Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Predoperačná analýza kontúr tváre

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Vzhľadom na nespočetné množstvo variácií tváre je väčšina analytických meraní použitých na určenie estetických štandardov nespoľahlivá. Moderná analýza a stanovenie uhlov sú prvým krokom pri určovaní obrysu. Korekcia tváre je však trojrozmerný postup, ktorý exponenciálne zvyšuje variabilitu štruktúry a konečné výsledky liečby. Dobré porozumenie anatómie skeletu a schopnosť určiť jednotlivé topografické vlastnosti pomáhajú chirurgovi vybrať optimálny implantát a spôsob jeho inštalácie.

Zvýšenie kostrových zložiek tváre aloimplantátmi mení najhlbšiu kostrovú úroveň tváre v troch rozmeroch. Vyhodnotenie tváre pred operáciami na zmenu kontúry začína tvorbou myšlienky jednotlivých znakov kostrovej anatómie a definíciou znakov estetických nedostatkov. Určenie vzťahu medzi štrukturálnymi a topografickými znakmi je dôležité pre dosiahnutie najlepších výsledkov výberom optimálneho tvaru, veľkosti a polohy implantátu.

Vyhodnotenie defektov v obryse dolnej čeľuste

Definícia zónových princípov anatómie v premadibulárnom priestore umožňuje chirurgovi vytvoriť individuálny obrys brady a spodnej časti líca. Chinové implantáty sa tradične umiestňujú na oblasť medzi bradovými dierami. Toto dobre známe miesto je len jeden segment alebo oblasť dolnej čeľuste, ktorú možno úspešne zmeniť. Implantáty, inštalované iba v centrálnom segmente, bez rozširovania po stranách, často vytvárajú neprirodzenú lištu, ktorá vyzerá neatraktívne. Stredná bočná zóna premandibulárneho priestoru môže byť definovaná ako oblasť prechádzajúca od bradových dier až po šikmú líniu vodorovnej časti mandibulárnej kosti. Keď táto zóna narastá, okrem stredovej časti brady sa rozširuje aj obrys prednej línie spodnej čeľuste. To je základ pre vývoj rozšírených anatomických a predných bradových implantátov. Zadnebochnaya zóna, tretia zóna premandibulárneho priestoru, ktorá zahŕňa zadnú polovicu vodorovnej časti tela čeľuste, uhol čeľuste a prvé 2-4 cm vzostupnej vetvy. Táto zóna môže byť upravená implantátom pre uhol spodnej čeľuste, ktorá rozšíri alebo predĺži zadnú časť uhla dolnej čeľuste, čím vytvorí silnejšiu čiaru zadnej časti čeľuste.

Zónový princíp skeletálnej anatómie je vhodný na rozdelenie oblasti strednej časti tváre na určité anatomické oblasti. Zóna 1, najväčšia oblasť, zahŕňa väčšinu zygomatickej kosti a prvej tretiny zygomatického oblúka. Zvýšenie tejto zóny posúva lícne vyvýšeninu. Tým vzniká ostrý, uhlový vzhľad. Zóna 2 pokrýva strednú tretinu zygomatického oblúka. Oprava tejto zóny sa zónou 1, zdôrazňuje zygoma priečne prebiehajúcej hornej tretine tváre. Zóna 3, paranazálna oblasť, leží medzi infraorbitalným foramenom a nosnou kosťou. Zvislá čiara poklesol z podočnicový foramen, označuje bočné okrajová oblasť 3 obklopuje stredový dis prierez s rastúcou lícne kosti. Zvýšenie objemu zóny 3 zvyšuje úplnosť pod zásuvkou oka. Zóna 4 zachytáva zadnú tretinu zygomatického oblúka. Zvýšenie v tejto oblasti spôsobuje neprirodzený vzhľad a vo väčšine prípadov nie je zobrazené. Tkanina pokrývajúce túto zónu, sú pripojené ku kosti, a tu otseparovku by malo byť vykonané opatrne, pretože temporo-zygomatic vetva lícneho nervu prechádza povrchovo aktívne látky v tomto dokumente pre temporoparietální fascia cez lícne oblúka, a môže sa poškodiť. Zóna 5 je medzisúčet trojuholník.

