^

Typy nití na facelifting

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.08.2022
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Plastická chirurgia ponúka množstvo procedúr proti starnutiu, technológia závitov je len jednou z nich. Použitie nití na facelifting uprednostňujú tí, ktorí si na plastickú operáciu netrúfajú. Úspešnosť zákroku závisí od kombinácie faktorov: skúsenosti odborníka, vek človeka, hĺbka problému, vlastnosti organizmu, kvalita použitých materiálov.

Typy nití na facelifting sú podmienene rozdelené do skupín: vstrebateľné, nevstrebateľné, kombinované. Prvé sú vyrobené z nestabilných materiálov, zmiznú z pokožky do šiestich mesiacov alebo viac. Počas tejto doby sa okolo nej vytvorí akýsi rám, podopierajúci obrys ďalšie dva roky.

 • Materiál, ktorý nepodlieha samodeštrukcii, zostáva v hrúbke líca oveľa dlhšie, možno na celý život. Používa sa na intenzívny lifting krku, dekoltu a iných partií.

Kombinované nite čiastočne zostávajú v hrúbke kože. Vizuálne ich tiež nevidno, ale drží ich kužeľ tzv.

Podľa štruktúry a spôsobov upevnenia sú závity hladké, vrúbkované, skrutkové, splietané, tekuté (bionity). Špecialisti dnes používajú širokú škálu nití z rôznych materiálov od svetových výrobcov aj domácich.

Pre pacientov nad 40 rokov sa odporúčajú materiály, ktoré sa sami nerozpustia. U ľudí nad 50 rokov sú zmeny súvisiace s vekom ešte výraznejšie; Hodia sa k nim zlaté alebo nite Aptos. Pri správnej implementácii všetkých fáz a kvalitných nití po dvoch týždňoch zmiznú opuchy, začervenanie a iné stopy a tvár sa stáva zreteľne mladšou a sviežejšou.

Facelift s mezovláknami

Mezovlákna sú spracované vlákna, vyrábajú sa z látky s vysokou elasticitou, kompatibilnou s ľudským telom. Pri rozpade tvoria oxid uhličitý a vodu a vylučujú sa bez poškodenia zdravia. Vďaka týmto vlastnostiam sú mezovlákna užitočné na zlepšenie elasticity pokožky. Procedúra je k dispozícii pacientom oboch pohlaví - ak neexistujú žiadne lekárske kontraindikácie.

 • S faceliftom s mezovláknami je krásny ovál podporený kostrou spojivového tkaniva. Inovatívna technika má iné meno - tradelifting.

Píšu, že techniku založenú na efekte reflexológie vymysleli orientálni špecialisti a že okrem viditeľného výsledku pomáha nájsť neviditeľný, no nemenej dôležitý stav – duchovnú harmóniu. Preto ho mnohí považujú za skutočný prelom v estetickej medicíne.

Množstvo a kvalita nití na facelifting sa určuje v štádiu vyšetrenia a prípravy. Nezabudnite vziať do úvahy individuálne vlastnosti pokožky a špecifiká problému.

 • Lineárna verzia mezovlákna rieši problémy 35-ročných ľudí, to znamená, že odstraňuje jemné vrásky.
 • Špirálové biofilamenty sú vhodnejšie pre 40-ročných na odstránenie tukovej vrstvy na brade, zlepšenie stavu obočia, nosoústnych ryh a dekoltu.
 • Výkonné mezovlákna so zárezmi spoľahlivo stiahnu strednú časť tváre.

Zdvíhanie pomocou nití vykonáva odborník, držiteľ osvedčenia o práve vykonávať takéto činnosti. Musí ovládať nielen svoje pohyby, ale celý proces. Mezovlákno nespôsobuje pacientovi vážne nepohodlie, nedeformuje okolité tkanivá a spoľahlivo sa zakorení v hrúbke dermy.

K resorpcii materiálu dochádza po jednom a pol až dvoch rokoch. Po celú dobu vyzerá tvár omladená, ovál je jasný. V prípade potreby je možné kontúru po dvoch rokoch opäť opraviť.

Aptos nite na facelifting

Typ nití Aptos pre facelift prešiel evolučnou cestou a oproti pôvodnej verzii sa zlepšil. Najprv to boli vrúbkované výrobky z nevstrebateľného polypropylénu. Dnes značka Aptos okrem nití na facelifting rôznych účelov vyrába aj obojstranné ihly, ktoré pomáhajú korigovať akúkoľvek oblasť tváre.

Moderné nite nie sú upevnené v dôsledku zárezov, ako predtým, ale na kostných prvkoch, čo je progresívnejšia a zdĺhavejšia technika. Zbierka vlákien Aptos je nasledovná:

 • pramene - zdvihnúť kútiky úst, odstrániť vrásky;
 • "hojdacia sieť" - na korekciu v oblasti brady;
 • vyrobené z kaprolaku;
 • pre zadok a hrudník.

Výhody produktov spočívajú v tom, že si môžete vybrať účinné pre každú zónu. Ale je tu aj odvrátená strana mince, nie taká atraktívna. Nite by sa mali zavádzať veľmi presne, a to vo vrstve podkožného tuku. Príliš povrchná implantácia je plná deformácií a príliš hlboká implantácia je neúčinná.

