^

Kliniky transplantácie vlasov: v Turecku, Rusku, na Ukrajine, v Nemecku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Zatiaľ sme hovorili o výhodách, ktoré vlasové štepy dávajú skorým plešatým ľuďom a tým, ktorých hlavu vlasov je veľmi ďaleko od ideálnej hustoty, čo spôsobuje určité problémy psychologickej a fyzickej roviny. Takisto sme sa zaoberali rôznymi spôsobmi vykonávania takého dôležitého postupu z estetického hľadiska, ich výhodami a nevýhodami, ktoré po ukončení procedúry zanechali. Ale všetky tieto informácie sa budú zdať málo, ak tí, ktorí chcú súťažiť o svoju krásu radikálnymi metódami, nebudú vedieť, kde sa majú transplantovať vlasy.

Na začiatok transplantácia vlasov ešte nie je tak žiadaná, aby sa mohla vykonávať na akejkoľvek klinike v ktoromkoľvek meste. To sa rozvíjajúcej oblasti estetickej medicíny, ktorá zapustila korene nie vo všetkých mestách, pretože rozhodovanie o transplantácie vlasov nestačí, je potrebné sa rozhodnúť, na zemi a na kliniku, kde chcete, aby to.

Treba povedať, že vážne kliniky využívajúce najnovšie technológie možno nájsť nielen v zahraničí, ale aj v krajinách bývalého SNŠ. Okrem toho by sa mali vyhľadávať v regionálnych mestách. Spočítajte sa na transplantáciu vlasov v malom meste zatiaľ, nie je to potrebné, hoci dopyt po procedúre je vo všetkých osadách.

Možno sa raz situácia zmení k lepšiemu a transplantácia vlasov sa môže uskutočniť v akomkoľvek meste, avšak dôstojná dopytová a cenová politika by mala zaujať špecialistov a viesť k otvoreniu nových centier. Medzitým budeme hovoriť o tých známych klinikách, ktoré dnes existujú v rôznych častiach sveta.

Transplantácia vlasov v Turecku

Táto krajina má veľmi bohaté skúsenosti v smere transplantácie vlasov, z toho dôvodu jej klinické ústavy hľadajú informácie nielen Ukrajincov a Rusov, ale aj obyvateľov európskych krajín. Turistické kliniká v Turecku sú dôveryhodné, to je dôvod, prečo ľudia neľutujú za peniaze na víza, lety a ubytovanie v tejto krajine, ktoré im zaručene prinesú krásny účes.

Klinika estetickej medicíny DOKU (Adam a Eva)  je jednou z vedúcich kliník v Istanbule, kde hľadajú pomoc pacienti z Európy a Ázie. Transplantácia vlasov sa uskutočňuje bezproblémovou metódou FUE a vlasy nie sú oholené, čo znamená, že bezprostredne po procedúre môže pacient vidieť výsledok transplantácie, čo bude za rok.

Transplantácia sa robí pre mužov i ženy. Okrem toho sa budujú obočie a vousy.

Tam je klinike v Istanbule v Cumhuriyet Mah. Incirlidede Cad. Nie: 6-2, Anthill Towers, Sisli, Istanbul

Estetická klinická Estetica (estetika)  je najväčším zdravotníckym centrom v Turecku, z ktorých jedna je transplantácia vlasov. Lekárske centrum od roku 2010 prijíma pacientov z celého sveta a vykonáva liečbu podľa medzinárodných štandardov.

Transplantácia vlasov sa vykonáva klasickou metódou a metódou FUE.

Klinika sa nachádza na adrese: Ataşehir (Istanbul) Küçükbakkalköy Mah. Işıklar Cad. Č. 28

Centrum vlasov Transplantácia vlasov v pamätnej klinike Antalya je moderná zdravotnícka inštitúcia s 15-ročnými skúsenosťami, ktorá pracuje podľa medzinárodných noriem na najnovších zariadeniach. Jeden z prvých akreditovaných spoločnosťou JCI.

Centrum ponúka rôzne spôsoby liečby alopécie vrátane transplantácie vlasov pomocou metód FUT a FUE. Špecialisti vykonávajú transplantáciu vlasov u mužov a žien, rovnako ako transplantáciu obočia a fúzov, liečbu chronickej vypadávania vlasov pomocou plazmoliftingu.

.Entr ruposlužby podľa adresy: Kuskavagi Mah. Atatürk Bulvarı č: 81 Konyaalti / Antalya.