Poruchy obrysu strednej časti tváre

Topografické klasifikácie stredná časť tváre obrysu vád je veľmi užitočné ako referenčný vodítko pre koreláciu anatomických deformačných vlastností s niektorými implantátmi. Typ deformácie I sa vyskytuje u pacientov, ktorí majú dobrú úplnosť stredná časť tváre, ale nedostatočný vývoj kostrovej komponentov lícnej oblasti. V takom prípade by sa implantát prednostné TAT vo forme škrupiny na lícne kosti, zvyšuje to a robiť vyššiu jarmových oblúk. Veľká plocha implantátu poskytuje lepšiu stabilitu a pomáha znižovať rotáciu a posunutie. Rozloženie implantátu do priestoru subkulusu vytvára prirodzenejší prechod z oblasti maximálneho zväčšenia do priľahlých oblastí s relatívnym poklesom. Deformácia typu II sa vyskytuje u pacientov s atrofiou a hernie strednej tretine čelných mäkkých tkanív v podskulovoy oblasti s dostatočnou vývoj lícne kosti. V tomto prípade sa používajú podkožné implantáty na zväčšenie alebo naplnenie týchto defektov alebo na vytvorenie prednej projekcie. Deformácia typu II je najbežnejšie, je nájdený vo väčšine starnúcich ľudí, ktorí podskulovoy implantát efektívne využité v spojení s chirurgickou plastickou operáciou. Deformácia typu III sa vyskytuje u pacientov s tenkou kožou a vyčnievajúcimi lícnymi kosťami. Táto kombinácia spôsobí prudký prechod z lícne kosti na hornej strane plochy vyjadrený priehlbiny pod lícne kosti, ktorý dáva dojem extrémnej únavy, sa zmenil na kostra tváre. Deformácia typu IV, ktorá je opísaná ako osoba "s deficitom objemu", je výsledkom nedostatočného rozvoja na lícne kosti a deficitov mäkkých tkanív podskulovoy oblasti. V tejto situácii, kombinované Malar / podskulovoy implantát by mal slúžiť na dva účely: musí zvyšovať úmerne nedostatočnú kostry v lícnej oblasti a zaplniť prázdnotu vytvorenú absencia mäkkých tkanív v oblasti podskulovoy. Vzhľadom k tomu, táto podmienka je tiež spájaný s predčasným starnutím kože vo forme nadmerných vrások a hlbokých záhybov v prostrednej tretine tváre, pacienti sú často považované za optimálny kandidátov na Rhytidektómia. Plná stredná časť tváre zotavenie a zvýšenou bočnou časti dolnej čeľuste kombinovaným Malar / pod Malar implantátu, ako aj predné bukálne implantát poskytuje štrukturálny rámec na dosiahnutie pozitívneho výsledku držal potom Rhytidektómia a úspešne odstránené hlboké záhyby, ktoré boli mediálne uprostred tváre. Deformácia typ žľab (typ V) je obmedzená na hlboké brázdy, často sa vyskytujúce u križovatky tenké kože viečok a hrubšie kože tváre. S výrazné deformácie záhybu bočne a smerom dole od vnútorného kútika cez spodnej okrajovej časti obežnej dráhy a podočnicový zygoma. Ak chcete tento deformácii teplom za použitia implantátov, silikónového elastoméru, ePTFE, rovnako ako tuk.

Jediným prístupom na korekciu submandibulárnych a nozoálnych oklúzií je zdvíhanie mäkkých tkanív infraorbitalovej oblasti a strednej tretiny tváre v kombinácii s povrchným zdvihom tváre. Toto ovplyvňuje vektor tkaniva tkaniva v procese starnutia. Povrchový zdvih zahŕňa zdvíhanie hrubšej kože tváre a podkožného tkaniva na zatvorenie dolnej hrany obežnej dráhy. To tiež znižuje závažnosť hornej časti nasolabiálneho sladkého dna. Tento efekt je najefektívnejší v laterálnych častiach, na úrovni strednej čiary žiaka. Pri ťažšom gingiválnom mediálnom kmeňu, ak sa vyžaduje dodatočné zväčšenie, môže byť súčasne použitý infraorbitálny tuk nachádzajúci sa v oblasti okrajového oblúka alebo špeciálneho implantátu. Oddelenie v rovine povrchu je lepšie ako hlboká periostálna excízia kvôli ľahkému výkonu, priamemu prístupu k elastickému vankúšu na lícnej kosti a malému počtu komplikácií. Na vykonávanie priečok strednej časti tváre sa samozrejme vyžaduje starostlivosť a znalosť anatómie tejto oblasti. Ak je nadmerná zdvíhacie stredná časť tváre (alebo nadmerná slabý pohľad podočnicový kožu), smerom nadol napätie generované svaly v ústach, môže viesť k posunu dolného viečka. Metódy uťahovania líca sú stále nové a podliehajú modifikáciám, pretože sa čoraz viac používajú pri omladzovaní strednej časti tváre.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.