Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Liposukcia na tvári a krku: pooperačné obdobie

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Pacienti majú byť upozornení na prírodné pooperačné zmeny spojené s liposukciou. Modriny a modriny po uzatvorenej liposukcii sú rôznorodé a prejdú 7 až 21 dní. Máj, aj keď len zriedka, dochádza k dlhodobým zmenám pigmentu vo forme ložísk hemosiderínu. Pooperačný edém a infiltrácia môžu pretrvávať celé týždne a mesiace a niekedy tento opuch napodobňuje pôvodný tvar tváre a krku. Široký elastický obväz sa používa nepretržite (s tesnením, aby sa zabránilo zraneniu uší), potom sa počas ďalších 4 týždňov používa v noci. Tento obväz, zdá sa, skutočne obmedzuje opuch. Po vyriešení edému sa často zaznamenávajú malé nezrovnalosti. Prekvapujúce nezrovnalosti sú takmer vždy dočasné a môžu sa napraviť pomocou starostlivých masáží, upokojujúcich rozhovorov a niekedy injekcií glukokortikosteroidov. Pacienti sa často sťažujú na krátkodobú necitlivosť a mravčenie, ale pred operáciou sú vždy varovaní. Toto je obzvlášť dôležité pre mužov - pri holení v skorom pooperačnom období musia dodržiavať mimoriadnu opatrnosť, závažnosť nepohodlia po primárnej liposukcii je rôznorodá. Väčšina pacientov sa vráti na svoju predchádzajúcu aktivitu 2-3 dni po operácii a pripomína, že je potrebné vyhnúť sa aktívnemu pohybu hlavy a krku počas 2 týždňov, aby sa zabezpečila správna fixácia rozdelenej kože na subkutánne lôžko. Konečný výsledok liposukcie sa prejaví neskôr. Niekedy môže trvať až šesť mesiacov na zníženie a zmenšenie pokožky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.