^

Diéta podľa krvného typu: pohľad na stúpcu

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Strava pre krvnú skupinu nie je len horlivý súper, ale aj presvedčení podporovatelia. Tvrdia, že strava pre krvnú skupinu je veľmi užitočná - a dokonca argumentujú svojimi argumentmi. Zoznámime sa s ich pohľadom bližšie.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Niekoľko "pre" diétu pre krvnú skupinu

№1. Krvné skupiny vnímajú výrobky rôznymi spôsobmi

Prívrženci diéty pre krvnú skupinu tvrdia, že rôzne krvné skupiny majú tendenciu vnímať tie isté produkty, a teda aj látky v nich, rôznymi spôsobmi. Je to evidentné z reakcie človeka na určité jedlá.

Faktom je, že krvné bunky (antigény) nie sú sami postavené rovnakým spôsobom. Majú rôzne povrchy. Keď sa krvné telieska nachádzajú v tele mimozemských majstrov, ktoré prichádzajú k nám z jedla a nápojov, môžu ich odmietnuť. Preto alergia a zlé zdravie.

Všetky krvné skupiny, s výnimkou štvrtého, nevnímajú iné krvné skupiny a látky, ktoré sú v nich. To je jeden z dôvodov, prečo by každá krvná skupina mala byť odlišná.

№2. Rôzne vekové skupiny krvi

Teória krvnej skupiny "pre" hovorí, že osoba s určitou krvnou skupinou by mala jesť presne tie potraviny, ktoré boli charakteristické v čase vzniku konkrétnej krvnej skupiny.

Sa prvýkrát objavil vodcu s prvou krvnú skupinu - Pojedač mäsa, druhá - ľudí, ktorí pestovali kukuricu a lovili - milovníkov obilnín a tráv, tretí - tí, ktorí skrotili zvieratá (fanúšikovia mlieka a mliečnych výrobkov), a štvrtý - obyvatelia mesta, ktoré môžu Jedzte buď ako zástupcovia tretej skupiny, alebo druhú.

№3. Výrobky musia byť ekologické a prijateľné

Prívrženci teórie podľa krvných skupín tvrdia, že lektíny (bielkovinové látky v potravinách) reagujú s krvou konkrétnej skupiny a buď sú odmietnuté, alebo naopak, sú prijaté s "huráčom".

Ak sú lektíny z tohto alebo tohto produktu anorganické pre ľudí, začínajú negatívne ovplyvňovať vnútorné orgány a látky obsiahnuté v krvi sa snažia chrániť tento útok. To značne podkopáva imunitu.

Preto nezahŕňajte do stravy charakteristické pre svoje produkty krvnej skupiny, aby ste nevynaložili všetku svoju energiu na boj proti škodám, ktoré spôsobili.

№4. Diéta pre krvnú skupinu pomáha schudnúť

Týmto sa nemôžete spýtať. Mnohí ľudia, ktorí používali túto stravu, znižovali nadváhu s komfortom a efektívnosťou. Z dôvodu jednoduchosti používania môže byť strava pre krvnú skupinu dlhý a dokonca aj spôsob života.

Všetky tieto argumenty hovoria v prospech stravy pre krvnú skupinu. Či vám to vyhovuje, musíte sa rozhodnúť sami. Je veľmi dôležité poradiť sa s lekárom skôr, než začnete používať diétu a používať ju na nápravu procesu straty hmotnosti. Potom budete bezpečne schudnúť a cítiť sa dobre.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.