To, že nite pevne rastú, je dobré na zdvih. Ak ich však z nejakého dôvodu treba odstrániť, pacient a lekári čelia vážnemu problému. Nie je tiež žiadnym tajomstvom, že zárezy znižujú pevnosť filamentového materiálu, čo môže viesť k jeho pretrhnutiu.

Facelift so zlatými niťami

Keď sa hovorí o facelifte so zlatými niťami, nemyslí sa tým čisté zlato, ale v kombinácii s polyglykolom. Je navinutý na syntetickom vodiči ako ten najtenší plášť. Zlato je prevzaté na najvyššej úrovni a ťahá ho do vlákna tenšieho ako vlas. Analogicky s posilňovaním budov kovovými armatúrami sa tento postup nazýva vystuženie.

Hlavnou výhodou ušľachtilého kovu je, že faceliftové nite s týmto komponentom sú hypoalergénne a preverené stáročiami skúseností. Koniec koncov, zlato sa používalo na výrobu nití dávno predtým, ako sa objavili moderné materiály. Za účelom omladenia sa odporúčajú pre 30-40-ročných pacientov.

 • V prípravnom štádiu špecialista skúma tvár, presne určuje, kde je potrebný zásah, dáva značky.

Po anestézii špeciálna ihla prepichne kožu na miestach, kde bude nasledovať implantácia. Nite by mali tvoriť sieťku. Na jednu manipuláciu minú až 3m. Aplikácia hojivého antiseptického krému dokončí procedúru.

Rám z ušľachtilého kovu aktivuje tvorbu kolagénu a spojivového tkaniva okolo každého vlákna, čo pomáha spevniť pokožku a vyhladzovať vrásky. Do mesiaca by mal zmiznúť neprirodzený tón pleti, modriny a iné nedokonalosti a reziduálny výsledok je viditeľný po dvoch mesiacoch.

Nevýhody zlatých nití zahŕňajú skutočnosť, že s každým skokom v teplote vzduchu tvár výrazne mení farbu a v budúcnosti bude pre osobu so zlatou výstužou nemožné získať hardvérové kozmetické služby.

Tekuté nite na facelifting

Čo znamená „tekutý facelift“? Ako môže tekutá látka niečo vytiahnuť a celkovo udržať svoj tvar?

V skutočnosti sa tekuté nite na facelifting nazývajú biovlákna vyrobené z materiálu takmer identického s ľudskými tkanivami. V dôsledku ich následnej resorpcie sa v hrúbke kože vytvárajú spevňujúce kolagénové lešenia, ktoré bolo potrebné získať.

 • Táto verzia nití na facelifting je inovatívnym kozmetologickým vývojom. Na rozdiel od pevných nití je materiál špeciálny biogél pozostávajúci z chloridu zinočnatého a kyseliny hyalurónovej s vysokou molekulovou hmotnosťou.

Vypúšťa sa do dermis, kde pri interakcii vyššie uvedených zložiek vzniká nerozpustná soľ, ktorá je katalyzátorom tvorby elastických vlákien. V dôsledku toho dochádza k zhrubnutiu epidermy a vyhladeniu vrások na jej povrchu. Gél vydrží dlhšie ako ostatné nite a efekt tiež: až niekoľko rokov.

Facelifting touto technikou sa vykonáva špeciálnymi ihlami ambulantne, po predbežných konzultáciách a vyšetreniach. Je to prakticky bezbolestné a bezpečné. Existuje však varovanie: postup sa musí vykonávať v kurze, ktorý sa opakuje dvakrát mesačne niekoľko mesiacov za sebou. Presnejšiu schému vypočíta špecialista v každom prípade.

Tekuté nite na facelifting so zinkom

Aktívne ženy sa starajú o svoje zdravie a vzhľad a sú pripravené skúšať nové kozmetické technológie. Tekuté nite na facelifting so zinkom sú pre ženy, ktoré majú záujem o moderné riešenia v oblasti kozmetológie. V prospech techník používajúcich nite je skutočnosť, že chyby súvisiace s vekom sú odstránené bez skalpelu.

Tekutý materiál je gél štruktúrne zložený z chloridu zinočnatého a dôležitej zložky s vlastnosťami proti starnutiu - kyseliny hyalurónovej. Schopný vykonávať dve úlohy: opraviť a utiahnuť.

 • Faceliftové nite obsahujú menej zinku a nazývajú sa liftery. Injektuje sa do pokožky tváre podľa vopred naplánovanej schémy. Na ostatné časti tela sa používa chránič pokožky.

Pri injekcii gél vyplní mikrodutiny. Koža naň reaguje ako na cudzie teleso a snaží sa ho izolovať od ostatných tkanív. Jednoducho povedané, kyselina hyalurónová podporuje regeneráciu, zatiaľ čo zinok chráni tkanivá pred poškodením. Potom sa koža stiahne, čím sa vyrovnajú záhyby. V priebehu času sa obe zložky bezpečne vylúčia z tela.

