Zdravie novorodencov

Zlomenina kľúčnej kosti u novorodenca počas pôrodu

Počas pôrodu, keď sa dieťa narodí, dochádza k rôznym zraneniam, medzi ktorými často dochádza k zlomenine klíčníka. Zároveň môže byť narušená integrita kľúčnej kosti buď úplne alebo čiastočne. Prečo sa to deje?

Vysoká teplota pri deťovaní detí: potrebujem zostreliť?

Zuby vyrážajú niekoľko mesiacov a často sa objavujú v tomto poradí: najprv spodné dva stredné zuby, potom dva horné stredné, potom bočné a späť. Zuby je možné strihať jeden po druhom alebo niekoľko naraz. 

Heřmánek pre novorodencov: môžem dať, ako variť a variť?

Táto rastlina má veľa užitočných prvkov, ktoré sa používajú pri liečení ochorení, kožných ochorení a na iné účely. Každá mladá matka potrebuje vedieť o výhodách harmančeka a obmedzeniach, keď je použitie môže byť nebezpečné.

Očné kvapky pre novorodencov: čo môžem použiť?

Je veľmi dôležité, aby matky vedeli, ktoré kvapky a kedy ich lepšie používajú, a tiež vedeli o možných komplikáciách liečby.

Masáž pre koliky u novorodencov: ako to urobiť správne

Takmer všetci novorodenci - asi 90% do určitej miery trpia črevnou kolikou. Dôvod ich výskytu je fyziologického charakteru a vysvetľuje to obdobie adaptácie zažívacieho traktu dieťaťa na nové podmienky pre neho.

Glycín pre novorodenca: môžem dať, dávkovanie

Glycín je jedným z najznámejších liekov, ktorý sa v neurológii široko používa na liečbu mnohých chorôb. Zvyšujú neuropsychologické schopnosti tela, zlepšujú stav tela, zlepšujú spánok, náladu, zvyšujú účinnosť

Prečo má novorodenec na kňazovi a tvári červenú pokožku?

Červená koža u novorodenca môže byť hneď po narodení, čo môže do istej miery strach rodičov bez dôvodu. Ale takýto príznak sa môže objaviť u novorodenca a po nejakom čase, s najväčšou pravdepodobnosťou, je už známkou patológie.

Prečo má novorodenec chladný nos a perá na prechádzku aj vo vnútri

Studený nos v novorodencov často nie je problém, hoci rodičia majú tento symptóm obavy. 

Suchá koža u novorodencov

Suchá koža novorodenca sa môže stať nielen kozmetickým problémom, ale aj vážnym zdravotným problémom, pretože pokožka zohráva dôležitú úlohu v živote dieťaťa. 

Prečo majú novorodenci mramorovanú farbu pleti a čo to znamená?

Takéto zmeny na koži dieťaťa môžu byť v absolútne zdravých deťoch na pozadí zmien teploty prostredia a to môže tiež naznačovať rôzne patológie.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.