prírodnej rastlinnej báze. Zloženie čapíkov zahŕňa len olej z rakytníka a kakaové maslo ako základňu sviečky. Čapíky z rakytníka majú širokú škálu účinku, preto sa používajú nielen v urológii, ale aj v iných oblastiach medicíny.

 • Hlavnými indikáciami pre použitie rakytníka sviečok: chronické prostatitídy, adenómy prostaty, hemoroidov, prasklín a vredov z konečníka, proktitída, lézie na sliznici dolného hrubého čreva, obezita, chronická adnexitídy, lepiace proces v panve.
 • Dĺžka trvania liečby a frekvencia aplikácie čapíkov určuje lekár individuálne pre každého pacienta. Čapík sa zvyčajne podáva 1-2 krát denne a vstrekne sa hlboko do konečníka. Priebeh liečby môže trvať 10 dní alebo mesiac v závislosti od formy prostatitídy.
 • Rastliny rakytníka sú kontraindikované pri alergických reakciách na olej z rakytníka. Uchovávajte drogu na chladnom, suchom mieste, chránenom pred slnečným žiarením. Čas použiteľnosti čapíkov je 12 mesiacov.

Čapíky s tiotriazolínom pri prostatitíde

Čípky s tiotriazolínom v prostate majú protizápalový a regeneračný účinok. Čapíky prispievajú k rýchlemu zotaveniu a znižujú bolestivé symptómy ochorenia. Tiotriazolín označuje hepatoprotektívne lieky. Pri rektálnom podávaní látka pôsobí lokálne, má protizápalový účinok a urýchľuje proces hojenia vredov a poranení sliznice urogenitálneho systému. Biologická dostupnosť lieku je 60%, tiotriazolín v malých množstvách sa hromadí v tkanivách pečene, obličiek a konečníku. Polčas je asi 3 hodiny, látka sa vylučuje obličkami.

 • Hlavné indikácie pre čapíky Thiotriazoline: erozívnej a zápalových lézií na sliznici alebo sigmatu, prostaty, erózie v análnej oblasti. Čapíky sú predpísané na urýchlenie regenerácie tkanív pri poruchách sliznice po chirurgických zákrokoch.
 • Rektálne čapíky s tiotriazolínom sú predpísané ošetrujúcim lekárom. Dávkovanie a trvanie liečby závisia od príznakov ochorenia a celkového stavu pacienta. Pacientom sa spravidla predpisuje jeden čapík do 7-10 dní.
 • Vedľajšie účinky lieku sa prejavujú vo forme alergických reakcií zo svrbenia, vyrážok, výskytu opuchu, kožnej hyperémie. Čapíky môžu spôsobiť bolesti hlavy a závraty. Z tohto dôvodu je čapík kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na tiotriazolín a renálnou insuficienciou.
 • Pri predávkovaní tiotriazolínom u pacientov je možné zvýšiť koncentráciu draslíka a sodíka v moči. Príznaky predávkovania zaniknú po prerušení liečby. Liek sa vydáva len na lekársky predpis.

Čapíky Genferon s prostatitisou

Čapíky Genferon s prostatitisou je nový liek, ktorý je kombináciou viacerých účinných látok. Čapíky majú širokú škálu aplikácií a používajú sa na liečbu a prevenciu infekčných a zápalových ochorení urogenitálneho traktu.

 • Hlavnými indikáciami pre použitie rektálnych čapíkov Genferon: prostaty, balanitídy, ureplazmoz, genitálny herpes, Bartolini, balanopostitída, uretritída, adnexitis. Liek sa tiež používa na liečbu bakteriálnej a vaginálnej kandidózy.
 • Genferon sa uvoľňuje vo forme rektálnych a vaginálnych čapíkov, čo umožňuje použitie čapíkov pre ženy aj pre mužov. Čapíky sa neodporúčajú pre pacientov s individuálnou intoleranciou aktívnych zložiek lieku a ďalších zložiek, ktoré tvoria jeho zloženie.
 • Dávkovanie a trvanie liečby sa vyberajú individuálne pre každého pacienta. Takže pri prostatitíde sa čapík aplikuje 1-2 krát denne, po dobu 1-3 mesiacov. Pri dlhodobom používaní lieku sú možné vedľajšie účinky. Genferon spôsobuje alergické reakcie, svrbenie a kožné vyrážky. Bočná symptomatológia však prechádza 72 hodín po vysadení lieku.