Nite so zinkom korigujú plytké starecké vrásky, po jednom kurze efekt vydrží niekoľko rokov. Opakovaná manipulácia je prípustná po určitom čase. Zároveň sa farba vyrovná, pokožka je svieža a hydratovaná.

Nite so zárezmi pre facelift

Dnes boli vyvinuté desiatky modelov nití na facelifting. To umožňuje individuálne riešenia pre pacientov s rôznymi problémami a požiadavkami. Pomocou technológie závitov sa vrásky vyhladzujú, laloky sa upravujú, ovál sa vyrovnáva a pokožka sa napína vo všetkých bodoch prednej časti hlavy.

Estetickí chirurgovia používajú na facelifting lineárne, tkané, špirálové, vrúbkované nite. Posledne menované sú najobľúbenejšie, pretože sú univerzálne a poskytujú vysokú kvalitu postupu. Používajú sa na ochabnutú pokožku, ovisnuté obočie, prehĺbenie záhybov vo všetkých problémových oblastiach tváre, pri výskyte vrások, vrások okolo pier, vekových kruhov na krku.

Existujú aj obmedzenia, sú rovnaké ako pri iných technológiách závitov. Pri prvej konzultácii na klinike by ste si mali ujasniť, či sú vaše problémy kontraindikáciou nití. Pri ich neprítomnosti a správnom konaní špecialistov je zaručený pozitívny účinok.

Počas prvých štyroch mesiacov rastie, vzhľadom na spevnenie rámu, v dôsledku rastu spojivového tkaniva v prvej fáze procesu. Účinok trvá 4 roky, kedy dôjde ku konečnému rozpusteniu nití. Po tomto období je možné rovnakú manipuláciu zopakovať.

Vstrebateľné nite na facelifting

Zložkou vstrebateľných nití na facelifting je kyselina mliečna. Látka podporuje regeneráciu buniek a omladenie pokožky. Prvok sa zavedie do povrchovej vrstvy, kde sa začne rozkladať a po určitom čase sa z tela úplne vylúči. Nové tkanivá vytvorené pod vplyvom liftingových nití stimulujú tvorbu kolagénu, čo bolo potrebné dosiahnuť, aby sa eliminovali známky starnutia.

Najtenšie z tejto kategórie sú 3D mezovlákna. Zavádzajú sa cez špeciálne kanyly s tupým koncom, ktoré odtláčajú konštrukčné prvky kože od seba. Vďaka nim sú tkanivá poškodené na minimum - za predpokladu, že filigrán kozmetičky vlastní techniku vykonávania takýchto manipulácií.

Séria Aptos obsahuje aj vysoko účinné biologicky odbúrateľné nite, ktoré udržia výsledok až 4 roky.

Materiály Caprolac sa rozpadajú približne po roku. Ide o neškodný proces, bez negatívnych dôsledkov na skutočné omladenie.

 • Kategória vstrebateľných materiálov je určená ženám do 40 rokov, kedy nechcené zmeny ešte neprešli „bodom, odkiaľ niet návratu“.

Nite sa zavádzajú do povrchových vrstiev pomocou špeciálnych vodiacich ihiel v lokálnej anestézii. Účinok je viditeľný najmä v prípadoch, keď je na tvári veľa mimických vrások. S jasne definovanými záhybmi na tvári zrelej ženy je tento postup neúčinný.

Implantácia nití je naozaj ručná práca vo vysokom zmysle slova a chyby sú pre klienta veľmi drahé - doslova aj obrazne. Nebuďte príliš leniví, aby ste našli vysokokvalifikovaného odborníka!

Tornádo nite na facelifting

Twisted tornado nite pre facelifting sú pletené výrobky s priemerom 7mm. Vznikajú krútením lineárneho materiálu. Tornado sa môže vstreknúť do oblastí s hustou kožou (svaly, hlboké a stredné vrstvy), ako aj na lepšie napnutie. Dvojité vlákna sú vysoko podporné a stimulujú prirodzenú tvorbu kolagénu.

 • Procedúry s použitím nití na facelifting sa nazývajú nitelifting. Vykonáva sa na rôznych miestach tela a na procedúry sa používa niekoľko variantov Tornáda.

Špeciálne multifilamenty, vyrobené z 20 jednoduchých monofilov, sú účinné v boji proti nasolabiálnym problémom, vpáčeným lícam a vpadnutým očiam. Dodávajú objem a dobre sa hodia k ďalším obľúbeným procedúram: Botoxové injekcie, kontúrovanie s kyselinou hyalurónovou. Multifilamenty sa postupne rozpúšťajú a miznú z hrúbky kože.

Produkty, ktoré vyzerajú ako dvojité pružiny alebo ozubené kolieska, sú obzvlášť užitočné na korekciu nasolabiálnych a očných oblastí. Tvar si „pamätajú“, a tak sa po stlačení či natiahnutí vrátia do predchádzajúcej polohy. Vďaka tejto vlastnosti sa blednúca pokožka, kútiky pier a všetky najproblematickejšie miesta spoľahlivo stiahnu.