FUE Hairlain Clinic  je známa turecká klinika, ktorá vykonávala transplantáciu vlasov metódou FUE približne 15 rokov, od svojho založenia v roku 2002. Clinic špecialisti poskytujú bezproblémový postup na vysokej úrovni, cvičiť transplantácie vlasov ako farba, a v iných častiach tela, plus nápravných transplantáciu nevyhnutné v prípade zlyhania predchádzajúcej transplantácie, vlasy správne rast.

Klinika sa nachádza v Ankare. Viac informácií môžete získať na fue-hlc@mail.ru alebo telefonicky v Rusku +7 (987) 188-76-06.

Súkromná klinika TURHAIR  v Istanbule, kde organizuje recepciu Dr. Demir, ktorý je členom organizácie najlepších lekárov transplantátov vlasov FUE EUROPE a ISHRS.

Na klinike sa transplantácia vlasov uskutočňuje metódou FUE na hlave, vousy, fúzy a obočie.

Klinická diagnostika podľa adresy: Incirli Cad. Limon Çiçeği Sok. Asfalti Caddesi Kancelársky blok č. 1 Bakirkoy / ISTANBUL, telefón +9 (0 534) 974- 22-00.

Treba povedať, že v Turecku je transplantácia vlasov takmer každodenným postupom, pretože v tomto smere sa otvorí množstvo zdravotníckych centier a kliník. Pacienti majú k dispozícii: voľný transfer, plnú penziu, možnosť pobytu na klinike v deň prevádzky a oveľa viac. Nie všetky súkromné kliniky však dokážu poskytnúť vysokú úroveň služieb. Navyše takmer všetky centrá pre transplantáciu vlasov praktizujú len bezproblémovú transplantáciu.

Transplantácia vlasov v Rusku

Nebudeme skrývať hriech, aby sme urobili kvalitatívnu transplantáciu vlasov. Rusí obyvatelia nemusia ísť do zahraničia. Na vykonanie postupu transplantácie na vysokej úrovni sú schopní a miestni lekári na dobre známych klinikách.

 Klinika REAL TRANS HAIR (transplantácia vlasov RTH) je jednou z známych kliník Ruskej federácie, ktorá pôsobí v oblasti transplantácie približne 17 rokov.

Odborníci vykonávajú transplantáciu vlasov pomocou dvoch metód pásu a FUE. Súčasne nie sú v spomalení prechodu na modernejšiu metódu HFE, vzhľadom na to, že ide o marketingový balík. Uvádzajú, že metodika HFE nie je v skutočnosti unikátny spôsob, druh bezšvíkové technike FUE, vykonávané inými nástrojmi (technológia FUE implantátovému PEN), pretože FUT technika je variant spôsobu pásu. Mimochodom, metódy FUE IMPLANTER PEN sa používajú v mnohých klinikách v Turecku pod originálnym názvom namiesto reklamy.

Klinika tiež nesie transplantáciu vlasov v oblasti fúzov a fúzy.

RTH klinika v Rusku sa nachádza na adrese: Moskva, stanica metra Kurskaya, Yakovoapostolsky pereulok, 8a.

Trichológii centrum Ever na vlasy  - známy v ruskom zdravotníckom zariadení (člen Medzinárodnej spoločnosti pre obnovu vlasov chirurgia ISHRS), nácvik práce na novej metóde transplantácie vlasov v HFE tureckých špecialistov na viac ako 13 rokov. V Rusku je metóda HFE patentovaná, ale takéto operácie sa vykonávajú len v klinike s rovnakým názvom. Predpokladá sa, že táto technika vám umožní pokryť hlavu vašimi vlasmi aj pri posledných 6 stupňoch alopécie, avšak to bude trvať asi 8-12 hodín.

Špecialisti sa zaoberajú transplantáciou vlasov z oblasti hlavy, transplantácia obočia, kníre, fúzy, chĺpky.

Trhologické centrum pre HFE sa nachádza na adrese: Moskva, ul. Schepkina, 58 s. 3. Viac sa môžete dozvedieť pomocou multikanálového telefónu  +7 (915) 107-55-44.

Klinika plastické chirurgie a kozmetológie Inteko je  tiež jednou z najlepších kliník v Moskve, ktorá poskytuje služby na transplantáciu vlasov. Otvorenie kliniky sa uskutočnilo v roku 2003.

Špecialisti Inteko-kliniky pracujú podľa dvoch metód: pás a FUE, aj keď HFE metóda nie je ne-chirurgická intervencia, ale druh bezproblémovej techniky.

Adresa kliniky: Moskva, st. 2. Tverskaya-Yamskaya, 26, tel .: +7 (499) 250-96-56.

