Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Anglická strava po dobu 21 dní: podrobné menu pre každý deň

Lekársky expert článku

Gastroenterológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.11.2018

Niektorí z nich považujú anglickú stravu za prísnu, inú - šetriacu. Medzi výhody patrí dostupnosť výrobkov a ľahká znášanlivosť organizmu. Šetrná anglická strava je tiež pripísaná skutočnosti, že ponúka rôzne možnosti a produkty, a tiež obsahuje v strave všetky nutričné zložky (bielkoviny, sacharidy, tuky) a vitamíny. Jedná sa o jednoduchší spôsob liečenia ako mono-diéty, v ktorých musíte jesť nudné monotónne produkty.

Podrobná ponuka

Dlhá, ale najúčinnejšia - tak stručne charakterizujte anglickú stravu po dobu 21 dní. Sľubuje chudnutie od 8 do 12 a dokonca 18 kg a systém pomáha a schudne a bezpečne fixuje efekt.

Podstatou je striedanie dní. 21-dňová anglická strava je 2 vyloženie a 19 diétnych menu, ktoré sa striedajú dva až dva dni. Trojtýždňová schéma by mala byť namodelovaná na dňoch, aby sa nemusela mýliť a nejednúť niečo zo zakázaného.

Skúšaná strava je považovaná za najťažší dva dni - vykladanie mliečnych výrobkov, keď pili mlieko trikrát. Raňajky a občerstvenie sú doplnené jedným prípitkom. Občerstvenie rajčiakovej šťavy je diétna večera, to znamená, že prvý deň končí. Toto dokončí prípravu.

Hlavné menu obdobia je trochu monotónne, schéma je nasledovná:

 • 3-4, 7-8, 11-12, 15-16, 19-20 dní - proteín;
 • 5-6, 9-10, 13-14, 17-18 dní - zelenina.

Proteínové menu je 4 krát:

 1. Toast s medom a čajom.
 2. Bujón, kúsok mäsa, zelenina.
 3. Mlieko, toast (alebo čaj).
 4. Vajcia a jogurt alebo 150 gramov domáceho syra, čaju.

Rastlinné menu 4 krát:

 1. 2 ovocie, káva alebo čaj.
 2. Bouillon, toast, šalát bez dresingu.
 3. Ovocie (okrem tých, ktoré sú uvedené vyššie).
 4. Šalát, ovocie, čaj.

Vo väčšine anglických ľudí je chudobný nedostatok diéty. Dokážu sa udržať v športovej forme vďaka tradičnej kuchyni, praktickej a zdravej zároveň. Asi anglická strava bola nazvaná cudzincami, ktorí chcú napodobniť štíhkých Britov.

Štandardný program trvá 3 týždne. Najprv sú dve takzvané. Hlad, potom zase proteínové a ovocné-zeleninové dni. Menu pre každý deň je podrobne popísané vo všetkých typoch diét.

Hladní ľudia začínajú mliekom a chlebom. V 15 hodín - to isté. Pri 12 a 18 hodinách je opojné len mlieko. Na sne príde - časť rajčiaka smoothie. Čas možno zvoliť inak, ale po 19 nie je absolútne žiadny spôsob.

Ráno po proteínových dňoch začínajte kávou a mliekom. Canapé s maslom a medom je pre neho vhodný.

V 12 hodín - vývar, 150 gramov rýb alebo mäsa, chlieb, 2 lyžice hrášku.

V 15 hodín pijú mlieko alebo čaj s medom, v 19 hodín - 2 vajcia, 50 g syra, kefír, chlieb.

Zeleninová dávka je navrhnutá štyrikrát, pozostáva z nasledujúcich produktov:

 • Na raňajky - 2 pomaranče alebo jablká, chlieb.
 • 12 hodín - polievka bez zemiakov, šalátu alebo guláša, chlieb.
 • 15 hodín - časť jogurtu alebo mlieka.
 • 19 hodín - zelený šalát, 1 lyžička. Med, čaj, chlieb.

Ako výnimku sú povolené makaróny alebo nečisté zemiaky. Posledný deň trávia na mlieku.

trusted-source[1]

Ukončenie stravy

Mnohé z produktov tejto stravy sú zameniteľné. Je dôležité, aby obsahovali iba potrebné zložky a neprekročili povolený obsah kalórií. Pri nízkokalorickej diéte telo strávi všetky svoje energetické potreby z obchodov s tukom, čím znižuje ich hmotnosť. A nakoniec zvykne na určitú stravu a režim, ktorý dáva šancu schudnúť, aby sa zdravé jedlo stalo každodennou normou.

 • Pravidelnosť stravovania spočíva v tom, že čím viac človeka, tým rýchlejšie stráca kilogramy. Problém je, že sa nevrátia.

Zabrániť takýmto problémom pomôže kompetentným spôsobom vyhnúť sa strave. Úlohou straty hmotnosti nie je ponáhľať sa zaútočiť na všetko, čo bolo vylúčené počas stravovania, ale zaviesť zvyčajné potraviny postupne, dávkované. A v nasledujúcich dňoch sa nenechajte utiecť s múkou, mastnými, údenými, zbytočnými nápojmi a sladkosťami.