Špirálové nite na facelifting

Špirály sa nazývajú vlákna, ktoré sa môžu natiahnuť a zmršťovať kvôli špecifickému tvaru. Hoci kozmetológia nedávno použila špirálové nite na lifting tváre, už si získali širokú popularitu a pozitívne recenzie. A sú na to dôvody. Nite na facelift špirálového tvaru majú teda tieto výhody:

 • efektívnosť;
 • bezpečnosť;
 • bez obmedzenia veku;
 • nedostatok škôd a jaziev;
 • používa sa samostatne av kombinácii s inými odrodami;
 • kompatibilita s inými kozmetickými postupmi;
 • možnosť použitia pri mnohých indikáciách (obočie, T-zóna, labio-bradové ryhy).

Špirálové nite eliminujú ochabnutú kožu a defekty dekoltu po 40 rokoch. Sú považované za bezbolestné a spoľahlivé. Ich dĺžka je 50 alebo 60 mm. Takáto kvalita, ako je elasticita, umožňuje výrobkom ľahko sa vrátiť do svojej pôvodnej polohy po natiahnutí.

Množstvo spotrebného materiálu vypočíta kozmetička. Produkty sa zavádzajú tenkou ohybnou ihlou, ktorá tkanivo neroztrhne, ale iba roztlačí. Vďaka tomu je menšia bolesť a minimálne pooperačné stopy. Činnosti chirurga najskôr zodpovedajú princípu „kam ide ihla, tam ide niť“. Ihla sa vracia späť bez špirál: zostávajú na konečnom mieste, pod kožou. Vytvorí sa rám, ktorý môže poskytnúť korekciu a podporu problémových oblastí.

Nite Cog (kogi) pre facelift

V bohatom sortimente nití na facelifting to človek neznalý v tejto oblasti len ťažko pochopí. Trendy určujú orientálni kozmetológovia - vývojári najexotickejších produktov a inovatívnych riešení. Najmä kórejské značky s istotou držia dlaň.

 • Korekcia pomocou ozubených nití (kogi) na facelifting je tiež ich vývojom. Praktickosť, bezpečnosť, účinnosť sú dôležité vlastnosti tohto typu závitu.

Inováciou je, že nie sú hladké, ale so zárezmi smerovanými tak, aby bola fixácia čo najspoľahlivejšia. Neodmietajú sa, pretože telo ich nevníma ako cudzie teleso. Do hrúbky vstupujú cez vpichy so špeciálnymi ihlami. Okrem najtenšej ihly sú nite vybavené hadičkami kanyly.

Po usadení sa vo vnútri kože sa zuby čoskoro postupne rozpadajú. Súčasne sa uvoľňujú užitočné látky, ktoré zvyšujú množstvo kolagénu a elastínu. Tieto procesy majú vynikajúci vplyv na stav pokožky a po úplnom rozpade nití zostáva spojovací rám, ktorý si dlho zachováva svoj tvar.

Konečnými produktmi rozpadu mezovlákna sú voda a CO2, ktoré sa vylučujú prirodzene a neškodia telu. Preto, akonáhle výsledok prestane pacienta uspokojovať, môže facelift zopakovať znova.

Kórejské nite na facelifting

Kórejské nite sú široko používané na klinikách na facelifting. Séria výťahov Omega, COG, VERSATILE, Beaute ponúka niekoľko modelov produktov. Líšia sa materiálom, tvarom, kalibrom, dĺžkou. Aké nite sú potrebné na facelift v konkrétnom prípade, je na odborníkovi, ktorý klientovi poradí a vyšetrí. Jeho výber závisí od veku, stavu pacienta, závažnosti problému, hĺbky implementácie, spôsobu fixácie. Účinok je založený na vytvorení intradermálneho rámca z materiálov, ktoré sú biologicky kompatibilné s telom.

 • Kórejské produkty sú užitočné pre pacientov vo veku 30–45 rokov, keď je vädnutie už viditeľné, ale stále je možné ho korigovať technológiou závitov.

Nite sa zavádzajú ultra jemnými injekčnými ihlami v ľahkej anestézii; v každej korekčnej zóne sa používa niekoľko kusov. Podpora závitu je určená na 1-2 roky, potom vyžaduje opakovanie.

 • Ak sú na tvári vrásky na rôznych miestach, ryhy a záhyby v problémových oblastiach, brada a okraje obočia ochabujú a oči „žiaria“ nie leskom, ale mimickými vráskami, kórejské nite si s nimi dokonale poradia. Ich.

Účinok je viditeľný okamžite a pokračuje v raste až do šiestich mesiacov. Je to spôsobené tvorbou nového kolagénu v mieste zavedenia nití. A kým množstvo kórejských nití príde nazmar, pevný rám spoľahlivo podopiera mäkké tkanivá.

Darwinove nite na facelifting

Charakteristickým znakom nití na facelifting je hrúbka, dĺžka a materiál, z ktorého sú vyrobené. Tenšie produkty prinášajú menej bolesti, zranení a nežiaducich následkov v podobe opuchov, modrín, modrín a pod. Používa sa veľa materiálov, napríklad Darwinove nite na facelifting sú vyrobené z polykaprolaktónu. Ide o vstrebateľný rad produktov od talianskeho výrobcu Ergon, vytvorený pomocou špeciálnej inovatívnej technológie. Patrí medzi tri najpopulárnejšie mezovlákna.