Špecializovaná klinika na transplantáciu vlasov "Lysine - no"  je populárne centrum v Rusku s názvom sľubným a 15-ročnými skúsenosťami v oblasti transplantácie vlasov. Počas tejto doby lekári pomohli získať krásnu hlavu vlasov pre tisíce pacientov.

Špecialisti na kliniku, ktorí sú členmi ISHRS, pracujú na dvoch patentovaných metódach na celom svete: pás a FUE.

Klinika sa nachádza na adrese: Moskva, ul. Clara Zetkin, 33, budova 25, telefón +7 (495) 585-76-36.

Špecializovaná klinika pre rekonštrukciu vlasov a transplantáciu vlasov "Volosy.ru"  je moderné ruské centrum, ktoré pôsobí od roku 2004, hoci skúsenosti s transplantáciou vlasov sú ešte staršie (od roku 1996). Všetci lekári kliniky sú zapísaní v medzinárodnej organizácii ISHRS.

Odborníci kliniky vykonávajú transplantáciu vlasov pomocou metód FUE a FUT, pričom používajú iba vlastné vlasy pacienta ako biomateriál. Je tiež možná kombinácia obidvoch metód. Ak nie je možné dosiahnuť hustotu vlasov, klinika ponúka ďalšiu metódu trichopigmentácie (lekárske tetovanie). Podľa vlastnej techniky lekári vykonávajú obočie a mihalnice a tiež používajú rôzne alternatívne metódy liečby plešatosti.

Klinika "Volosy.ru" sa nachádza na adrese: Petrohrad, Prospekt Prospekt, 69, tel. +7 (921) 886-56-64.

Transplantácia vlasov na Ukrajine

Naši krajania nie sú horší ako cudzinci, oni takisto sledujú svoj vzhľad a chcú byť krásni. A vlasy - to je to, čo pomáha dať špeciálnu tvár na ľudskú tvár, čo znamená, že naliehavosť transplantácie vlasov u nás nie je menšia ako v iných rozvinutých krajinách.

Pozrime sa na niektoré kliniky, kde naši krajania môžu prejsť postupom transplantácie vlasov, bez opustenia krajiny.

Klinika plastickej chirurgie a medicíny omladenia Ana-Cosmo  je jednou z najprestížnejších kliník na Ukrajine a krajinách bývalého SNŠ, ktoré existujú už viac ako 20 rokov. Má vysokú úroveň akreditácie Ministerstva zdravotníctva Ukrajiny a odborníci sa môžu pochváliť osvedčeniami a diplomami medzinárodného štandardu.

Transplantácia vlasov je na oddelení svetoznámeho plastického chirurga Akaki Tsilosaniho. Vykonáva operácie s patchworkovou metódou FUT a bezšvíkovým FUE, ak je to potrebné, implantuje vlasy z rôznych častí tela a zabezpečuje 92% prežitie biomateriálu.

Klinika sa nachádza v Kyjeve, ul. Belorusskaya, 11b, telefón +38 (044) 483-21-78, +38 (050) 326-62-91.

Klinika laserovej kozmetológie a chirurgie Diamond Laser je zdravotnícke centrum s 5-ročnými skúsenosťami, ktoré udržia krok s časom, počúvajúc potreby ukrajinského obyvateľstva. Jednou zo služieb, ktoré ponúka centrum, je transplantácia vlasov, ktorú špecialisti centra vykonávajú bezproblémovou metódou FUE a transplantujú až 4 tisíc štepov na postup. Transplantácia vlasov sa vykonáva aj na obočie a vedie za dostupné ceny až do výšky 50 UAH za štep.

Adresa kliniky: Kyjev, ul. Krasnoarmeyskaya, 89, tel. +38 (044) 228-72-45.

Laserová laserová kozmetologická a chirurgická klinika "Zlatý laser" je ďalším zdravotníckym centrom na európskej úrovni, existujúcim približne 5 rokov a dokázala sa bezproblémovo v oblasti transplantácie vlasov. Ceny za procedúru transplantácie vlasov sú identické s predchádzajúcou klinikou.

Adresa kliniky: Kyjev, ul. Leo Tolstoy, 8, telefón +38 (044) 338-12-90.

Ústav regeneratívnej estetickej medicíny "VIRTUS" je zdravotnícke stredisko s 26 ročnou praxou, ktorá má pobočky v rôznych mestách Ukrajiny. Klinika zavádza mnohé z najinovatívnejších metód kozmetiky, dermatológie, trichonológie.

Viac ako 10 rokov v inštitúcii vykonával transplantáciu vlasov s použitím pásovej techniky.