Dicloberte čapíky pre prostatitídu

Čapíky Dicloberte s prostatitisou je nesteroidné protizápalové liečivo. Účinnou látkou lieku je diklofenak sodný. Čapíky majú výrazný protizápalový účinok, anestetizujú, zmierňujú opuch, horúčku, znižujú adhézne vlastnosti krvných doštičiek.

 • Čapíky Dicloberte Používam s prostatitisou, dnou, primárnou dysmenoreou, neuralgiou. Široká škála aplikácie liečiva a niekoľko foriem uvoľňovania umožňujú použitie Diclobberu na liečbu reumatických ochorení a poškodení kĺbov.
 • Čapíky sa používajú podľa predpisu lekára, dodržiavajúc odporúčané podmienky. Čapíky sa injikujú hlboko do konečníka po očistení klystíra alebo defekácie. Pri dlhšom používaní lieku alebo pri prekračovaní odporúčanej dávky sú možné vedľajšie účinky. Symptóm sa prejavuje vo forme exacerbovaných ochorení gastrointestinálneho traktu, alergických reakcií, bolesti hlavy a zhoršenia celkového stavu.
 • Dicloberte pri prostatitíde je kontraindikovaný u pacientov s alergickými reakciami na diklofenak alebo nesteroidné protizápalové lieky. Čapíky sú zakázané v prípade vredov žalúdka alebo dvanástnika, hematopoézy alebo bronchiálnej astmy. Pri predávkovaní spôsobuje Dicloberl príznaky podobné nežiaducim účinkom lieku. Eliminácia čapíkov eliminuje nepriaznivé a bolestivé príznaky.

Čapíky s papaverínom na prostatitídu

Čapíky s papaverínom v prostatitíde sú účinným liekom s antispazmotickým účinkom na hladký sval prostaty a malých krvných ciev. Papaverín podporuje rozširovanie tepien, zvyšuje tok krvi, znižuje opuch, bolesť a zápal.

 • Hlavnými indikáciami pre použitie čapíkov sú gynekologické a urologické ochorenia. Čapíky sa podávajú rektálne, 2-3 krát denne. Liek je kontraindikovaný na použitie s individuálnymi papaverínovými neznášanlivosťami alebo pomocnými zložkami pre čapíky. Čapíky nie sú predpísané pre pacientov so zhoršenou funkciou pečene a vo veku.
 • Liek nespôsobuje príznaky predávkovania. Vedľajšie účinky sú veľmi zriedkavé. Ak po aplikácii čapíkov došlo k poruchám teplej rytmy, zápche, ospalosti alebo zníženiu arteriálneho tlaku, prípravok sa má prestať používať.
 • Rektálne čapíky s papaverínom pomáhajú zmierňovať kŕče v panvových orgánoch. Čapíky rýchlo a účinne eliminujú bolestivé symptómy v gastrointestinálnom trakte, pankrease a žlčových cestách.

Čapíky Tyqveol s prostatitisou

Čapíky Tyqveol s prostatitisou je účinná fytopreparácia, ktorá sa používa na akékoľvek ochorenie prostaty. Prípravok má niekoľko foriem uvoľňovania: olej, rektálne čapíky, kapsuly. Rektálne čapíky sa používajú na liečbu prostatitídy. Zloženie čapíkov obsahuje tekvicový olej - aktívnu zložku a kakaové maslo.

Tyqveol je liečivo s biologicky aktívnymi zložkami z tekvicových semien. Liečivo má antioxidačný účinok na telo a protizápalový účinok. Použitie čapíkov má pozitívny vplyv na fungovanie žlčovodov, znižuje zápalové procesy v epiteli a má cholagogický účinok.