 • Štruktúra Darwinových nití je trojitá pletenina, sú priehľadné a hladké, zabudované do ihly vyrobenej zo špeciálnej medicínskej zliatiny - odolná a pružná.

V odbornom slangu sa produkty nazývajú 3D kaprolaktón. Tento polymér, uložený v hrúbke kože, vykazuje vlastnosť reštrukturalizácie, spúšťa kolagenizáciu vlákien. V dôsledku toho sa obrys stáva jasnejším, tvár je sviežejšia, reliéf je vyrovnaný.

Profesionáli berú na vedomie nasledujúce vlastnosti vlákien:

 1. Schopnosť použiť na korekciu precitlivenosti a oblastí s vysokým mimickým napätím.
 2. Široké vekové rozpätie.
 3. Hladký proces rozpúšťania.
 4. Trvalý účinok.
 5. Vhodné na komplexné omladenie.
 6. Minimálne komplikácie.
 7. Krátke zotavenie.

Facelift 3d s mezovláknami

Procedúra 3D faceliftingu s mezovláknami je omladzujúca technológia, ktorá kombinuje výsledky niekoľkých predtým známych procedúr:

 • Botoxové injekcie;
 • vyplnenie dutín v hrúbke kože;
 • laser;
 • saturácia kyslíkom kozmetickými prípravkami.

Faceliftové nite v tejto kategórii sú bioimplantáty vyrobené z materiálu odlišného od iných odrôd. Hlavnou výhodou ich implementácie je rýchlosť, ako aj absencia negatívnych dôsledkov na pokožku.

Vzhľad 3D mezovlákna je pichľavý, s mikroskopickými hrotmi. Špecialista so šperkárskou presnosťou robí počas operácie drobné rezy v problémovej oblasti a zavádza sem nite, ktoré sa najskôr „ostňmi“ prichytia k kožným bunkám a potom ich lekár špeciálnymi nástrojmi vyhladí. Na rezy sa používajú ihly nie hrubšie ako vlas a nezanechávajú takmer žiadne stopy.

Manipulácia je veľmi účinná, no stále nie je všeliekom. Účinok sa pozoruje pri malých mimických zmenách: v očiach, perách, na lícach. Trvá to v lepšom prípade až rok, kým sa materiál nevyrieši. Pre trvanlivosť musíte postup opakovať každý rok. S hlbokými záhybmi a prítomnosťou pigmentácie by ste nemali očakávať výrazné omladenie.

4D nite na facelifting

Maximálne napnutie tkanív zabezpečujú 4d nite pre facelifting - produkty štvrtej generácie s háčikmi smerujúcimi do všetkých strán. Keď sú v hrúbke dermis, napínajú ju svojou prítomnosťou a zároveň stimulujú rast posilňujúcich vlákien a regeneráciu buniek. Rovnako ako iné nite na facelifting s podobnými vlastnosťami sa rozpúšťajú a zanechávajú vo vnútri hustý rám a obnovený povrch pokožky.

 • Efekt je dlhodobý, ale, žiaľ, nie večný: po dvoch-troch rokoch sú pacienti nútení opäť sa objednať na podpornú procedúru.

Produkty 4. Generácie sú indikované v prípadoch, keď si 3D nite nevedia poradiť s problémom - na korekciu krčnej oblasti, brady, veľkých previsnutých lalokov, hlbokých záhybov vo všetkých oblastiach tváre. Sú účinnejšie ako iné s výraznou ochabnutosťou dermy. Vo všeobecnosti existuje veľa výhod v 4D vláknach:

 • rýchlosť vykonávania;
 • bez anestézie a ťažkej traumy;
 • efekt je viditeľný okamžite, trvá dlho;
 • nepresvitať;
 • krátka rehabilitácia doma.

Nite sú vyrobené z polydioxanónu, ktorý sa používa v medicíne na fixáciu chirurgických stehov. Látka je veľmi odolná, hyalergénna, netoxická a v organizme sa postupne rozpúšťa. Poskytuje spoľahlivú podporu pre značnú masu tkanív - nielen na tvári, ale aj na prsiach, zadku, stehnách a bruchu.

Kolagénové nite na facelifting

Prírodný kolagén tvorí proteínový rámec, ktorého funkciou je zabezpečiť tón pleti. Je známe, že pod mikroskopom vyzerá ako početné prepletené vlákna a v chirurgii sa používa ako šijací materiál. Kolagén vzniká v ľudskom tele a pri jeho nedostatku je dodávaný zvonku – ako súčasť kozmetických prípravkov, ako aj kolagénovými injekciami.

 • S pribúdajúcim vekom kolagénu v tele ubúda a na príčine nepomôže ani aplikácia povrchových prípravkov. A potom je čas opýtať sa na vlákna pre facelift. Čo to je? Z čoho je vyrobený a prečo?