Nájsť adresu Clinic pobočky v rôznych mestách (Odesa, Kyjev, Charkov, Dneper, Nikolaev, Cherson), volajte +38 (044) 332-44-00 v Kyjeve alebo +38 (044) 700-60-60 v Odese.

Medilandská klinika pre laserovú a endoskopickú medicínu  je moderná, dobre vybavená ambulantná klinika v centre Ukrajiny, ktorá okrem iného poskytuje liečbu a plastické chirurgické služby vlasov.

Klinika používa metódu transplantácie vlasov FUE a ponúka transplantáciu obočia za rozumné ceny.

Klinika sa nachádza na adrese: Kyjev, ul. Kopernika 12-d, tel. +38 (044) 355-33-31, +38 (095) 365-00-04.

Centrum pre zdravé vlasy Ruben Hair je aktívnou vyvíjajúcou sa licenčnou klinikou so 4-ročnými skúsenosťami v oblasti liečby a transplantácie vlasov pomocou metódy bezšvovej FUE.

Okrem transplantácie vlasov na hlave vykonáva lekári strediska transplantáciu vlasov na obočiach a vousy, ako aj množstvo fyzioterapeutických postupov účinných na liečbu alopécie. Na konci transplantačného postupu dostane pacient písomnú záruku rastu vlasov.

Adresa liečebného centra: Odessa, ul. Srednefontanskaya, 19b, office.203, telefón +38 (048) 700-76-76. Pobočka v Kyjeve: st. Turgenevskaya, 76/78, telefón +38 (044) 486-56-58, +38 (067) 463-76-76.

Klinická trichológia a dermatológia "Centrum starostlivosti o vlasy"  - organizácia, ktorá existuje už takmer 20 rokov. A po celú dobu sa jej špecialisti zaoberali problematikou hojenia kože a vlasov s použitím medzinárodne uznávaných štandardov liečby a jedinečných autorských techník.

Klinika prijíma skúsených trichológov, ktorí môžu poradiť v liečbe rôznych druhov plešatosti.

Adresa kliniky: Kyjev, ul. Kudryášová, 3, telefón +38 (044) 537-66-10.

Ako môžete vidieť, ak chcete, aby Ukrajine možno nájsť ako transplantácie vlasov centier skúsený a relatívne nových kliník pripravený pomôcť svojim krajanom vrátiť mladosť a krásu s krásnou hlavou vlasov. Takže nie je vôbec potrebné hľadať pomoc na falošnej strane.

Transplantácia vlasov v Bielorusku

Napriek stabilnej politickej a ekonomickej situácii v krajine sa veľa inovatívnych technológií v žiadnom zhone nevypláca cestu tam. Tak sa to stalo pri transplantácii vlasov. Väčšina kliník ponúkajúcich služby na transplantáciu vlasov má veľmi málo skúseností v tejto oblasti plastickej chirurgie. Napriek tomu sa v tomto smere už prejavujú určité zmeny.

Plastic Surgery Center "Edaran-Medical", ktorý existuje od roku 1997, pomerne nedávno navrhnutá krajania nielen transplantácie vlasov a transplantovať najmodernejšie metódy HFE s prežitím vlasov zaručené.

Adresa kliniky: Minsk, ul. Lenina, 9. Telefón +375 (17) 220-21-01.

Medical Center "dôvera", pracovné skúsenosti s rozlohou viac ako 13 rokov, má k dispozícii vysoko kvalifikovaných plastický chirurg s 8 rokov skúseností Mechkovskaya Prokofieva, ktorý tiež drží transplantácie vlasov pre non-chirurgické metódy HFE.

Adresa centra: Minsk, ul. Zaslavskaya 23/1, kabína. 17.

Centrum estetickej medicíny "Khinevich a K", pracuje od roku 1992, je pripravený poskytnúť služby v oblasti poradenstva a vlasy transplantačnej pásy a techniky transplantácie dlhými vlasmi a vlasy z iných častí tela.

Adresa centra: Minsk, ul. Pionerskaya, 45. Telefón +375 (29) 653-39-95.

Lekárske centrum "Corona", ktoré pôsobí v oblasti ošetrovania vlasov a pokožky hlavy od roku 2004, vykonáva diagnostiku vlasových problémov a procedúry transplantácie vlasov pomocou technológie FUT pri zachovaní sklonu vlasov.

Adresa centra: Insk, ul. Kommunisticheskaya, 3, tel. +375 (29) 358-12-04.

