Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Obrysové plastové nosolabiálne záhyby

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Natelabiálne záhyby z plastu pomáhajú obnoviť starý, čerstvý vzhľad.

Nasolabiálne záhyby sú skôr hlboké, viditeľné viditeľné vrásky, ktoré začínajú od krídel nosa a môžu skončiť pod rohmi úst. Nie je to patologická chyba, ale z estetického hľadiska to dáva veľa problémov ženám a mužom rovnako. Obzvlášť viditeľné sú vrásky vo veku po 35-40 rokoch, ktoré vytvárajú obraz nespokojnosti, lekári často nazývajú tento stav kože "maskou únavy". 

trusted-source[1], [2], [3]

Prečo sa nasolabiálne záhyby objavujú?

 • Vekové zmeny v koži, znížená produkcia kyseliny hyalurónovej.
 • Nadmerne aktívne pohyby tváre.
 • Vášeň pre diéty na zníženie telesnej hmotnosti.
 • Jednotlivé vlastnosti pokožky.
 • Neúspešné zadržanie tváre.
 • Suchosť, dehydratácia pokožky.
 • Infúzie pri spálení od slnka, vystavenie ultrafialovému žiareniu.
 • Endokrinné ochorenia, metabolické poruchy.
 • Stres.

Vzhľad nasolabiálnych záhybov narušuje pokoj krásnych žien, snaží sa ich zbaviť rôznymi spôsobmi - od použitia krémov, výťahovej gymnastiky až po plastickú chirurgiu. Jednoduché manipulácie však nemajú správny účinok na pokožku a chirurgický zákrok sa neprejaví všetkým. Efektívna a cenovo dostupná metóda prichádza na záchranu - obrysy plastových nasolabiálnych záhybov. Treba poznamenať, že klesanie kože nie je samostatnou príčinou, vzhľad vrások je celkový stav pokožky a celého tela. Preto, okrem injekcií krásy, doktor môže ponúknuť komplexný program starostlivosti o tvár a dokonca aj diétu. Takéto opatrenia pomáhajú ušetriť výsledok obrysových plastov oveľa dlhšie, navyše, obnoviť tvár ovál, elasticitu a turgor kože

Pred zahájením procedúry lekár skúma vlastnosti kože a stupeň prejavu fyziologických zmien súvisiacich s vekom. Existuje klasifikácia typov starnutia pokožky, jej "prehĺbenie" v oblasti nasolabiálnych záhybov:

 • Jemné vrásky (jemná vráskavá koža).
 • Kombinovaný typ.
 • "Unavená" tvár (pastovitý typ).
 • Typ deformácie.
 • Svalnatý typ tváre.

Ako sa vykonáva obrysový plast nosolabálnych záhybov?

Contour plastic nasolabial area - je zavedenie priamo pod pokožku špeciálnych prípravkov - plnív. Výsledok, ako sa hovorí, je zrejmé - záhyby sa postupne vyhladia, obrys obličky sa utiahne, dokonca sa mení aj tvar pery. Voľba zavedeného plniva závisí od veku klienta, typu pokožky a od typu starnutia podľa všeobecne uznávanej klasifikácie.

Čím staršia žena, tým viac nasýtenou kyselinou hyalurónovou by mala byť droga. Mladé dámy majú dosť ľahkú korekciu záhybov, ktoré sa nachádzajú na krídlach nosa, za týmto účelom je vybrané "ľahké" plnivo. Postup je vykonávaný minimálne invazívnym spôsobom lineárnou retrográdnou technikou alebo "sendvičovou" metódou. Často je liek nie je samo o sebe záhyb je zavedený do a držal zdvíhanie líca (lícne kosti), čím sa pokožka je vytiahol hore, vrásky a záhyby sú vyhladené a pretiahol sa.

Všetky liečivá, ktoré sa používajú v kontúrnych plastových nasolabiálnych záhyboch, sa vytvárajú na báze látok, ktoré sú veľmi podobné prírodnej kyseline hyalurónovej produkovanej kožou. To umožňuje takmer úplne odstrániť riziko komplikácií, pretože pokrývky pokožky vnímajú výplň ako "pôvodné". Procedúra trvá dlhšie ako 30-40 minút, je prakticky bezbolestná a navyše sa pred injekciami odstránia nepríjemné pocity aplikáciou lokálneho anestetika (gél).

Účinok postupu obrysovej plastiky nosolabiálnych záhybov je vizuálne viditeľný v prvých niekoľkých minútach, doba trvania závisí od typu kože, ale najčastejšie sa poskytuje záruka až 10 mesiacov. Je potrebné poznamenať, že po injekcii sa môžu vyvinúť malé prechodné edémy a kožná hyperemia, ale tieto dočasné komplikácie zmiznú v priebehu 3-5 hodín. Za jeden deň si žena môže vychutnať svoju omladenú tvár nielen zrkadlom v zrkadle, ale aj v očiach obdivujúcich priateľov, známych.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.