Kolagénové nite na facelifting sú určené na spevnenie kožného rámu. Nite tejto kategórie sa implantujú do kože 30-60-ročných, bez akýchkoľvek kontraindikácií, tenkými ihlami v lokálnej anestézii. Populárne značky sú Zyrderm, Zyplast, CosmoDerm, CosmoPlast.

Produkty majú dvojitý účinok: nielenže sa posilňujú, ale tiež stimulujú tvorbu spevňujúceho tkaniva okolo každého vlákna. Používajú sa na vyhladenie hlbokých nosoústnych ryh, jaziev alebo po akné, zväčšenie objemu lícnych kostí, líc, pier, korekciu oválu.

Kolagénový materiál sa nevstrebáva, ale môže sa poškodiť a zničiť. Potom je potrebná opätovná implementácia. A vo všeobecnosti jedna manipulácia problém nevyrieši.

Pružinové nite na facelifting

V určitých oblastiach sa používajú rôzne modely nití na facelifting, napríklad hladké - na čele, lícnych kostiach, brade. Je to spôsobené tým, že v rôznych oblastiach má koža nerovnakú hustotu a je vystavená nerovnakej záťaži.

 • Niťové pružiny pre facelift majú vysokú elasticitu, takže sa používajú v najmobilnejších a najhustejších oblastiach. Inštalované na subdermálnej úrovni na zdvíhanie nasolabiálnych záhybov, brady, obočia.

Materiálom na pramene je moderná látka, ktorá má schopnosť premeniť sa po šiestich mesiacoch na oxid uhličitý a vodu. Výrobný proces zahŕňa tepelné spracovanie na dosiahnutie „pamäťového efektu“ a navíjanie na ihlu, aby sa získal tvar pružiny. Ihly sú vyrobené zo špeciálnej ocele.

 • Po zavedení do hrúbky produktu získajú svoj predchádzajúci tvar a vytiahnu pokožku a svaly na požadovanú úroveň.

Pružiny používam vo veku 30–45 rokov na korekciu ptózy viečok, kútikov pier, lalokov, dvojitej brady. V neskoršom veku je účinok menej výrazný. Výsledkom je omladenie na 4–5 rokov, vyhladenie vrások, vyhladenie oválu, aktivácia tvorby prirodzeného kolagénu.

Nite sú vhodné na manipuláciu na iných častiach tela. Sú dobre kombinované so všetkými hardvérovými a injekčnými postupmi.

Pružinové závity na facelifting

Za nové slovo v estetickej chirurgii sa považujú jarné nite na facelifting. Boli vyvinuté vo francúzskom laboratóriu na výrobu kozmeceutických produktov. Zásadným rozdielom od predchádzajúcich produktov je dvojvrstvová štruktúra a množstvo neagresívnych zárezov po celej dĺžke. Materiál je polyesterové vlákno so silikónovým plášťom.

Francúzske nite na facelifting poskytujú rýchly a trvalý účinok v týchto oblastiach:

 • čelo, obočie;
 • spodná čeľusť;
 • lícne kosti;
 • krk;
 • prsník;
 • predlaktie;
 • zadok;
 • žalúdok;
 • boky.

Výhody nití Spring spočívajú v tom, že majú vysokú elasticitu, netraumatizujú sa, prispôsobujú sa mimike a pohybom svalov, rýchlo prežívajú. Závity sú mechanicky pevné, aj vďaka frekvencii zubov a ich smerovosti v oboch smeroch.

Minimálne trvanie výsledku je od 3 do 4 rokov po zákroku a pri správnej starostlivosti sľubujú ešte viac. Ďalším plusom je hospodárnosť: na opravu jednotlivých oblastí sú potrebné iba dva alebo tri produkty. Pričom na vystuženie so zastaranými materiálmi sa používa až 15 závitov.

Vlákna sú vhodné pre ľudí nad 40 rokov, ktorí majú obavy zo zmien súvisiacich s vekom, ktorí dramaticky schudli alebo pribrali a neplánujú výkyvy hmotnosti v blízkej budúcnosti.

Omega nite na facelifting

Vysokokvalitné materiály pomáhajú dosiahnuť rýchly a trvalý liftingový efekt. Mnohí špecialisti na nite uprednostňujú pri facelifte omega nite. Ide o unikátne polydioxanónové mezonity vybavené viacsmernými zárezmi a netraumatickou ihlou.

Ihla s ostrým rezom minimalizuje bolesť a tiež umožňuje použiť tento model nití na facelifting na korekciu jemných oblastí - periorálna, periorbitálna, dekolt.

Výhody modelu Omega:

 • Maximálny účinok s minimálnou traumou.
 • Vedľajšie účinky, za určitých podmienok, prechádzajú samy.
 • Efekt vystuženia sa uchováva 2 až 5 rokov, po ktorých sa môže postup opakovať.
 • Používajú sa rôzne modifikácie vo vzájomnom spojení pre lepšiu fixáciu jednotlivých zón.

Výrobky vyrábajú kórejské spoločnosti. V ponuke sú štyri druhy nití. Ktoré z nich sú potrebné, rozhodne lekár - po preskúmaní stavu kože, závažnosti problému, veku a individuálnych charakteristík pacienta.