Odporúčania pre výstup sú nasledovné:

 • Jedzte trochu, distribúciu celú stravu pre 5-6 recepcií.
 • Pomaly kysnúť, sústrediť sa na proces.
 • Po obede sa vyhýbajte ťažkým jedlám.
 • Neskladajte žalúdok po 18 hodinách.
 • Každý deň pite kvalitnú vodu v dostatočnom množstve.
 • Príležitostne sa venujte ich slabostiam (koláč so smotanou, mäsové pochúťky), potom vyčistite telo zeleninou a zeleným čajom.

Niektorí odborníci na výživu sú presvedčení, že v tomto režime nie je telo vystavené stresu a že môže trvať dlhšie na jedenie v angličtine ako 21 dní. Ale záleží len na individuálnych charakteristikách osoby.

Proteínový deň

Cez ťažkosti dodržiavanie britský strava má určitú výhodu: Počas tejto doby telo má čas zvyknúť jesť novým spôsobom, prestaval, a to pomáha v budúcnosti udržať požadovanú váhu. Aký je význam proteínových dní v strave?

Okrem funkcií budov sa proteíny zúčastňujú štiepenia živín a eliminácie toxínov. Nehromadí sa, preto musia pravidelne prichádzať zvonku.

Prvé proteínové dni slúžia na doplnenie zásob bielkovín, ktoré sa znížili počas dní vypúšťania. Káva s mliekom, vajcami, syrom, mliekom alebo kefír je povolená. Nasledujúce dni sú zamerané na čistenie tráviaceho traktu a jeho obohacovanie vláknom.

Bielkoviny sa stávajú 3 a 4, 7 a 8, 11 a 12, 15 a 16, 19 a 20 dní. Schéma striedania: po 2 dňoch vykládky prichádzajú dva proteínové, potom sa striedajú s rastlinami. Vzorová ponuka pre deň s proteínmi:

 • čaj s medom a plátkom chleba;
 • ryby alebo mäso, ucho alebo vývar s chlebom;
 • orechy alebo mlieko;
 • Orechy, 200 g kefíru alebo 50 g mäkkého syra.

Je žiaduce udržiavať rovnaké intervaly medzi jedlami. Posledné jedlo je najneskôr do 19 hodín. Ak z nejakého dôvodu nemáte čas, musíte sa vzdať večere a nahradiť ju pohárom rajčiakovej šťavy.

Anglická kefírová diéta

Anglická strava na jogurte trvá 12 dní. Určené pre ľudí so silnou vôľou. A hoci informovaní ľudia hovoria, že Briti nie sú osobitnými milovníkmi kyslých mliečnych výrobkov, ale spôsob stravovania, o ktorom hovoríme, sa zvyčajne nazýva anglická kefírová diéta.

Tento fermentovaný mliečny výrobok nie je náhodou vybraný: zbavuje črevá, normalizuje trávenie, tlmí hlad. Vďaka týmto vlastnostiam, milovníci kefír, ak dodržiavajú pravidlá, môžu stratiť až 9 kg za 12 dní.

 • Prvé tri dni stravy s kefírom sa vykonávajú na nízkotučnom kefíre alebo v nesladenom jogurte: denná dávka - jeden a pol litra.
 • Od 4. Do 10. Dňa odmietajú kefír; denne pijú 0,5 litra rajčiakovej šťavy, najlepšie čerstvej, a 1,5 kg jabĺk - čerstvé alebo pečené.
 • 5. Deň je jablko, ďalšia opäť rozoberie jablká aj džús.
 • 7. Deň je kefír, ďalší je jablkový paradajok.
 • 8. Jablká a džús, 9. Jogurt alebo kefír, 10. Deň - jablká a rajčiaková šťava.
 • Posledné dni sú opäť extrémne kyslé mlieko, to znamená, že pijeme kefír alebo jogurt.

Takáto strava nie je pod silou každého, pretože je cítiť hlad a toľko jabĺk nechce, ale ľudia, ktorí to prešli, sú spokojní. V dôsledku toho sa hmotnosť znižuje, blahobyt, pracovná kapacita a nálada sa zlepšujú. Táto metóda podporuje zdravé stravovanie v budúcnosti.

trusted-source[2], [3]

Recepty pre anglickú stravu

Rôzne ponuky ponúkané týmto alebo oným variantom anglickej stravy sa vyznačujú zoznamom produktov. Je to preto, že hlavnou vecou nie je názov, ale obsah - to znamená, že zdrojom tohto produktu je konkrétny produkt.

Recepty na bielkoviny pre anglickú stravu:

 • Ryby v srsti

0,5 kg rybieho filé ľahko soľ, korenie, tuku s Dijonovou horčicou ("srst"), pečieme v predhriatej peci vo fólii alebo špeciálnej forme.

 • Nakrájané karbanátky

Prsia nakrájame na malé kocky, jazdia vo vajci, nasekaný cesnak, soľ, korenie. Na vyrezávanie kotlíkov priamo na fólii pečiete asi 20 minút.

Recepty na dni zeleniny:

 • Polievka "Oranžová"

2 mrkvy, asi 400 gramov tekvicového rezu, variť vo vriacej vode. Vypustite najviac, ponechajte trochu kvapaliny, rozmiešajte celý mixér. Dajte do ohňa, pridajte soľ a korenie, priveďte do varu. Podávajte tekvicové semená so stolom.

 • Cuketa so syrom

Umyte cuketu, aby ste si prebrali "čln". Osušte olejom, soľou a posypeme strúhaným syrom. Pečieme v predhriatej rúre.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.