 • Hlavné indikácie na použitie čapíkov Tyqveol: benígna prostatická hyperplázia, prostatitída, chronická prostatitída, dermatitída, kolpitída, endokervitída, hemoroidy.
 • Čapíky sú kontraindikované pre individuálnu neznášanlivosť zložiek lieku. Dávkovací režim a trvanie liečby sa vyberajú individuálne pre každého pacienta. Rektálne čapíky je potrebné pred podaním navlhčiť. Vložte čapík až trikrát denne, trvanie liečby je od jedného týždňa do troch mesiacov. Pri profylaxii prostatitídy sa čapík používa pol roka na 1 čapík každý druhý deň.
 • Vedľajšie účinky čapíkov sa prejavujú ako porušenie tráviaceho systému. Liek spôsobuje hnačku, dyspepsiu, flatulenciu, v zriedkavých prípadoch u pacientov dochádza k alergickým reakciám.
 • Predávkovanie Tyqveol spôsobuje hnačku. Ak sú opísané príznaky vyššie, je potrebné znížiť dávku čapíkov alebo zrušiť použitie čapíkov. Liečivo sa má uchovávať na suchom tme, pri teplote maximálne 25 stupňov. Čas použiteľnosti čapíkov je dva roky.

Dávkovanie a podávanie

Spôsob podávania a dávka rektálnych čapíkov pri prostatitíde určuje ošetrujúci lekár po diagnostikovaní stavu pacienta. Práve lekár vyberá najúčinnejšie čapíky na liečbu ochorenia. Pozrime sa na dávku najpopulárnejších čapíkov z prostatitídy, aby sme dosiahli maximálny terapeutický účinok.

 • Bioprost - pacienti majú 1 rektálny čapík 2 krát denne. Dĺžka liečby trvá 7-14 dní.
 • Vitaprost - 1 čapík jedenkrát denne, liečebný kurz 10-12 dní.
 • Viferon - 1 čapík ráno a pred spaním (každých 12 hodín), liečebný kurz 10 dní.
 • Prostopín - 1 čapík pred spaním, liečebný kurz 10-30 dní. V priebehu preventívneho kurzu sa čapík umiestňuje na 3 mesiace.
 • Čípky z prostatitídy s propolisom - 1 čapík dvakrát denne, trvanie aplikácie 15-20 dní.
 • Čípky z prostatitídy s tekvicovým olejom - 1 čapík dvakrát denne, liečebný kurz 10-30 dní.

Spôsob aplikácie rektálnych čapíkov je podávanie liekov do konečníka. Poďme sa pozrieť na to, ako dať sviečky správne, aby ste dosiahli maximálny terapeutický účinok a minimalizovali nepohodlie.

 • Väčšina čapíkov je potrebné skladovať v chladničke, pretože sa topia pri izbovej teplote. Pre pohodlie podávania by čapík mal byť chladný, aby sa neroztavil v rukách.
 • Ak chcete vložiť čapík, je potrebné zaistiť pohodlnú pozíciu. Môžete ležať na svojej boku alebo stáť trochu ohnuté. Zavedenie sviečky je nevyhnutné, aby čapík bol za zvieračom, to znamená v konečníku.
 • Na uľahčenie podávania by anus mal byť uvoľnený. Nevkladajte sviečku do upnutého stavu, pretože to môže viesť k traumatizácii sliznice. Na uľahčenie podávania sa môže koniec čapíka lubrikovať vazelou, detským krémom alebo rastlinným olejom.
 • Po zavedení čapíka je potrebné ležať 20-30 minút a vyhnúť sa defekácii (táto túžba veľmi často nastáva pri zavádzaní rektálnych čapíkov), pretože účinné látky nebudú mať čas na absorpciu.
 • Rektálny čapík by sa mal umiestniť cez noc, po defekácii a kúpaní. Je to spôsobené tým, že liek bude po celý deň úplne absorbovať.
 • Ak bola sviečka zavedená v noci, potom ráno môžu byť stopy úniku. Nebojte sa, pretože to znamená, že účinné látky sú úplne absorbované a základňa zostáva. Ako základ sa môže použiť parafín, tuk a parafínový olej. Na zníženie nepríjemnosti sa odporúča používať obrúsky alebo jednorazové podložky.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Predávkovať

Predávkovanie čapíka proti prostatitíde je možné, ak sa liek používa dlhšie ako odporúčaná. Príznaky predávkovania sú podobné príznakom vedľajších účinkov. Pri rektálnom podaní môžu čapíky spôsobiť alergické reakcie, konvulzívny syndróm, stupor a bolesti hlavy. Ak sa vyskytne takýto príznak, je potrebné prerušiť používanie čapíka a vykonať symptomatickú liečbu.