Zdravotnícke centrum Nordin - moderná klinika v borovicovom lese, špecializujúca sa na plastické operácie vrátane transplantácie vlasov a patchwork a bezproblémové metódy. Priemerné náklady na operáciu sú uvedené v rozsahu 42-43 tisíc rubľov.

Adresa centra: Minsk, ul. Surganova, 47b. Telefón +375 (017) 289-54-56.

Zrejme obyvatelia Bieloruska tiež nemusia ísť do zahraničia, aby obnovili vlasy na hlave. Podľa recenzií sa domáce kliniky vyrovnávajú s operáciami na transplantáciu vlasov nie horšie ako zahraničné majstri.

Transplantácia vlasov v Nemecku

Nemecko je krajina charakterizovaná svojou pedantérou a dôsledným prístupom k akémukoľvek podnikaniu, toľko ľudí verí, že liečba je najlepšia v tejto krajine. Zdravotnícky priemysel v Nemecku v súčasnosti čelí kríze kvôli nedostatku kvalifikovaných pracovníkov, takže sa nemusíte prekvapiť, ak sa ukáže, že plastický chirurg, ktorý pracuje tam, je váš krajan.

Pokiaľ ide o kliniky, ktoré vykonávajú operácie na transplantáciu vlasov, väčšina z nich môže byť dosiahnutá iba prostredníctvom sprostredkovateľov, ktorí ponúkajú svoje služby na liečbu na klinikách v Európe. Je známe, že metóda transplantácie vlasov FUE ponúka inovatívnu kliniku v Hamburgu FUE - Hairtransplant, ktorá sa bezproblémovo špecializuje na transplantáciu vlasov. Adresa kliniky: Hamburg, Wendemuthstrabe, 5, telefón +49 (0) 40-22862-115.

Transplantácia vlasov sa uskutočňuje aj na klinike Vinsbaden "Mang Medical Way" a centovnej sieti "Estetická klinika", ktorej pobočky sa nachádzajú v Mníchove, Hamburgu a Düsseldorfe.

Transplantácia vlasov v Tadžikistane

Tadžikistanské zdravotnícke zariadenia sa v roku 2010 rozhodli preukázať, že ich krajina nebude stáť stranou inovatívnych technológií kozmetického priemyslu a že v krajine sú kvalifikovaní špecialisti schopní vykonať operáciu transplantácie vlasov. Prvá operácia sa uskutočnila 13. Mája toho istého roku slávnym chirurgom a vedúcim oddelenia rekonštrukčnej mikrochirurgie jedného z popredných zdravotníckych centier v Tadžikistane, U. Kurbaev. Pacienti boli schopní pridať až 3,5 tisíc vlasových folikulov do plešatosti hlavy.

Ďalej v centre boli vykonané ďalšie podobné operácie, ale v Tadžikistane zatiaľ nebolo prijaté široké rozmiestnenie plastových vlasov. Dozvedeli sme sa, že dnes vlasy metóda transplantácie FUT robiť v tadžické Hair Clinic a Medzinárodný Clinic Ibn Sino (s. Foteh Niezov, 34) v Dušanbe. Možno dnes otvorili ďalšie pobočky Centra Ibn Sino v Khujand a Farhor, kde ich otvorenie bolo naplánované skôr.

Transplantácia vlasov v Azebirjane

Povedať, že plastická chirurgia vlasov v meste Azejbardjan sa vôbec nevyvinie. Ďalšou vecou je, že nie je toľko kliník, ktoré praktizujú taký smer estetickej medicíny v krajine.

Presné informácie sa nám podarilo nájsť len v dobre známy v Azeybardzhane Centrum estetickej medicíny «Celamig» (Celamig Plastik Estetik Cerrahi Klinika), ktorá poskytuje služby pre klapku vlasy transplantácie kože. Centrum sa nachádza v Baku na ulici. Sulejmana Rahimova, 126/64, telefón + (99412) 480-05-35.

V zásade sa obyvateľom mesta Azeybzhan ponúkne krátka cesta do susednej krajiny Gruzínska, kde sa slávne kliniky Tbilisi venujú transplantácii vlasov:

  • Centrum transplantácie vlasov "Talizi" (18 rokov praxe), vedené chirurgom Akaki Tsilosani, praktizujúce bezproblémovú techniku,
  • Hairline International Hair and Hair Reštaurácia a výskumné centrum.

Taká cesta zrejme nebude ťažké pre obyvateľov Azeybardzhana, ktorí sa rozhodli na drastické opatrenia na boj proti alopéciu pre bezvízové cestovanie a letov denne z Baku do Tbilisi docela dovoliť také potešenie.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.