^
A
A
A

Kalenie je cesta k zdraviu dieťaťa

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Môžete začať proces temperovania kedykoľvek v roku. Hlavná vec je, že sa to stáva postupne a pravidelne. Dodržiavanie pravidiel temperovania umožňuje zlepšenie zdravia dieťaťa a zníženie frekvencie návštev pediatra.

Nalievanie, trenie, vzduchové kúpele a telesné cvičenia budú prospešné, ak ich budete robiť podľa pravidiel:

  • Chôdza okolo bytu s bosými nohami je prvým krokom k "novému" životu. Nechajte drobky chodiť naboso a na tráve, piesok, kamienky v teplých letných dňoch. A napriek tomu môžete dať do dvora umývadlo s vodou a nechať dieťa v ňom "stomp" určitý čas.
  • Chôdza - "zelené svetlo"! V zime by celková doba strávená na ulici mala dosiahnuť 3-4 hodiny denne. V lete môžete dýchať kyslík po celý deň.
  • Naučte sa spať s otvoreným oknom kedykoľvek počas roka.
  • Cvičenie je výborným prírastkom k chôdzi. Každé ráno začnite s malým poplatkom a na prechádzku - hrajte aktívne hry.
  • Kravaty sú špeciálnym stupňom vytvrdzovania. Musíte ich začať trením telových drobek mokrým froté uterákom. Potom môžete pokračovať do kúpeľa na nohy: nalejte dve umývadlá s vodou s rôznymi teplotami a striedavo znížte nohy dieťaťa na 20 sekúnd v teplej vode a potom na 10 sekúnd - do chladu. O mesiac neskôr pokračovať do nohy do kolena sprchy vody pri teplote miestnosti, a za mesiac, aby drugoy- za kontrastne teploty studenej vody je nižšia ako 20 stupňov.

Po sprchovaní osušte uterák s uterákom.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.