Dôležitým bodom je zistenie kontraindikácií. Prvý je príliš mladý. Závitové technológie sa neodporúčajú osobám mladším ako 25 rokov, a to ani na tvári, ani na iných častiach tela.

Monofil pre facelift

Klasická verzia kozmetických nití pre facelift je hladká (lineárna, mono). V pokožke takéto mezovlákna vytvárajú spoľahlivý rám a aktivujú tvorbu kolagénu. Okrem hladkých, vstrebateľných polydioxanových mezonitov sú dodávané so zárezmi (klinčekmi), špirálovitými (vo forme pružín), votkanými do vrkôčikov.

 • Faceliftové monofily tvoria takpovediac prvú generáciu vláknitého materiálu a pružiny a pigtaily tvoria druhú. Každá modifikácia plní svoje úlohy na korekciu tváre.

Lineárne produkty sú teda najjednoduchším implantátom. Malý priemer a dĺžka od 2,5 do 9 cm umožňujú inštaláciu do akejkoľvek časti tváre. Sú obzvlášť užitočné na omladenie tenkých oblastí pokožky. Ovisnuté viečka, vrana, sklopené kútiky úst – to sú miesta. Najlepší efekt je vo veku 30 až 40 rokov.

 • Operácia trvá až hodinu v závislosti od oblasti a úloh. Pacient môže ísť ihneď domov, keďže nie je potrebný ďalší lekársky dohľad. To je veľmi výhodné pre ľudí, ktorí sa mimo domova cítia nepríjemne.

V priebehu času sa látka, z ktorej sú nite vyrobené, rozpadne a je odstránená z tela bez následkov. Liftingový efekt vydrží približne dva roky. V kombinácii s inými modelmi mezovlákna, ako aj hardvérovými technológiami sa výsledok predlžuje. Technika nití je k dispozícii na opakovanie, keď výsledok prestane pacienta uspokojovať.

Lekárske nite na lifting tváre

História chirurgického šijacieho materiálu sa tiahne od nepamäti. Starovekí liečitelia používali na uzatváranie rán a poranení „improvizované prostriedky“ – vlasy, chlopne, vlákna, šľachy. Moderné materiály sú rádovo vyššie. Klasifikácia lekárskych nití pre facelift teda zohľadňuje nielen pevnosť, ale aj množstvo parametrov: štruktúru, pružnosť, manipulačné vlastnosti, prítomnosť alebo neprítomnosť povlaku, biokompatibilitu, efekt knôtu.

 • Podľa biodeštruktívnych vlastností sa materiály delia na vstrebateľné (katgut, syntetické s rôznou dobou rozpadu), nevstrebateľné (polyestery, polyolefíny, fluórpolyméry, oceľ) a podmienene vstrebateľné (hodváb, polyamidy, polyuretány).

Materiál na šitie používajú nielen chirurgovia, ale aj špecialisti z kozmetického priemyslu. Kozmetické nite na facelift sa teda neobjavili z ničoho nič, ale boli požičané z oblasti chirurgie. Pri ich implantácii sa odstránia vrásky, stiahnu sa líca, dôjde k celkovému omladeniu tváre (líciam sa hovorí ochabnuté líca, ktoré deformujú kontúru a dodávajú človeku smutný alebo unavený pohľad).

 • Iba špecialisti dokážu pochopiť všetky zložitosti nití.

Vyrábajú sa totiž po celom svete, využívajú nové syntetické materiály a rozširujú sortiment. Pre pacientov, ktorí sa chcú zorientovať v tejto téme, stačí vedieť, že kozmetická chirurgia používa mnoho typov lekárskych nití: nevstrebateľné aj vstrebateľné s rôznou dobou rozpadu.

Kara nite na facelifting

Sortiment cara faceliftových nití zahŕňa mono, dvojité, špirálky, vrkoče, dvojité vrkoče, mono s pozlátením, so zárezmi. Produkty vyrába mnoho zástupcov kozmetického priemyslu, obľúbené sú najmä Omega, EVE COG, Beaute` lift V Line, VERSATILE Uni. Ktoré vlákna na facelift špecialista uprednostňuje, je jeho výsadou a zodpovednosťou. Úlohou pacienta je vybrať si kliniku a lekára hodného dôvery.

Pri rozhodovaní o facelifte je užitočné poznať niekoľko odporúčaní:

 • Vstrebateľné nite je žiaduce používať až 40 rokov. Neskôr prídu na rad nevstrebateľné, ktoré tvoria spoľahlivejšiu výstuž a chránia pred následným ochabnutím.
 • Ak boli prvýkrát použité nevstrebateľné modely, potom pri opakovanej manipulácii je potrebné včas odobrať vlákna z rovnakého materiálu.
 • Ak je tuková vrstva veľká, môže byť potrebná predbežná liposukcia.
 • Ak potrebujete utiahnuť niekoľko anatomických zón, relácia je rozdelená na niekoľko samostatných manipulácií.
 • Kombinácia nite s inými metódami, najmä pri závažných problémoch súvisiacich s vekom, môže výrazne zlepšiť výsledok proti starnutiu.

