^

Dieta pre tretiu krvnú skupinu

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Pre ľudí s treťou krvnou skupinou sa výrobky ľahko zdvihnú. Predpokladá sa, že zástupcovia tejto skupiny jedia takmer všetko. Pozrime sa na podrobnosti.

trusted-source[1], [2], [3], [4],

Tretia skupina krvi - čo jeme?

Zástupcovia tretej krvnej skupiny majú veľmi dobre vyvinutý a zdravý tráviaci trakt. To im umožňuje stráviť a asimilovať nejaké jedlo bez následkov. Existuje však aj nebezpečenstvo nadmerného stravovania, pretože zdraví ľudia neprinášajú žiadne problémy s jedlom.

Takže hlavným záujmom ľudí s tretím krvnou skupinou nie je toľko, aby si vybrali jedlo, aby sa obmedzili na množstvo. A potom bude všetko v poriadku.

Ľudia s treťou krvnou skupinou majú ďalší vynikajúci majetok. Rýchlo sa prispôsobujú zmenám v strave. Preto môžu ľahko jesť kuchyňu akejkoľvek krajiny. V rozumných medziach, samozrejme.

Vďaka tejto pozoruhodnej vlastnosti môžu ľudia s tretím krvným skupinám mať rozdielny stôl - na rozdiel od mnohých iných zástupcov skupín. A ak nemajú horlivosť, jedia všetko, vynikajúcu postavu a dobré zdravie, spolu so silnou imunitou, sú poskytované.

Čo je najlepšie v ponuke stravy pre tretiu krvnú skupinu?

Mlieko

Podľa teórie vzniku rôznych krvných skupín sa tretia vyskytla v čase, keď človek skrotival divé zvieratá. Jedným z týchto zvierat bola krava. A ovce, ktoré dávajú aj mlieko a ťavy. A kone môžu byť pripísané rovnakej kasty.

Preto mliečne a kyslé mliečne výrobky pre zástupcov tretej krvnej skupiny - to je menu. Poskytujú im zdravé kosti, vlasy, zuby. Stále kyslé mliečne výrobky dokonale čistia organizmus.

Ale zo syrov s plesňou takýmto ľuďom je lepšie sa zdržať, rovnako ako zo spracovaných syrov - sú kalorické a nemusia fungovať dobre na tele, čo spôsobuje fermentáciu v čreve.

Mäso

Mäsové jedlá sú veľmi dobré pre predstaviteľov tretej skupiny krvi. Najlepšie je zahrnúť do stravy zvlášť užitočné jahňacie a králičie mäso. Je pravda, že to lepšie 2-3 krát týždenne na maximum, aby sa preťaženie práce v gastrointestinálnom trakte.

Ale kurča by nemalo byť varené. Vzhľadom k vysokej úrovni lektínov v kompozícii (proteín, ktorý má schopnosť viazať sacharidové zvyšky na povrchu krvných buniek), kuracie môže nepriaznivo ovplyvniť krvinky zlepenie s nimi a upchávajú krvný systém.

Navyše, veľké množstvo lektínu v tele môže zle ovplyvniť gastrointestinálny trakt, čo spôsobuje také zlé a nepohodlné ochorenie ako dysbióza. Lektíny sú tiež schopné podporovať zápal vnútorných orgánov. V ponuke by mali byť obmedzené na maximum.

Ryby

Predstavitelia tretej krvnej skupiny sú veľmi povzbudzovaní, aby konzumovali ryby s nízkotučným odrôd. Najmä morské ryby (platesa obyčajná, sleď, lufar, stavrida, saury). Tuk morských rýb pomáha znižovať hladinu "zlého" cholesterolu v krvi. A tieto druhy rýb sú dobre absorbované, saturujú telo polynenasýtenými mastnými kyselinami, ktoré pomáhajú bojovať proti starnutiu.

Ale morské plody by sa mali vyhnúť: môžu prispieť k zlému tráveniu vďaka špeciálnym zložkám bielkovín. Takže, ak máte tretiu krvnú skupinu a ponúknete sa, aby ste jedli ustrice, kraby alebo slávky, premýšľajte a nesúhlaste. Je to zdroj toxínov v gastrointestinálnom trakte pre vás.

Zemiaky a bôby

Sacharidy sú užitočné a dobré pre ľudí s treťou krvnou skupinou. Ale nie všetci, nie všetci. Môžete jesť zemiaky a fazuľa, prosím. Ale kukurica a pohánka nie sú potrebné. Prerušujú operáciu pankreasu a menia obsah cukrov v krvi.

Mala by sa zabrániť aj pšenici a jej výrobkom. Z toho istého dôvodu, ak nechcete spomaľovať metabolizmus a začať sa zotavovať.

Zelenina a ovocie

Paradajky na zástupcov tretej krvnej skupiny sa neodporúčajú (v každom prípade môžu byť zriedkavo konzumované). Je to kvôli vysokej úrovni lektínov v ich zložení (nezabudnite na charakteristiky kurčiat?).

Listové šaláty, mrkva, kapusta, uhorky - jesť surové alebo variť bez pridania oleja - to bude prospešné. Zvlášť zlepší fungovanie čriev a posilní imunitný systém.

Orechy

Lepšie sú pre predstaviteľov tretej krvnej skupiny. Je pravda, že z orechov a mandlí sa niekedy nemôžete vzdať, ale len príležitostne. V opačnom prípade riskujete narušenie pankreasu.

Nápoje

Máte povolený zelený čaj bez cukru a minerálnej vody - mierne splynovaný alebo bez plynu. Môžete tiež mať kávu bez cukru.

Môžete si tinktúra s hlohom, ženšenom, ryžou, malinami a tiež veľmi užitočnou kapustovou šťavou, paradajkovou šťavou

Tuky

Z nich je povolené maslo

Chudnite s nami a stravu pre tretiu krvnú skupinu ľahko a s radosťou!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.