Interakcie čapíkov s prostatitisou s inými liekmi

Interakcia čapíkov s prostatitom s inými liekmi je možná len s povolením a predpisom lekára. Pri liečbe prostatitídy sa používajú nielen rektálne čapíky, ale aj tablety, masti a dokonca roztoky na intravenózne podanie. Obľúbenosť aplikácie čapíkov spočíva v tom, že liek sa rozpúšťa v konečníku, ovplyvňuje prostatu a zaisťuje maximálnu koncentráciu účinnej látky v mieste lézie.

Pozrime sa na interakciu čapíkov z prostatitídy s inými preparátmi na príklade čapíkov Vitaprost. Liečivo pomáha znižovať zápalový proces a znižuje hladinu leukocytov. Liečivo zvyšuje toxicitu nesteroidných protizápalových liekov. Čapíky zvyšujú antikoagulačné účinky perorálnych antikoagulačných liekov.

Podmienky skladovania čapíkov z prostatitídy

Podmienky skladovania čapíkov z prostatitídy zodpovedajú pravidlám na skladovanie vaginálnych a rektálnych prípravkov. V závislosti od zloženia sviečok by mal byť liek uložený na tmavom, chladnom mieste, chránenom pred deťmi. Skladovacia teplota by mala byť na úrovni 10-20 ° C, pretože pri vyššej teplote začne čapík roztaviť a deformovať.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Dátum vypršania platnosti

Čas použiteľnosti čapíkov z prostatitídy je uvedený na balení lieku a závisí od pravidiel skladovania lieku. Čapíky sa uchovávajú 12 až 36 mesiacov. Po dátume exspirácie je čípku zakázané používať a musí sa zlikvidovať. Trvanlivosť produktu tiež ovplyvňuje trvanlivosť. Ak čapík získal nepríjemný zápach alebo zmenil farbu, čapíky sa neodporúčajú, pretože to môže spôsobiť nekontrolované vedľajšie účinky.

Najlepšie čapík z prostatitídy

Najlepšie čapíky pre prostatitídu sú účinné lieky, ktoré pomáhajú rýchlo eliminovať zápalový proces a liečiť choroby. Najlepší čapík by mal byť účinný pri liečbe akejkoľvek formy prostatitídy s minimálnymi vedľajšími účinkami a kontraindikáciami. Najprv je potrebné poznamenať výhody použitia rektálnych čapíkov. Pretože je čapík injikovaný do konečníka, lieky sa absorbujú do tela skrze steny konečníka a nie do pečeňového tkaniva. To znamená, že rektálne lieky sú účinnejšie ako iné formy uvoľňovania, pretože neprechádzajú cez pečeň, čo ich ničí.

 • Najlepší čapík z chronickej prostatitídy je produkt založený na včelích výrobkoch. Prírodné zloženie a minimálne vedľajšie účinky sú medzi pacientmi populárne. Najlepšie sú lieky Tambuil, Prostopin, Hom Vita. Rektálne čapíky patria do skupiny čapíkov z prostatitídy s propolisom.
 • Existujú lieky, ktoré obsahujú aktívne zložky prostaty žliaz zvierat. Napríklad prostatické čapíky obsahujú prostatu domáceho býka. Liečivo odstraňuje zápaly, zmierňuje opuchy, normalizuje sekrečnú funkciu a urýchľuje obdobie zotavenia.
 • Účinnou látkou čapíkov môže byť koncentrovaný extrakt z pohlavných žliaz dobytka. Takáto zložka je v čapíkoch Vitaprost. Liečivo je proteínový komplex s výrazným účinkom na funkciu prostaty.

Čapíky na prevenciu prostatitídy

Na zastavenie zápalového procesu sa používajú čapíky na prevenciu prostatitídy. Spravidla sa rektálne čapíky používajú na udržanie stavu dlhodobej remisie ochorenia. Liek by mal byť vybraný ošetrujúcim lekárom na základe výsledkov hlavnej liečby. Sortiment čapíkov z prostatitídy a na prevenciu tejto choroby je veľmi široký. Stojí za zmienku o takýchto liekoch, ktoré sú najlepšími prostriedkami na liečbu a prevenciu prostatitídy:

 • Ichthyolové čapíky - majú anestetický, antiseptický a dezinfekčný účinok. Nemajú žiadne kontraindikácie a účinne zlepšujú krvný obeh v oblasti expozície.
 • Čapíky s papaverínom - zmierňujú kŕče, eliminujú bolesť a normalizujú prietok krvi v svaloch.
 • Rektálny čapík s belladónou - zloženie čapíkov obsahuje belladonu, ktorá sa nazýva belladonna. Liečivo je vhodné na liečbu chronickej prostatitídy, má protizápasové a protizápalové vlastnosti.
 • Diclofenac - majú protizápalový, protiedémový a analgetický účinok. Je to nesteroidné protizápalové liečivo.
 • Čapíky Voltaren - liek má antipyretický a analgetický účinok, je najlepším spôsobom na liečbu zápalu prostaty.
 • Anestezol je komplexné liečivo pozostávajúce zo štyroch účinných zložiek. Čapíky majú regeneračné, analgetické a protizápalové vlastnosti. Liečivo zlepšuje proces močenia a defekácie, urýchľuje obdobie zotavenia.
 • Tiotriazolin - odstraňuje zápalový proces a urýchľuje proces regenerácie tkaniva. Skvelé na prevenciu akejkoľvek formy prostatitídy

Aby sa zabránilo zápalu prostaty, čapík na báze kakaového masla je vynikajúci, s prídavkom prírodných produktov - medu a propolisu. Takéto čapíky pomáhajú odstrániť malý zápalový proces a dosiahnuť dlhodobú remisiu choroby.

Okrem užívania liekov nezabúdajte, že prevencia prostatitídy a najmä jej chronickej formy spočíva v dodržiavaní niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 • Pravidelný sexuálny život.
 • Plne zdravej výživy.
 • Odmietnutie zo zlých návykov (fajčenie, alkohol).
 • Robí športovú a regeneračnú gymnastiku na zlepšenie krvného obehu v orgánoch malých mas.
 • Včasná liečba akýchkoľvek infekčných lézií iných orgánov.

Sekundárna profylaxia prostatitídy by mala zahŕňať pravidelné preventívne vyšetrenia v urológu, profylaktickú liečbu rektálnych čapíkov, náhradných liekov a fyzioterapeutických metód.

Lacné čapíky z prostatitídy

Lacné čapíky z prostatitídy majú účinné liečebné vlastnosti, rovnako ako drahé lieky. Takže lacné čapíky sú čapíky založené na včelích výrobkoch, mimochodom, takéto čapíky je možné pripraviť doma. Pozrime sa na náklady na najobľúbenejšie lieky na prostatitídu. Pri výbere lieku vám to umožní orientovať sa nielen v jeho efektívnosti, ale aj v cenovej kategórii.

Názov tovaru Cena Anestezol 15 Sk. Bioprost 190 g. Vitaprost forte od 320 gramov. Vitalpst 260 gramov. Viperon od 120 g. Voltáž od 60 g Gemo-Pro od 90 g. Gennemon od 210 gr. Diklober od 45 gramov. Diklofenak z 14 g. Indometacin z 10 gramov. Ichtiólovые supozitriya od 14 USD. Longidasa z 680 gr. Metylluracyl z 17 g. Natalise 200 gr. Procoglyvenol 110 g. Propolis D 18 g. Propolis DN 175 g. Priamo od 80g. Simpopin od 400 g. Rekulturná príloha s krásnym 6 kg. Prísady a oblečenie od 15 USD. Čípky s indometacínom 6 gramov. Čapíky s papaverinómom s hmotnosťou 18 gramov. Tykveol od 300 g. Fito Propolis от 45 Sk.

Cena čapíkov z prostatitídy závisí od počtu čapíkov v balení, od množstva aktívnej zložky v prípravku a od siete lekární, v ktorej sa liek predáva. Všetky uvedené ceny sú len informačné.

Čípky z prostatitídy alebo rektálnych čapíkov sú lieky, ktoré sa používajú na liečbu zápalu v prostatej žľaze. Čapíky pomáhajú pri liečbe mnohých ochorení prostaty a konečníka. Výhodou čapíkov pri liečení tejto choroby je to, že liek pôsobí priamo na mieste lézie a má terapeutický účinok v krátkom čase. Doposiaľ farmaceutický trh predstavuje množstvo čípkov z prostatitídy, ktoré účinne bojujú proti tejto chorobe a používajú sa na jej prevenciu. Je však prísne zakázané používať čapíky samostatne. Len konzultácia a diagnostika u lekára umožní dosiahnuť dlhú remisiu prostatitídy alebo úplne sa zbaviť choroby.

trusted-source[24], [25], [26]


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Čapíky z prostatitídy" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.