Mliečne, polylaktické nite na facelifting

Mliečne (polylaktické) nite na facelifting majú zvýšenú účinnosť, bezpečnosť a trvanie. Svetová popularita je spojená práve s tým, ako aj s minimálnymi rizikami a traumami spojenými s technológiou. Jedinečné nite na lifting tváre sa vkladajú pod kožu, vyrobené z látky kompatibilnej s ľudským telom – kyseliny polymliečnej. Výhodou je, že kyselina sa nehromadí, ale rozkladá a vylučuje sa bez stopy.

Polymliečne výrobky majú dvojitý účinok.

 • Po prvé, zvyknú si na hrúbku a utiahnu mäkké tkanivá tváre; fáza trvá približne 9 mesiacov.
 • V konečnom dôsledku pôsobia aj po rozpade, pretože bunky nachádzajúce sa okolo nich vplyvom materiálu aktivujú tvorbu vlastného kolagénu.

Výťah vydrží až 5 rokov. Trvanie výsledku závisí od prítomnosti podkožného tuku, veku, závažnosti problému, počtu nití, kvality zákroku a následnej starostlivosti, dodatočných opatrení starostlivosti.

 • Najmä si treba dávať pozor aj počas spánku: spi len na chrbte. Počas dňa nezaťažujte tvárové a žuvacie svaly.

Ak boli vlákna zavedené do častí tela, fyzická aktivita by sa mala zastaviť a ešte lepšie sa niekoľko dní „valiť“ v posteli.

Technológia závitov je univerzálna, ale primárne sa používa na obnovu problémových oblastí tváre. Odstraňuje vrásky na čele, spánkoch, lícnych kostiach, krku, odstraňuje ochabnutie, koriguje oblasť obočia, horných viečok, pier.

Zlepšenie tonusu pokožky na vnútorných stehnách, horných končatinách, bruchu, hrudníku je tiež pod silou mliečnych nití. Minimálny vek pre manipuláciu s niťami je 30 rokov.

Vrkočové nite na facelifting

V šikovných rukách profesionála poskytujú faceliftové vrkoče dvojitý zdvih. Efekt je vysvetlený jednoducho: nite tkané do pigtailu znesú väčšiu záťaž ako jedna lineárna niť. To znamená, že sú schopné napnúť veľkú masu pokožky a silnejšie stimulovať tvorbu kolagénu. Takéto vlákna sa spotrebujú menej na rovnakú oblasť výťahu.

 • Pigtaily sa používajú v hustejších oblastiach a pozdĺž oválu tváre, kde je potrebný obzvlášť silný sťahovací efekt. V blízkosti očí, nosa, pier je možné vďaka zdvojenej a väčšej hrúbke lepšie podoprieť pokožku a odstrániť jej nedostatky.

Syntetické nite na facelifting, votkané do pigtailu, sú bezpečné a zaručujú stabilný efekt. Sú vyrobené z polydioxanónu, materiálu na chirurgické stehy používané v chirurgii. Pigtaily odstráňte druhú bradu, utiahnite znížené líca.

Materiál podlieha skaze a zobrazí sa približne za 6-8 mesiacov. Počas tejto doby sa vytvorí tesnenie v hrúbke, ktorá dokáže podoprieť pokožku po dobu 1,5–2 rokov. Zároveň sa aktivuje syntéza vlastného kolagénu, vďaka čomu sa pokožka stáva hustejšou a dokáže si udržať svoj tvar. Veľkou výhodou je, že tónovaná tvár má prirodzený výraz, bez skreslenia a asymetrie.

Ružové nite na facelifting

Kórejské nite na facelifting sú súčasťou série Beaute`lift V LINE. Ide o tenké vstrebateľné ostnaté mezonity vyrobené z polydioxanónu s pevnou dĺžkou 14 cm.

 • Na 4 cm sú na jednej strane nasmerované hroty, ďalších 5 cm dĺžky je pokrytých hrotmi s opačným smerom, zvyšných 5 cm je hladkých.

Kanyly sú vyrobené z najkvalitnejšej japonskej ocele. Vďaka laserovému brúseniu ihly ľahko a bezbolestne kĺžu po tkanivách a nezanechávajú takmer žiadne stopy ani modriny.

Množstvo vláknitého materiálu určuje lekár v procese vyšetrenia a prípravy na manipuláciu. Faceliftové nite ruže sa používajú v nasledujúcich prípadoch:

 • so zníženým tónom, prítomnosť hlbokých brázd v rohoch úst, nasolabiálnych a nasolabiálnych oblastí;
 • s ochabnutými tkanivami na horných a dolných končatinách;
 • v prítomnosti gravitačnej ptózy - vynechanie tkanív všetkých oblastí tváre.

Mezovlákna napínajú a fixujú tkanivá a po 6–8 mesiacoch sa rozpustia. Počas tohto obdobia sa vytvára podkožný skelet, ktorý pomáha kontúre zotaviť sa a vyzerať prirodzene. Konečným výsledkom je omladenie, hladkosť, elasticita pokožky. Prípravné a rehabilitačné opatrenia sú štandardom pre všetky postupy pri niti.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.